Възмутен съм!!!

fools

New Member
Здравейте колеги,
от доста време насам наблюдавам една практика, която силно ме възмущава.
Както всички знаем България е долината на нелегалният софтуер, филми и тн. и за никой прекарал повече от 30 минути в интернет не е проблем да намери, смъкне и инсталира всеки премиум темплейт.
В последния месец обаче попаднах на няколко бг сайта изградени на джуумла с премиум темплейти. Проверката, която направих от чисто любопитство показа, че домейните на 2 от 2 проверени от мен сайта не са лицензирани към компанията, която държи правата им.
До тук нищото ново под слънцето.
Това, което дълбоко ме възмути бе, че във футара и на 2-та сайта, за които говоря се мъдреше линк: Уеб Дизайн от "Компанията х". Или 2 различни компании ползват пиратски копия на платени джуумла темплейти, като на всичко от горе претендират да са техни!!! WTF!!!
И това са компании, които претендират да предлагат професионални услуги!!!
 
От: Възмутен съм!!!

Пейстни линковете към въпросните компании тука!

.... За да е пълен сеирът.

В противен случай окачествявам възмущението ти като 'слаба ракия'.
 
От: Възмутен съм!!!

Както всички знаем България е долината на нелегалният софтуер, филми и тн.
Това е пълна глупост.
 
мдам опитват се да ни внушат че БГ е долината на пиратсвото.... простото алекса разследване показа че хотфайл беше 45 по поулярност сайт в япония - богата и технологично напред държава със 127,560,000 население и да имат само 44 сайта които са по популярни за от сайт за сваляне на неща със съмнителни права


иначе не е правилно така с темплейтите, но да добавя че тия лицензиони правила на джумлата и темплейтите са тотално сбъркани и затова не им върви бизнеса...

аз като си купувам темит за WP си купувам основно правото да си махна всякакви изходящи линкове от футъра и да не ми правят проблеми... иначе мога да избирам измежду десетки подобни темплейти които мога да ползвам безплатно само ако им държа линка /с нофолоу/... доста неща съм купувал за вп насякъде мога да правя с кода каквото си поискам с кода за лична употреба та се чудя какво и е на джумлата че хем плащаш хем трябва да държиш линка
 

Горе