Възмутително

dudi

Member
Днес ми трябваше една услуга( хостинг и 3 домейн имена) и реших да ползвам ICN за нея. До тук обаче със желанието ми. След като сумата за хостинг на икономичен план и 3 домейна, 1 от които безплатен, един на .net и един на .info бе изчислена на 103 лв. направо се уплаших. Проверих как стоят нещата в hostbulgaria и там без да имам безплатен домейн сумата се оказа 70 лв. Направо съм шокиран и не мога да си обесня как могат да поддържат такава огромна разлика в цените.
 
От: Възмутително

Не виждам какво толкова шокиращо има в цифрите . Все пак закупуваш хостинг за 1год с 4-пъти повече дисково пространство и "неограничен" трафик в сравнение с hostbulgariа . Разликата в цената на домейните е минимална :) .
 
От: Възмутително

Мен ми е ясно, че всичко могат и точно това ме притеснява. Ей сега си отворих мейла и гледам, че съм купил един домейн през лятото за 13лв от icn, а сега са по 18лв....no comment!!!
 
От: Възмутително

Мен ми е ясно, че всичко могат и точно това ме притеснява. Ей сега си отворих мейла и гледам, че съм купил един домейн през лятото за 13лв от icn, а сега са по 18лв....no comment!!!

Долара се вдигна :)
 
От: Възмутително

в ГоБаБа са по на кирия...
 
От: Възмутително

Не е само доларът. Даже той е най-малката причина.

От октомври Verisign вдигна цените на .com и .net и в момента цените към акредитираните регистратори са 6.86$ за .com и 4.23$ за .net

През ноември PIR вдигна цените на .org , а Neustar ще вдигне цените на .biz през тази година.
 
От: Възмутително

да, по скоро вдигането на цената на домейните е по-скоро причината отколкото цената на долара.
 
От: Възмутително

Здрасти,

icann видгна цените на домейните. освен това има нещо важно. За да продава някой евтини домейни, трябва да има ужасно добра автоматизирана система, за да издържи на пазара. Разходите да си акредитиран регистрар са $175,000 начална такса и $75,000 на година. Затова повечето нови компании работят директно с някой от основните регистрари.

Според мен цена от 15 лв. за домейн... или по-малко може да бъде само промоционална у нас. Защо? Ами дори съответния доставчик да го купува на $8.00 - $9.00, като стнеш цената по курса на долара плас 20% ДДС и става поне 14.40 лв.

Ако някой иска да печели от домейни у нас то трябва да ги продава поне за 18 - 20 лв. на година и то ако има цялостна добра система за мениджмънт и поддръжка.

Другия вариант е директно от американски компании да си купувате домейните. Така е по-евтино. Що се отнася до хостинг услугите, то сравнения може да се правят само относно на качеството. И тук всекиси знае, дали е доволен или не.
 
От: Възмутително

Здрасти,

icann видгна цените на домейните. освен това има нещо важно. За да продава някой евтини домейни, трябва да има ужасно добра автоматизирана система, за да издържи на пазара. Разходите да си акредитиран регистрар са $175,000 начална такса и $75,000 на година. Затова повечето нови компании работят директно с някой от основните регистрари.

Според мен цена от 15 лв. за домейн... или по-малко може да бъде само промоционална у нас. Защо? Ами дори съответния доставчик да го купува на $8.00 - $9.00, като стнеш цената по курса на долара плас 20% ДДС и става поне 14.40 лв.

Ако някой иска да печели от домейни у нас то трябва да ги продава поне за 18 - 20 лв. на година и то ако има цялостна добра система за мениджмънт и поддръжка.

Другия вариант е директно от американски компании да си купувате домейните. Така е по-евтино. Що се отнася до хостинг услугите, то сравнения може да се правят само относно на качеството. И тук всекиси знае, дали е доволен или не.

Колеги, малко объркахте таксите за акредитация. Това, което сте посочили е таксата за собствено TLD. :)

Регистрите, а не ICANN вдигнаха цените - имат тази възможност от договорите им.

Ние ползваме директно акредитацията на едно швейцарско сдружение, но пак е нерентабилно цените за най-разпространените домейни да са под 16.92 лв. (с ДДС и малка печалба).

Иначе цената на Verisign към акредитирани регистратори е 6.86 долара за .com - няма как някой да падне под тази такса, ако не е промоция.
 

Горе