Външен Хард Диск. Съотношение цена - марка - ТВ?

D.Ivanov

Well-Known Member
Какъв външен хард да избера? Гледам, че най-популярни и най-предлагани са тези на Toshiba и WD (western digital), вторите не са ми познати. Днеска гледах един seagate 2 TB za 150 лв, възможно ли е това след като другите са по толкова за 1ТВ?
 
От: Външен Хард Диск. Съотношение цена - марка - ТВ?

Това е, като да кажеш "гледах мерцедес и бмв, вторите не съм ги чувал". :)
От един клас са, иначе изборът си е твой, според пари, серия, предпочитания за марка...
Съветът ми е да гледаш гаранцията колко е и да е от сериозна фирма.

Успех!
 
От: Външен Хард Диск. Съотношение цена - марка - ТВ?

seagate са много добри, защо не си взе такъв?
 
От: Външен Хард Диск. Съотношение цена - марка - ТВ?

seagate са много добри, защо не си взе такъв?

Разколебаха ме, много дефекти давали. Няколко човека ми го казаха от различни места. Едновремешните seagate от 2000-ната, 2001-ва са много добри, но новите били по-слаби от Тошиба и WD.
 
Незнам как са сега аз запоследно си взех 1 тб сигейт в края на 2010 за 175 лв това беше преди наводненията в тайланд от 2011 заради който дисковете поскъпнаха няколко пъти

преди това съм имал 160 гб сигейт от 2005 изпускан от бюрото спрян и нищо му нямаше (те бяха първите който при заключени глави издъжаха на доста G претоварване) наскоро си дарих стария десктоп и му направих едно почистване преди да го дам 0 бед сектори

този "новия" също веднъж е падал и нищо му няма но от холна масичка е падал (по малко от метър) и още му няма нищо ...

колкото до уестърн дигитал 80% от моторчетата за хардисковете на всички марки са произведени от тяхната фабрика се наводни в тайланд и цените се върнаха две години назад..

но как и да е тошиба нямам мнение не съм имал такъв
 

Горе