Въпроси ! Магазин за спортни дрехи и .....

webmast367

Well-Known Member
Здравейте, темата ми не е точно за офлайн бизнеса, тъй като ще бъде и онлайн,но все пак мисля,че спрямо въпросите ми ще е на правилното място,ако все пак не е моля да бъде преместена.
Четох доста по това,което ме интерсува,но или не е достатъчна информацията или не е това,което ми трябва за това пускам и тази тема.
Предполагам тук има доста вносители на дрехи, както и хора с онлайн/офлайн магазини за дрехи и се надявам някой да ми помогне с въпросите.

От къде мога да купувам стока (на едро) Става въпрос за тениски,анцузи,блузки, дънки и др.
За Димитров град,Илиенци,Турция,Македония вече е ясно,че главно от там се пълнят тукашните пазари и магазини,но ако някой даде и подробна информация, каква точно е стоката ,има ли добър избор за качествен подбор на дрехи,долу горе на каква цена варира единична бройка примерно яка тениска с щампа,която тук струва 15 лева и т.н

От къде другаде може да се внася стока искам да взимам директно от производители или максимум от 1 ръка вносител все пак не мисля да ги продавам по 50 лева тениската а що горе на конкурентни цени.
Ако имате и някакви други съвети относно внасянето на стока , които не съм описал ще са ми много полезни!

Другия въпрос е:
Искам стартово да пробвам примерно мислех да отида да купя за 1000-2000 лева стока от Димитров град предимно дрехи,които бих носил аз все пак мисля,че имам повече вкус от някой дядка на битака,който купува каквото види аз ще ги подбера примерно да се харесват на младежите да се харесат на мен. Все още не знам дали ще имам избор,но да кажем ако имам мисля стартово да си направя 1 фейсбук страница и да пусна първата стока там + фейсбук реклама за да видя ще има ли интерес , цените дали ще се удобряват и прочие, като цяло ще се купува ли стоката и ,колко!?

Дали ще имам веднага проблеми,ако нямам фирма и нужните лицензи!?
ОТ сега да кажа не мисля да правя пари НЕЗАКОННО,но не мога да си позволя да отварям фирми,магазини,и всички подробности,които са нужни без да опитам дали изобщо ще има полза и дали ще успея да подбирам правилно стоката.

Проблема е,че буквално се страхувам,тъй като вече опитвах с разни стоки от китай и прочие и се оказа ,че повечето ми събират прахоляка из нас.... и се вътрях с опита си.

В общи линиии почти нямам никакви познания относно начинанието ,което искам да опитам и бих бил много благодарен да ме посъветвате , как да процедирам правилно.

Не смятам ,че ще забогатея от това, но ако успея да вадя една нормална заплата от това,какво лошо има. Ще си отворя 1 фирма,едно магазинче, отделно и един онлайн магазин ще легализирам всичко за това ще се допитам вече до счетоводители ,адвокати и прочие,но главно процедурите ме интересуват по вноса и прочие.

Малко ми е неясно и разхвърляно запитването , тъй като и аз незнам точно какво ми трябва,но съм сигурен,че ще ме разберете от какво имам нужда.

Благодаря предварително на отзовалите се.
 
От: Въпроси ! Магазин за спортни дрехи и .....

По Закон нямаш право да го правиш без фирма и т.н., но ОГЛЕДАЙ СЕ! Не вярвам някой нещо да ти направи за единичен случай - примерно да продадеш 10-20-30 чифта дънки в olx или facebook...Има риск де, но, КОЙТО НЕ ИГРАЕ, НЕ ПЕЧЕЛИ!
 
От: Въпроси ! Магазин за спортни дрехи и .....

По Закон нямаш право да го правиш без фирма и т.н., но ОГЛЕДАЙ СЕ! Не вярвам някой нещо да ти направи за единичен случай - примерно да продадеш 10-20-30 чифта дънки в olx или facebook...Има риск де, но, КОЙТО НЕ ИГРАЕ, НЕ ПЕЧЕЛИ!

Ами то ще е нещо такова за проба.
20-30 броя дрехи,колкото да видя дали ще се харчат,ако има интерес веднага стартирам фирми,магазини и всичко, както трябва да си е.
Идеята е ,че още нямам грам понятие ,кое как трябва да се случи единствената ми възможност за момента е да отскоча до Димитров град да разгледам,какво има,но ако не харесам стока удрям на камък..... трябва ми внос от някъде на добра цена...
 
От: Въпроси ! Магазин за спортни дрехи и .....

Първо си избистри вноса, цените и търсенето.

После ще прецениш дали си струва риска да продаваш в началото без и евентуално след разрастване с фирма.

Ти както повечето българи наопъки - искаш, не знаеш как, но си определил на кой и какво ще продаваш, но не знаеш дали ще се търси нещото което не знаеш от къде да вземеш и не знаеш дали да си легален, но те е страх. :D
 
От: Въпроси ! Магазин за спортни дрехи и .....

Първо си избистри вноса, цените и търсенето.

После ще прецениш дали си струва риска да продаваш в началото без и евентуално след разрастване с фирма.

Ти както повечето българи наопъки - искаш, не знаеш как, но си определил на кой и какво ще продаваш, но не знаеш дали ще се търси нещото което не знаеш от къде да вземеш и не знаеш дали да си легален, но те е страх. :D

Ами колега незнам,кое как но нали все пак всички тръгваме от някъде и именно за това търся подкрепа тук за да получа професионална помощ от някой,който вече знае кое как става.
В случая аз имам идея,какво да търся тоест, какво искам да продавам,но въпроса е дали ще го намеря,дали ще има избор,и да ли ще ми е изгодна цената.

Относно търсенето няма,как да знам без да имам наличен продукта и да го пусна в продажба.
 

Горе