Въпроси за блогер(новобрански)

Nasko

New Member
Здравейте, първо искам да се извиня за глупостите които евентуално ще напиша.Надявам се с времето да се усъвършенствам и те да са все по-малко.Та започнах да си правя сайтче(силно казано) или блог (все още незнам какви са разликите между двете) в Блогер.Блогът ще бъде с насоченост към екстремни спортове(МТБ,сърф,ски и др.).Засега съм копирал повечето неща просто защото още се уча как става но ще почна за в бъдеще и сам да пиша статии.Надявам се когато някой ден навлезна повече в материята евентуално да започна да печеля от него.
Като за начало се нуждая от няколко съвета.На какъв език е хубаво да ми бъде съдържанието, статии и т.н.Също така дали може и дали е препоръчително да слагам линкове към други полезни сайтове към моите теми.И накрая ако някой ми разясни как да слагам иконки в сайта също ще ми бъде от полза.
Днес цял ден чета във форума и ще го правя и занапред, благодаря за вниманието и за помоща приятели.
 
От: Въпроси за блогер(новобрански)

Първото нещо след като направиш блог е да си избереш тема link . След това избери език , предпоръчвам ти ЕН ако разбираш ако не БГ . Правиш няколко теми и почваш да събмитваш в директори . Почваш да се интересуваш от печалба и слагаш реклами от адсенсе примеро . След това почваш да барникаш по темата и се пробваш да я модернизираш и вече навлизаш в бизнеса .Така беше с мен
 
От: Въпроси за блогър(новобрански)

Благодаря, започнах да се оправям полека лека.Да попитам как може да се направи когато добавям линк като цъкат на него посетителите то адреса да се отваря на нова страница, а не на мястото на моята? Благодаря за вниманието.
 
От: Въпроси за блогер(новобрански)

Мерси получи се, само че това са линкове за книги които рекламирам от кликбанк, нали няма да се прецака нещо проследяването ако някой купи от сайта ми?
 
От: Въпроси за блогер(новобрански)

Няма да прецака нищо споко:)

За всеки случай да не стане грешка линка ти трябва да изглежда така:
Код:
<a href="тук линка с реферал ID" target="_blank">текст</a>
 
От: Въпроси за блогер(новобрански)

Мерси получи се, само че това са линкове за книги които рекламирам от кликбанк, нали няма да се прецака нещо проследяването ако някой купи от сайта ми?

Напълно възможно е да не ти изплатят комисионна, ако поради някаква причина изчезнат бисквитките от браузъра (напр. преинсталиране на браузър, настройка на браузъра да трие бисквитките при всяко спиране/стартиране, програма за триене на бисквитки, ползван е друг компютър са поръчката, потребителят е решил, че е време да изтрие бисквитките и т.н.) Друг начин да не си получиш комисионните е да направиш твърде малко продажби (взимат ти от парите при неактивен акаунт!) или от твърде малко на брой кредитни карти (не изплащат комисионните, ако не направиш продажби на клиенти с поне 5 различни кредитни карти).

Виж тази тема:
ClickBank взима по $1 на всеки 90 дни при неактивен акаунт
 
От: Въпроси за блогер(новобрански)

Разбрано, искам да попитам още може ли да приканвам посетителите си да кликат на рекламките на Гугъл примерно с цел развитие на сайта и т.н.Смисъл ще има ли някакви проблемации от страна на Гугъл?
 
От: От: Въпроси за блогер(новобрански)

Разбрано, искам да попитам още може ли да приканвам посетителите си да кликат на рекламките на Гугъл примерно с цел развитие на сайта и т.н.Смисъл ще има ли някакви проблемации от страна на Гугъл?

Прочети изискванията на гугъл ако не си го направил.
По принцип това нещо е забранено и може да ти заключат блога.
 
От: От: От: Въпроси за блогер(новобрански)

Момци, another новобрански въпрос :) Интересува ме ако пускам твърде много постове на ден в blogspot дали могат да го възприемат като спам или нещо подобно. Имам предвид за блогче със клипове, снимки, вицове и т.н. Не знам що ама реших всеки клип или снимка да ги пускам като отделен пост, за да има поле за "реакции" под всеки. И съответно много снимки - много постове. Представлява ли опасност да бъде възприето като спам това, или спокойно да си го тъпча?
И още нещо се сетих - искам да разпъна снимката от хедъра си на широчината на блога да си е равно с цялото поле надолу. Навсякъде из нета информацията, която намерих включваше редактиране на на полето #header-wrapper в edit html . Проблема е обаче, че при мен отсъства точно тоз фрагмент нема го в кода просто... Обаче успях единствено да я центрирам с допълнителен код в CSS полето ( във форума на блоггер го мернах ) Дано някой да има идея.
 
От: Въпроси за блогер(новобрански)

ако пуснеш твърде много постове ще започне да ти извежда съобщение и капча. някъде около стотина поста са много. какво значи "И накрая ако някой ми разясни как да слагам иконки в сайта също ще ми бъде от полза." какви иконки?
 

Горе