Въпроси за направата на сайт

n0_nam3

New Member
Е това е в заглавието всичко от купуването на домейна до направата му.. моля някой да ми обясни :(
 
От: Въпроси за направата на сайт

Щом нямаш опит с HTML е препоръчително да ползваш готови системи за управление на съдържанието. Повечето уеб хостинг компании предлагат лесно инсталиране на такива (напр. WordPress) - става с един клик на мишката (или няколко клика).

Може да пробваш като за начало с blogspot.com, но имай предвид, че от време на време заключват и трият блогове. Иначе страниците на blogspot.com се индексират бързо и добре (ако имат и уникално съдържание).

Безплатния хостинг става само за автоматично генерирани страници, за които не си хабил много време да ги правиш. Иначе -> платен хостинг (трудът, който влагаш струва повече от хостинга!).

Домейна (.com) може да го купиш от GoDaddy за $6.95+$0.20=$7.15 (с ползването на купон). Виж тази тема:
Най-евтините домейни: http://www.predpriemach.com/showthread.php?p=49656

Хостинга на GoDaddy ми се вижда много бавен (разбрах го след като си платих 1 година напред). Чувал съм, че HostGator били по-бързи, но не съм ги пробвал.
Може да ползваш GoDaddy само за домейни, а хостинга да е на друго място (така излиза по-изгодно)!

За да пазаруваш домейни и хостинг ти препоръчвам дебитна карта Visa Electron (напр. от ПроКредит банк) + PayPal (за да не въвеждаш директно номера на кредитната си карта в сайта, от който пазруваш, а само в сайта на PayPal).

Преди да платиш за хостинг или домейн, потърси за купони за намаления - при някои компании отстъпките са значителни.

Начините да докараш трафик към сайта си са основно два:
1) Правиш много сайтове (оптимизирани за търсачки) и препращаш (по един или друг начин) посетителите на сайта, където се пазарува.
2) Плащаш си за докарването на посетители (напр. AdBrite, Google AdWords и др.). Аз в момента експериментирам с AdBrite (реф.) - плащам по $0.05 на посетител, а за импресии не се плаща (има и такса за активиране - $4.95 еднократно).

Ако се регистрираш в ГенБъкс (аф. линк) ще можеш да ползваш безплатен хостинг (можеш да го ползваш само за сайтове, продаващи техните продукти!) - само ще платиш за домейна ;-) Аз го ползвам в момента само за някои картинки - за да си пестя трафик на платения хостинг. Също така ще можеш да ползваш безплатно техни шаблони (темплейти) и да ги модифицираш.

Можеш да имаш няколко сайта на един домейн - така ще спестиш от домейни :)
 
Последно редактирано:
От: Въпроси за направата на сайт

Ами ако е HTML и е темплейт за блогер , то просто иди в "редактиране на HTML" или "Edit HTML" (ако менюто на блога ти е на английски) и триеш стария HTML , след което paste-ваш новия. Остава само да си добавиш изтритете излементи встрани като Labels, анкети и т.н .

И според мен ще е по-добре, ако блога ти е на английски. А ако не си много напред с езика и така става :) Слагай ако искаш и във всяка статия картинки или скрееншотове от играта, за която пишеш ... Виждам, че имаш желание , просто ти оставя сега да се учиш постепенно, постепенно ;)
 
От: Въпроси за направата на сайт

като сложа темплейта ми излиза някаква грешка ще сваля друг... а от къде мога да гледам колко посещения има... или да сложа тухо брояч :)
 
От: Въпроси за направата на сайт

направих си но ми даде да си сложа някакаф код как до го сложа (извинете че задавам толкова въпроси но съм нов)
 
От: Въпроси за направата на сайт

Добавяш кода като "HTML/JavaScript":
cbhc_30apr-755239.jpg
 
От: Въпроси за направата на сайт

оправих го .. отдоло ли да го преместя? и какво още да променя :)
 
От: Въпроси за направата на сайт

Най-добре го премести отдолу, че там е много грозна гледка:) Смени света на заглавията(Graphics, Gameplay...) или ги изсветли малко, че зор се четат:)
 
От: Въпроси за направата на сайт

имам един въпрос относно блоспот мога ли да направя 2 секции тоест излезли игри и предстоящи за излизане като се цъкне на някоя да излиза кои са излязли и кои не .. възможно ли е :?
 
От: Въпроси за направата на сайт

Бате 1 съвет използвай подравняване на текста , че така гледай как изглеждат побликациите ти :) иначе напредваш добре !
 
От: Въпроси за направата на сайт

аз мисля ако това достигне до уникални да направя сайт.. там ще публикувам обаче и игрите за конзолите излезли не излезли.. и така дори и сервери на цс отстрани като в цс-бг.инфо ... така бях прочел добре ли ще направя така ?
а на горниа ми пост някой има ли отговор
 
От: Въпроси за направата на сайт

имам един въпрос относно блоспот мога ли да направя 2 секции тоест излезли игри и предстоящи за излизане като се цъкне на някоя да излиза кои са излязли и кои не .. възможно ли е :?

Можеш да сложиш категории-едната излезли другата предстоящи примерно:)
 

Горе