Въпроси към експертите с идея да разбера ще успея ли

Liliq85

Active Member
Привет, колеги !
Обеснявам накратко с какво съм се заела и бих се радвала да се изкажете колко успеваемост виждате в начинанието ми.
Направих елементарен блог с що годе прилична за целта тема. Настроих рсс "дърпачка" от сродни сайтове.
Сайтът, който съм направила е със забавна тематика. В него ще има вицове, смешни картинки и клипове.
Идеята, която гоня е гугълски трафик и монетизиране с адсенс или ако случайно трафикът е повече да продам някоя и друга реклама.

Как виждате идеята във вашите очи. Какво бихте ме посъветвали като прохождаща тепърва уебмастерка? Върху какво друго мога да наблегна.

П.п сайтът е zabaven.site
 
Здравей, сайта няма ssl и моят браузър блокира сайта.
Като цяло сайта трябва да е добре изпипан, моля да оправите проблема и ще изкажа мнение.

Your connection is not private
Attackers might be trying to steal your information from zabaven.site (for example, passwords, messages, or credit cards). Learn more


NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID



Поздрави,
Станимир Л
 
Здравей, сайта няма ssl и моят браузър блокира сайта.
Като цяло сайта трябва да е добре изпипан, моля да оправите проблема и ще изкажа мнение.

Your connection is not private
Attackers might be trying to steal your information from zabaven.site (for example, passwords, messages, or credit cards). Learn more


NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID



Поздрави,
Станимир Л
Здравейте и благодаря за бързия отговор. Знам за проблема. Говорих с хост провайдъра и казаха, че ще го отстранят.
 
Сайта е ужасен - от контент, до дизайн и домейн. Не знам как е възможно да нямаш и един елемент, който да е подреден като хората в сайта, както и цветовете да са четими спрямо бекграунда. What the actual fuck...
 
това с rss агрегаторите беше модерно през 2008, Еди ги правеше на конвейер... 11 години по-късно някой преоткрива топлата вода. Google не ги ли трепеше за дублирано съдържания тия папагалщини?
 
Вземи си поуки - представи си , че си посетител на този сайт - как ще се почустваш с тая манджа сервирана на екрана? Смени темата, смени модела, смени конепцията, и може и да стане нещо, въпреки че дори и 1000 посетителя да имаш дневни, това са стотинки в тая ниша.
 
Успеваемост 0, това го правихме преди 10 и повече години. Никакъв шанс...

Не че ме интересува, ама да питам - защо реши, че е толкова лесно? Да изкараш пари от трафик сайт днешно време е по трудно от всякога, особено нов, особено в този вид и особено с това съдържание.

Мисли нещо друго, така нямаш ни най-малък шанс за нещо.
 
Благодаря на всички за отзивите. Свърза се с мен един колега, който ще преработи нещата за съответната сума.
Можеш да взаимстваш от seir.bg. Дълги години е в нишата и до колкото помня се радваше на успех, но пък са ужасно креативни и уникални.
 
Остави ги тези мизерии, по добре продавай карго като другите.
 
Първа точка. За какво ти е сертификат?
Втора точка. Горе ти казаха, че това е правено преди 10 години, когато нямаше толкова масово фирми сайтаджии.
Днес за мен лично да взема трафик от Google от такъв тип сайт е невъзможно.
След това и аз да питам: Как решихте, че монетизирането на сайт от Adsense е толкова лесно.
 
Връзката ви не е поверителна
Възможно е извършители на атака да опитват да откраднат информацията ви от zabaven.site (например пароли, съобщения или номера на кредитни карти). Научете повече

NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID
 
Оправи дизайна и сертификата. Но само да ти кажа, че това е доста демоде вече. Няма какво да си говорим, все пак говорим за нещо което е било модерно много отдавна. Още когато алгоритмите на Google не бяха толкова съвършени от към филтрация на сайтове с дублирано съдържание. Сега подобен сайт ще бъде обречен да не получава SE трафик. Но пък, ако не разчиташ на него, а на социалните мрежи - да, може и да стане, и пак - това не е много добър модел в наше време. А да, и ако някой го изкрейпиш без негово позволение може да ти създаде проблеми. Така, че премисли го пак и виж дали не може да измислиш нещо по-креативно. ;)
 
Има нужда от инсталиране на сертификат

Няма нужда. SSL е за да направи връзката между сайта и клиента криптирана и за да е сигурен клиента, че е на правилния сайт. С други думи казано, SSL е нужно когато посетителя има какво да губи, например ако сайта се занимава с разплащания. Никой няма какво да загуби докато си чете вицове и дори няма профил... освен времето си :)
 

Горе