Въпроси относно стартиране на сайт за безплатни обяви

ggenchev

Active Member
Здравейте, не бях сигурен къде точно мога да задам подобни въпроси, затова ако администраторите преценят - нека бъде изтрита/преместена темата.
Искам да стартирам сайт за малки обяви, безплатни като за начало.
Уместно ли е и не е ли в разрез с някакви законови разпоредби да се копират подобни обяви от други подобни сайтове?
Ако е стандартна практика, има ли начин да се автоматизира процеса (става дума за open source платформа) или е най-добре да намеря някой, срещу заплащане да ми помогне в процеса?
Благодаря предварително!
 
Съвсем не е уместно. Поради много причини.
Всичко може да бъде автоматизирано ако се прави съвестно.
Благодаря, а можете ли да ме посъветвате за подходящ начин за старт в такъв случай?
Вие например, как стартирахте с Вашия подобен проект (разбира се, ако не е тайна)?
 
Това е доста пренаситена ниша, за да успееш ти трябва яко наливане на пари в реклама и пак няма гаранция дали няма да се набуташ, ако е нещо по-тясно профилирана ниша може и да успееш
 
Това е доста пренаситена ниша, за да успееш ти трябва яко наливане на пари в реклама и пак няма гаранция дали няма да се набуташ, ако е нещо по-тясно профилирана ниша може и да успееш
Съгласен съм, но съм решил да се пробвам!
Но, няма ли да е неуместно да започна да рекламирам празен сайт?
 
Аз мисля че щом обявите за генерирани от потребители, може да ги пуснеш и при теб
 
Благодаря, а можете ли да ме посъветвате за подходящ начин за старт в такъв случай?
Вие например, как стартирахте с Вашия подобен проект (разбира се, ако не е тайна)?
Аз започнах с голяма торба ентусиазъм и малко спестени пари (4000лв), които и до ден днешен не са се възвърнали. Минаха около 3-4 години вече. А иначе аз ходех по сайтовете и питах хората индивидуално дали са съгласни да добавят обявите си при мен или ако ги мързи дали ми позволяват да ги копирам и поставя в моя уебсайт от тяхно име. Тези, които се съгласяваха да ползват уебсайта ми в повечето случай избираха втория вариант. И както колегата Барс спомена... нишата е пренаситена. Аз поддържам сайта си, защото имам други планове за него в бъдеще, иначе отдавна щях да съм го елиминирал тъй като не е върнал и 5% от инвестираните средства и още по-лошото, е че няма кой да ми плати времете прекарано в планиране и реализация на сайта.

Парите, които споменах по-горе с времето станаха повече. Тоест съм инвестирал доста повече. Сайта ми ползва безплатен скрипт, но плъгините, които донакупих + СЕО оптимизацията + разходите за домейни и хостинг + парите платени на разработчици за доработки и интеграции на различни системи станаха доста. Освен това в България (този малък интернет пазар) има няколко доста силни и наложили се сайта, които са заели по-голямата част от пазарния дял. Това са сайтове, които всеки българин познава и знае от години. Сайтове с утвърдено име и позиция с разпознаваем бранд.


Аз мисля че щом обявите за генерирани от потребители, може да ги пуснеш и при теб
Не е ок да копираш обяви на потребители освен с тяхното изрично съгласие.
 
Мечтата на уеб мастъра - друг да му пълни сайта с контент.
Единствен шанс за успех има ако е супер нишов и аудиторията не е във фейсбук.
 
аз също в един мой сайт ще развия чат с обяви, още съм на момента с планирането на структурата, но сайта ще е в тясно специализирана ниша, в която реално няма кой знае каква конкуренция, а като цяло с годините има растеж на търсене
 
Мечтата на уеб мастъра - друг да му пълни сайта с контент.
Единствен шанс за успех има ако е супер нишов и аудиторията не е във фейсбук.
A aкo се промотира и рекламира отделна категория обяви от подобен сайт, тясно специализирана - няма ли да се отрази благоприятно изобщо?
 
A aкo се промотира и рекламира отделна категория обяви от подобен сайт, тясно специализирана - няма ли да се отрази благоприятно изобщо?
Няма как да разбереш докато не опиташ.
Няма как някой със сигурност да ти каже да или не.
Това ,че на някой не му се е получило,дефакто не значи нищо.
Ако имаш голямо желание,амбиция и ясна цел ПРОБВАЙ!
Без значение дали е иновация или претъпкана пътека,лесно няма.
 
Здравейте, не бях сигурен къде точно мога да задам подобни въпроси, затова ако администраторите преценят - нека бъде изтрита/преместена темата.
Искам да стартирам сайт за малки обяви, безплатни като за начало.
Уместно ли е и не е ли в разрез с някакви законови разпоредби да се копират подобни обяви от други подобни сайтове?
Ако е стандартна практика, има ли начин да се автоматизира процеса (става дума за open source платформа) или е най-добре да намеря някой, срещу заплащане да ми помогне в процеса?
Благодаря предварително!
С какво ще е по различен сайта? Кое ще те отличи на пазара?
Какъв проблем решаваш? Ще пестиш време на хората или ще ги улесниш по някакъв друг начин?
Има ли нужда от още един сайт за обяви?

Ако мислиш да пуснеш безплатна система за обяви и да налееш пари в реклама, то най-вероятно проекта ти ще се роди мъртъв.
Забрави за "Искам да стартирам еди какво си", а помисли какво искат хората, не ти какво искаш.
 
Няма как да разбереш докато не опиташ.
Няма как някой със сигурност да ти каже да или не.
Това ,че на някой не му се е получило,дефакто не значи нищо.
Ако имаш голямо желание,амбиция и ясна цел ПРОБВАЙ!
Без значение дали е иновация или претъпкана пътека,лесно няма.
Благодаря ти за окуражителните думи!
 

Горе