Въпроси от начинаещ за Google adsense

an1val

Member
Здравейте. Нов съм във форума и искам да попитам няколко елементарни въпроса за google adsense. Изчетох повечето главни теми и намерих доста интересни предложения и идеи как да се вдигнат приходите от google adsense. Използвам ги от скоро от около 1 месец но все още много от нещата не са ми ясни.

1. Рекламите ми излизат на английски. Мисля, че това кара потребителите да не цъкат на рекламите. Реално погледнато сайта ми няма никакво съдържание (хостинг на изображения) и преди малко сложих няколко ключови думи и Meta description с надеждата, че рекламите ще потръгнат на Български но това не стана. Създадох нов банер да пробвам но отново ги изкарва на английски. Има ли начин да му задам да изкарва реклами на български или се определя автоматично от съдържанието на сайта?

2. Видях, че на различните кликвания дава различни суми (с голяма разлика). Да кажем имам 1 клик за деня, който е донесъл приходи от 0.01$. Друг ден имам 1 натискане, което е донеслно 0,17$. Предполагам, че това се определя от рекламодателя или се бъркам?

3. Какво е CPC? На повечето, които има кликване има някакви $ но не съм сигурен от какво се генерират.

4. Какво е RPM на страница? Прочетох в описанията на гугъл но наистина не ми стана ясно.

5. Как се генерират "Прогнозни приходи"?

6. Печели ли се от импресии?

Ето статистиката ми от последният месец.

Имам 5 639 импресии 23 клика 0,41% CTR на страница 0,09 € CPC 0,38 € RPM и "Прогнозни приходи" 2,16 €. Това добре ли е зле ли е?

Благодаря предварително.
 
От: Въпроси от начинаещ за Google adsense

1 - Това, че рекламите са ти на енг. е предимство. Цената на клик е по висока. Ако искаш да ги обърнеш на бг просто добави малко текст, болдни няколко думи и ще се оправи до 2-3 дни.
2 - Не можеш да знаеш, коя реклама колко дава и т.н. Зависи от рекламодателя
3 - Ако е под 2 процента не се притеснявай
4 - Ноу айдия
5 - Обикновено остават същите
6 - Не
И последно, ако 2 евро те задоволяват, да добре е. И един съвет, не си кликай по рекламите, не карай и никой друг да го прави.
 
От: Въпроси от начинаещ за Google adsense

На два от дните имам повече от 2% CTR. Това проблем ли е? Това RPM е свързано нещо с импресиите но не го разбрах. support.google.com/adsense/bin/answer.py?hl=bg&answer=112030

Ами това е, че не знам дали ме задоволяват за този брой импресии и дали е нормално.
 
От: Въпроси от начинаещ за Google adsense

1 - Това, че рекламите са ти на енг. е предимство. Цената на клик е по висока. Ако искаш да ги обърнеш на бг просто добави малко текст, болдни няколко думи и ще се оправи до 2-3 дни..
Тоест ако шибна малко English Content на БЪЛГАРСКИ уеб сайт с БЪЛГАРСКИ трафик(стабилен трафик), ще изкара малко повече "English" реклами, което дефакто ще доведе до повече мънита..
Правилно ли съм разбрал? :)
 
От: Въпроси от начинаещ за Google adsense

Ако гръмнеш повечко English Content с БЪЛГАРСКИ трафик, то тогава гугал ще ти шибне малко английски реклами, и ще докараш мънита единствено ако някой не цъкне по погрешка на рекламата(поне ако е такъв сайта, какъвто си мисля че е).
 
От: Въпроси от начинаещ за Google adsense

Добре де а ако на Бг сайт с Бг съдържание докарам ЕН посетители Бг реклами ли ще им показва ?
 
От: Въпроси от начинаещ за Google adsense

Добре де а ако на Бг сайт с Бг съдържание докарам ЕН посетители Бг реклами ли ще им показва ?

На мен в чужди сайтове ми показва поне една реклама на български (когато влизам от бг). Има някакви филтри за локация сигурно...
 
От: Въпроси от начинаещ за Google adsense

На мен в чужди сайтове ми показва поне една реклама на български (когато влизам от бг). Има някакви филтри за локация сигурно...

Разбира се, че има локация. Освен това, когато не може да намери подходяща за вас реклама, свързана със съдържанието на сайта, Адсенс генерира рекламно съдържание според вашите интереси. Т.е., ако преди да посетите сайт на английски или китайски, но точно преди това сте посетили някой от българските онлайн магазини за дрехи (примерно), които имат активна рекламна кампания в Адуърдс, то има много голям шанс да видите тяхна реклама вместо празно рекламно поле.
 

Горе