Въпросче за изискванията на easytrader

tihomir_wwf

Member
Здравейте,

искам да попитам хората, които ползват easytrader дали от easytrader следят стриктно дали даден сайт има 500 уникални посещения на ден?
Т.к. посещенията ми са по-малко (200-300).

Мерси Предварително за всички отговори :)
 
От: Въпросче за изискванията на easytrader

Имат си някаква идея, да.
Но мисля, че в този форум никой няма да ти ги препоръча.
 
От: Въпросче за изискванията на easytrader

Ами незнам, но аз съм виждал сайтове и с по-малко от 500, които имат.
Ако не те приемат там, то в адсенсе със сигурност ще те приемат.
 
От: Въпросче за изискванията на easytrader

Имат си някаква идея, да.
Но мисля, че в този форум никой няма да ти ги препоръча.

Мерси, ще трябва да се чака още значи 8)

Иначе при тях ми хареса че имат фиксирана цена на клик, в момента съм сложил adsense и работата е трагична - предимно по $1 цент на клик :(
 
От: Въпросче за изискванията на easytrader

Да, обаче имаш кликове.
Изитрейдър въртят 2-3 реклами. Всичките потребители ги знаят наизуст и дори и да имаш по-добри резултати, това ще е само за няколко дни и има да си чакаш до второ пришествие докато си вземеш парите минус данъка.
 
От: Въпросче за изискванията на easytrader

от там пари нема да изкараш
не се занимавай. А преди една седмица получих мейл в който ме уведомиха че вече сайтове в трафик програмата няма да има след 1 февруари.
Т.е за малките сайтове вече няма място там, е то и реклами няма така, че засега не е голяма загуба
 
От: Въпросче за изискванията на easytrader

То гледам, че и на вис-овете няма нов рекламодател от близо месец. Освен да са пращали писмо за спиране и за тях, иначе с десетина втръснали на всички банера е по-вероятно това да стане по естествен път.
 
От: Въпросче за изискванията на easytrader

Те сами се съсипаха, отначало всичко си беше екстра, даже се печелеше доста и имаше доста рекламодатели. След като решиха да разделят на групи всичко се прецака. Повечето хора се махнаха от там, включително и аз. Ако си бяха останали по стария начин съм сигурен че сега щяха да печелят много повече, не помните ли как по едно време почти на всички сайтове имаше техни реклами.
 
От: Въпросче за изискванията на easytrader

easyads.bg и те ли са техни защото аз сега тъкмо реших да ги пробвам видях че плащат по 2 лева за 1000 импресии и мислех да ги пробвам но щом казвате че не плащат ще се откажа аз също само по малко от 200-300 посещенията на ден няма да ме приемат сигорно
 
От: Въпросче за изискванията на easytrader

Здравейте колеги,

в действителност група Трафик в EasyTrader няма да функционира в 1. февруари тази година. Една част от сайтовете в тази група бяха преместени в по-висока ценова категория и съответно продължават работа с нас. С останалите се налага да прекратим.

Причината да спрем работа с тази ценова група (което важи за всички наши решения досега) е в променилите се изисквания на рекламодатели и пазара на CPC реклама.

Винаги сме спазвали един основен принцип при работата си с Издателите - на по-качествени сайтове (критериите са комбинация от дизайн, домейн, посещения, тематика, бренд, метрични показатели и др.) предоставяме по-висока цена.

Друга причина, да не работим с непопулярни сайтове и сайтове с малък брой посещения е, че доходността от тях е твърде малка, за да можем да отделяме ресурс за тяхната поддръжка в платформата. Освен това, ще трябва да спомена и факта, че 99% от опитите да бъдат генерирани невалидни кликове или автокликове идват именно от този вид сайтове.

Относно критиките за доходността от нашите продукти, бих искал да ви уведомя, че от 1 февруари ще плащаме на Издателите 0.30 лв без ДДС или 0.36 лв С ДДС за всеки клик от банер-реклама в PREMIUM група.

Пожелавам успех на всички, на разположение съм да продължим всякакви дискусии относно нашите продукти (EasyAds, EasyTrader), стига те да са продуктивни и сериозно аргументирани.

Иван Иванчев
Изи Онлайн АД
 
От: Въпросче за изискванията на easytrader

хубав отговор гледам easyads заключен за издатели :) кво става в бг да имаш сайт и да имаш посещения и да няма какво да рекламираш в момента на банерите на httpool правя по 70-90 клика , имам и мой банери на който средно 100 клика на ден
това прави 200 клика на ден и аз имам някви 5лв печалба то няма смисъл да се занимавам :) вярно в сайта се гледат филми онлайн ама ако вземем в предвид колко сайта има в бг за филми и колко в световен мащаб ........
 
От: Въпросче за изискванията на easytrader

Ползвах вашите банер реклами в продължение на 2 месеца.
Няма да коментирам какъв ви е CTR рейта, ще кажа само, че за 2 часа и 30 минути тестове с openx се появиха 130 клика към банер, а при вас едва се кретат с 30тина. Другия проблем беше, че имате не повече от 10тина рекламодатели, чиито банери са втръснали на всички. Третия проблем е, че когато кандидатстваш за дадена програма ще се умориш от чакане докато някой се сети да я удобри или блокира.
Другото което ми направи лошо впечатление е от новата ви мрежа EasyAds. Писах до "някой" от екипа ви, защото формата ви за регистрация на издатели е затворена от доста време. Въпроса ми беше кога ще бъде отворена отново. Е нямаше да е лошо да получа все пак някакъв отговор - предполагам не съм единствения който задава този въпрос, така че пре спокойно може да пращате писма по темплейт, ама на - няма отговор.
Имам и един друг въпрос - какво ще стане със сумите по-малки от 100 лева след 1ви Февруари? Ще бъдат ли изплатени на съответните издатели?
Поздрави!
 
От: Въпросче за изискванията на easytrader

Относно критиките за доходността от нашите продукти, бих искал да ви уведомя, че от 1 февруари ще плащаме на Издателите 0.30 лв без ДДС или 0.36 лв С ДДС за всеки клик от банер-реклама в PREMIUM група.

Пожелавам успех на всички, на разположение съм да продължим всякакви дискусии относно нашите продукти (EasyAds, EasyTrader), стига те да са продуктивни и сериозно аргументирани.

Иван Иванчев
Изи Онлайн АД

И по левче да плащате на клик ще е все едно ако положението, което е в момента се запази. Няма нови рекламодатели от близо месец, а наличните са само няколко и то с бюджет < 5% или пък безплатни. Ще има ли развитие по този въпрос?
 
От: От: Въпросче за изискванията на easytrader

И по левче да плащате на клик ще е все едно ако положението, което е в момента се запази. Няма нови рекламодатели от близо месец, а наличните са само няколко и то с бюджет < 5% или пък безплатни. Ще има ли развитие по този въпрос?

Разбира се, ще има развитие. За да поддържаме най-добрите цени към издателите в България е необходимо да работим активно с всички водещи рекламни агенции в България и да привличаме реклама не само от малки и средни рекламодатели, а и от големи компании. Това прави бизнеса ни малко или много зависим от цикличността в този бранш. Януари е традиционно слаб месец за онлайн рекламата, както са и летните месеци.
 

Горе