Въпросче за фриилансърските проектчета

CrAzY-MaST

Well-Known Member
Абе винаги има някакви подобни на този проект по-долу и все ми се струват безмислене...
Защо сами не си ги направят или има уловка?
Ето проекта- какво мислите за него:

I request 3 listings in DMOZ, Google, Yahoo for a holiday apartment site in Austria.

I will pay immediatly AFTER each listing is permanently shown in those directories.

Заглавие:DMOZ Google Yahoo listing

Съдаржание:
I request 3 listings in DMOZ, Google, Yahoo for a holiday apartment site in Austria.

I will pay immediatly AFTER each listing is permanently shown in those directories.

http://directory.google.com/Top/Reg.../Travel_and_Tourism/Lodging/Vacation_Rentals/
http://dir.yahoo.com/Regional/Count..._and_Transportation/Lodging/Vacation_Rentals/
http://dmoz.org/Regional/Europe/Aus.../Travel_and_Tourism/Lodging/Vacation_Rentals/

Дали да захващам подобни проекти(и конкретно този) или ще се проваля(за конкретно този) ?
 
Имах предвид защо ли постват такива проекти като ще им отнеме 10 мин да си добавят там сайтовете ? Може би не ги одобряват и искат да прехварлят "вината" на друг ?

П.С.
Значи тоя ще му приемат сайтовете споед теб ? Значи да се захващам :)
 
в интерес на истината нямам идея дали е добра оферата

пс в яхо добавянето е платено за комерсиални сайтове а неговият спада към тези

за дмоз могат да минат няколко месеца докато го одобрят / дори ако това стане

гугъл директори е всъшност дмоз
 
Предполагам търсят DMOZ редактори , тъй като както каза куул могат да минат няколоко месеца преди да ти одобрят сайта , а по този начин редактора го добавя незабавно :) Поне така мисля де :)
 
Дали да захващам подобни проекти(и конкретно този)
не

или ще се проваля(за конкретно този) ?
да

директорията на google не се обнавява от 2 години

в dmoz няма да попаднеш, защото има малко редактори.

а yahoo е платена.
 
При yahoo, плащаш ако искаш сайта ти да бъде прегледан в срок от месец мисля, че беше (може и да греша) и е почти сигурно, че ще се листне, стига да отговаря на правилата установени от Yahoo.
Има и безплатен вариант, но при него разглеждането на заявката, която е пусната може да отнеме повече от 2-3 месеца ;) и не е сигурно докъде ще стигне, но ще бъде прегледана така или иначе. :wink:
 
безплатният листинг при яхо е само за некомерсиални сайтове, ако имаш саит за дивата природа, за половият живот на калинките или нещо подобно ще мине. Но сайт за наемане на на жилища според мен си е комерсиален сайт
 
CrAzY-MaST каза:
Ясно, както си и мислех- такива проекти направо се подминават :)
Ако искаш да правиш пари като фрийлансър, по-добре или превеждай текстове, или кодирай сайтове. Но имай в предвид, че плащането е ниско. Затова фирми търсят изпълнители в сайтове за фрийлансъри.
 
Проблемът е че понякога се колебая дали да взема даден проект, защото не съм сигурен че ще мога да се справя с всичко.
Ако има някой който е готов да участва в такива проекти с мен и може да помогне с нещо да каже- когато ми потрябва ще го потърся ?
 
Бате ако се сдухаш с някои проект аз мога да ти помогна. Аз също бях едно време феелансер и ми е ясно как се чувстваш. Само дето ако мислиш за всеки проект че е много труден никога няма да успееш да вземеш какъв и да е проект. Иначе веднъж спечелиш ли го после постеппенно си мислиш по него и си го правиш. Дори и някяде да се забатачиш ако не е някакво ляйно buyer-a винаги ще се договорите. Едно нещо гледай - дали е давал скапани рейтинги.

Иначе за този проект сам почти сигурен че няма кои да им го изпълни.
 

Горе