Въпрос : Инвестиция в Диаманти

CODEXGIGAS

Active Member
Здравейте на всички потребители.
Имам един сериозен въпрос относно диамантите. Заслужава ли си да се инвестира в тях.
Като цяло съм чел , че това е най-дълготрайната инвестиция в дългосрочен план , и че диаманта през годините само се е покачвал и никога не е падал. Тук ми излизат доста въпроси : Къде да видя с годините как се е покачвал диаманта ? Също така : Диаманта не е само един като вид - те са много видове - Въпроса е кой точно диамант ? Всеки ми казва инвестиционен диамант , но реално всеки един диамант може да е инвестиционен. След това ми излизат въпроси : Къде има пазар в България за да купя и да продам - влизам в доста сайтове за продажба , но нищо интересно или аз не знам как да търся. Също така разбрах , че доста от диамантите в България са с фълшиви "лицензи" (ако може така да се каже) , за качество. Реално диаманта е добра инвестиция , ако той не пада и с годините бавно , но славно се покачва. Когато парите са ти вложени в нещо скъпоценно , не ти пука какво точно ще се случи с парите. Също така Диаманта е изчерпваем ресурс , което е добре за инвестиция. Искам да науча повече по тази тема. С радост бих прочел всичко , което напишете за повече информация.
Благодаря Ви!
 
@MateiMAtei правиш ли разлика между Цирконий и ниско качествен синтетичен диамант? А разлика между синтетичен диамант и естествен? Във 2-рия въпрос, много професионалисти не могат да я направят разликата ...
 
Не приятелю , не мога да направя никаква разлика. Просто по тази материя не знам нищо , а искам да науча всичко за да проверя дали е изгодно или не и евентуално да знам как да го направя.

@MateiMAtei правиш ли разлика между Цирконий и ниско качествен синтетичен диамант? А разлика между синтетичен диамант и естествен? Във 2-рия въпрос, много професионалисти не могат да я направят разликата ...
 
Дай ми една съществена причина освен това , че не знам нищо , но мога да го науча ? Откажи ме по някакъв начин с лек аргумент.
Съветвам те да си смениш материята :)
 
Дай ми една съществена причина освен това , че не знам нищо , но мога да го науча ? Откажи ме по някакъв начин с лек аргумент.

Викаш това ти е малко?
Във 2-рия въпрос, много професионалисти не могат да я направят разликата ...
 
Като цяло съм чел , че това е най-дълготрайната инвестиция в дългосрочен план. Реално диаманта е добра инвестиция , ако той не пада и с годините бавно , но славно се покачва. Когато парите са ти вложени в нещо скъпоценно , не ти пука какво точно ще се случи с парите. Също така Диаманта е изчерпваем ресурс , което е добре за инвестиция. Искам да науча повече по тази тема. С радост бих прочел всичко , което напишете за повече информация.
Благодаря Ви!
Изчети и изгледай тов, което постнах. Не се занимавай с глупости. Пазар за такива неща в бг няма..
 
Изгледах го. Хареса ми буквалния смисъл в шеговит клип
Изчети и изгледай тов, което постнах. Не се занимавай с глупости. Пазар за такива неща в бг няма..
 
Ето няколко рапапорт репорта,може да погледнеш какви са били цените.Относно инвестирането в диаманти,според мен не е лоша идея.Купувал съм и съм препродавал малки карати.
http://dox.bg/files/dw?a=5a2312e572
 
Диаманти се дават на жените.
А за да имаш диаманти за жените, се инвестира в производство.
 

Горе