Въпрос- Сайтове за Онлайн Филми!?

webmast367

Well-Known Member
Здравейте.
ОТ 2 години насам се каня да си подкарам и аз едно сайтче за онлайн филми,но винаги колебанията надделяват и така до ден днешен проекта е на заден план.

Идеята ми е:
Да се направи сайта с Wordpress има безплатни и платени удобни теми и плъгини и да се качват филмите на отдалечени сървъри тоест не на моя или да се взимат Iframe кодовете от други сайтове без аз да съм качвал и просто да ги поставям на сайта ми.
Искам да направя такъв сайт по простата причина,че не виждам 1 свестен,в който да си пусна 1 филм да гледам без да го тегля... Винаги забиват, изкачат отвратителни банери филмите спират или вадят грешки и по ред други причини.
А такива сайтове имат бъдеще особенно,ако са конкурентни.
За целта съм почти запознат,как да стават нещата с филмите качване и прочие, имам дизайнер да ми удари хубави банерчета,чрез които да рекламирам,имам си и сайтове с трафик,който сам да си рекламирам самия сайт,както и по страници във фейсбук и прочие.
Та главно да създам 1 сайт,в който потребителя веднъж като е посетил сайта утре да се върне отново,но за жалост не съм програмист и нямам възможноста да създам сайтове с голямо бъдеще за това искам нещо,което да мога и сам да направя,но освен за филми и музика не се сещам за друго,което да има полза БЕЗ СПАМ след време.

Нещата,които ме спират:
Всеки път,когато се допитам до някой казва,че ще ям папура заради авторските права...
Казвам добре:
Ще качвам филмите на сайтове,които са фул с филми или ще ги взимам направо от там тоест няма да държа нито 1 филм на сървара ми, ще напиша най-долу на сайта,че няма нито едно качено съдържание на сайта и прочие,както правят всички... Ще сложа видни бутони за сигнализиране за нарушение на правата и прочие.....
-Да,но пак съм се водел подстрекател или нещо подобно един вид подкрепям пиратстовото и пак ще ям хурката...

На косъм съм да прасна и аз 1 сайтче.... имам голямо желание главно за да си имам 1 плей лист,като цяло в който да си гледам и аз филми,че ми писна да тегля бози ...
Гледам всеки ден нови и нови ... 1000 човека имат такива сайтове специално в БГ.... всеки от тях казва споко ти не си носител на съдържанието няма наказани за това... или ако се оплаче някой ще изтриеш съдържанието,което е сигнализирано и готово....

Моля ,който е запознат в тая сфера да ме посъветва,кое как да направя и т.н ... искам да си вържа гащите,но незнам дали ще е възможно!

Благодаря за помоща.
Поздрави
 
Последно редактирано:
От: Въпрос- Сайтове за Онлайн Филми!?

Няма ли някой запознат!?
 
От: Въпрос- Сайтове за Онлайн Филми!?

Няма гаранция, че някой няма да подаде сигнал, на който трябва, за да ти спретнат едно хубаво дело, но първо ще те оставят малко да подишаш спокойно, събирайки доказателствената част. Въпрос на време е и на завист, най-вече. Като го правиш, го прави както трябва - с голяма инвестиция, за да се покриеш и с мисълта, че парите са ти по-скъпи от свободата.
 
От: Въпрос- Сайтове за Онлайн Филми!?

Няма гаранция, че някой няма да подаде сигнал, на който трябва, за да ти спретнат едно хубаво дело, но първо ще те оставят малко да подишаш спокойно, събирайки доказателствената част. Въпрос на време е и на завист, най-вече. Като го правиш, го прави както трябва - с голяма инвестиция, за да се покриеш и с мисълта, че парите са ти по-скъпи от свободата.

Благодаря за мнението... а поркиването имаш ли идея как може да стане!?
За зависта 100% ще нападат момчетата смело,както всеки знае тук не гледаме ние да сме добре а другите да са зле... жалко но факт! ........
 
От: Въпрос- Сайтове за Онлайн Филми!?

Според мен проблеми може да имаш ако имаш голям трафик и сайта набере популярност. Принципно основния проблем на тези сайтове са плеарите от които се гледа и отвратителните попъп реклами. Моя сайт аз го направих с jwplayer и филмите ги взимам от vbox7. Пълно е с филми там, а от както увеличиха максималния размер на файловете вече са и с добро качество. Ето пример от вбокс. Според мен качеството е задоволително.
 
От: Въпрос- Сайтове за Онлайн Филми!?

Според мен проблеми може да имаш ако имаш голям трафик и сайта набере популярност. Принципно основния проблем на тези сайтове са плеарите от които се гледа и отвратителните попъп реклами. Моя сайт аз го направих с jwplayer и филмите ги взимам от vbox7. Пълно е с филми там, а от както увеличиха максималния размер на файловете вече са и с добро качество. Ето пример от вбокс. Според мен качеството е задоволително.

Е добре аз ще взимам да кажем от Youtube , vbox и подобни по тоя начин няма ли как да имаме проблеми с въпросните права и закони?
 
От: Въпрос- Сайтове за Онлайн Филми!?

Точно и ясно са ти го казали по-горе. Завистта пълзи навсякъде.Дойде ли момента, когато се развил почват сигнали и отива всичко на вятъра.
Също така, ако си правиш пассс, когато ти пращат съобщения за авторско право и си свиркаш, чакай ги в съда или да дойдат по-кафенце у вас.
Най-добре за теб филмите или сериалите, които ще се занимаваш да не са, както ти каза на твоя сървър и също така да е само в територията на България.
Тоест филмите да ти вървят само в територията в Българи.Така няма да има проблеми от големите и мощни компании, които могат да те съсипват за секунди.
Недей гледа тия, където има по 1000-2000 в сайтовете, те рано или късно угасват.Такива сайтове не се задържат много, а и ако мислиш да изкарваш пари НЕ се надявай.
Ако пък мислиш, да слагаш рекламки, които скачат наляво надясно или изкачащи - най много могат да ти пуснат сигнал, че сайта ти има опасност от заразяване блябла... и гугъл да ти удари резачка.

Аз се занимавам с това, но не пускам само с филми, а всякакъв тип клипове, тоест да има малко разнообразие, а и всичко прикачва от вбокс...
По-добре наблегни на друг проект, който ще си сигурен и спокоен, както в момента аз правя ... : )
 
От: Въпрос- Сайтове за Онлайн Филми!?

Благодаря за мнението... а поркиването имаш ли идея как може да стане!?
За зависта 100% ще нападат момчетата смело,както всеки знае тук не гледаме ние да сме добре а другите да са зле... жалко но факт! ........
Бутай филми, качени от популярните видео мрежи и няма да имаш проблеми. Мисля, че това те интересуваше. Реално ти нямаш вина какво е качено на техните сървъри.
 
От: Въпрос- Сайтове за Онлайн Филми!?

Благодаря за мненията, а да кажем че искам да сцепя конкуренцията и да си привлека много врагове, как да направя така ,че да не ме намира никой!? Пример замунда мъчиха се да ги спрат не веднъж ,но това няма как да стане. Не ми пречи да отпусна кесията въпроса да не рискувам свободата си! Проекта,който мисля не е просто да кача 5 филма от вбокс и да чакам 1000 посетители а да изместя всички останали да конкурирам директно замунда,което в началото ще е трудно,но с времето може и да се получи. За да стане трябва когато някой злобар реши да ми прави сек да няма как това да стане.
 
От: Въпрос- Сайтове за Онлайн Филми!?

Добре де, не мога да те разбера, защо точно на филми ще наблягаш и ще пръскаш пари, където НЯМА сигурност ? Рекламодатели трудно ще намериш!
Трябва да се поровиш в търсачката, то ясно, че хоста няма да е в България.
Замунда ще ти отнеме доста годинки, ако мислиш да го изместиш, от както освободиха достъп за регистрация, а не като преди да чакаш с месеци,
а и Арена забрави, че и той е добър сайт и други малки сайтове..., но не забравяй, че лесно могат да те индексират от гугъл.
Ще ти отнеме поне година, за да научат хората и да знаят, че сайта ти няма опасност.
Също така и ъплойдъри, където ще качват при теб, което за мен е най-трудното да намериш редовни.
Също така да си направиш реклами, както те направиха преди време :D,че сайта е спрян или е друг собственост, по тв доста време ги обсъждаха.Безплатна реклама за тях xD.
 
От: Въпрос- Сайтове за Онлайн Филми!?

Изчакай още 1 година да се доразвие технологията за peer2peer гледане и ще може да качваш филми само с един обикновен торент. До колкото знам вече е факт, но все още се теглят програми като popcorn time и тази на arenabg. Да влагаш пари в такъв проект е безсмислено. Освен това даже и да не те намерят, при нарушени авторски права мисля, че регистратора ще ти спре домейна ако получи няколко репорта.
 
От: Въпрос- Сайтове за Онлайн Филми!?

Ти яко си измести сам темата.. Първо ти се щеше да имаш някакво място, което да ти е удобно, без реклами, без забавяния на плеърите, което да ти доставя удоволствие, евентуално и на всички останали посетители. Да, предполагам има такива места, но кесията трябва да ти е голяма. Първо, защото ще трябва след това да я напълнеш наново - замислил ли си се как? Второ, трябва ти наета машина, всъщност няколко, за да не пада сървъра и да прехвърля от един на друг при евентуални дупки - цените са големи. Всичките плащания за privacy protection не само на едно ниво също струват пари. И нещо друго - тук търсачките са сериозен проблем, трябва да се скриеш от самите тях - сигурно се сещаш за колко хиляди бота става въпрос - те ще ти "изядат главата" и ще мига червената лампа. Мега проект не е недостижимо нещо, но както казах по-горе - трябва да свикнеш с мисълта, че парите са ти по-важни от свободата. Авторските права на световно ниво се следят от най-големите - фбр, интерпол, тъй като крадеш интелектуална собственост на най-големите - Холивуд и т.н.
 
От: Въпрос- Сайтове за Онлайн Филми!?

Като цяло звучи шибано всичко.... жалкото,че не виждам какъв друг да направя,ако не е филми....
 
От: Въпрос- Сайтове за Онлайн Филми!?

Нищо няма да ти направят освен да ти спрат домейна.... и то само ако се справяш сравнително добре, толкоз от мен. Като цяло сайт за филми няма файда само некви келеши дето ся откриват нета се пробват с еднодневки... Хората правиха пари ама това беше едни време.

Бтв кой ти гледа филми онлайн със СД качество, като за 3 мин ми сваля 1080 рипа...?
 
От: Въпрос- Сайтове за Онлайн Филми!?

За филми - проблем. За клипове от сайтове /Youtube.../ с ембед код - няма проблем. Самият сайт /Youtube.../ допуска да си го вградиш в твоя, което не е нарушение. Но....аз ядох дървото от собственика на Ютуб....Тоест Гугъл...Използвах Адсенс...и се оказа, че не можело защото нямам права върху клиповете. Обясних им, че Ютуб ти дава право легално да си ги вградиш...Не ми се обясняваха а ми изключиха сайта от Адсенс.
Така, че ако не генерираш приходи от Гугъл не е проблем да вграждаш но щом печелиш...Проблем. ....И за финал: За кокошка няма прошка и тн. Това е извода за съжаление.
 

Горе