Въпрос за акаунт от Ebay?

Chrisjobs

New Member
Приятели имам въпрос... Реших да продавам стоки в Ebay от България.
Имам си акаунт, със свързани карти, с 600+ положителни feedback, без отрицателни, но проблема е там, че акаунта е даден адрес в град Лондон, защото работя чрез такава фирма за доставки :)
Да си направя ли нов акаунт и от него да продавам с Български данни (тоест да се вижда, че съм от България) или има как от този когато поръчвам да си идват в Англия, а като пращам да се вижда, че пращам от България?
Понеже знам, че в началото има лимит от 10 продажби максимум на месец, а на мен ми трябват доста повече, така че кой вариант е по-удачен :)


И да попитам ако някой има опит, за колко време от БГ пратките стигат до държави в Европа и до такива които не са Европейски по Български Пощи? (Без препоръка или предимство)
Интересува ме ориентировачно, ясно ми е, че не може да се каже с точност, просто в пощата си нямат и представа, по ми е интересно за, Япония, САЩ, Англия, Китай, Германия, Испания :)

Благодаря ви много!
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Успех ти желая - ама като ти чета въпросите и това което мислиш да правиш е направо мисия невъзможна от БГ. Отнема прекалено много време да стигне една стока до UK от БГ ако въобще стигне а и не е рентабилно. С коя фирма ще доставяш ? Тоя дето е в UK ще ти дава стоки които ти ще продаваш през Ebay ли ? -щото ако бачкаш дропшип с него това какво ще пише на етикета за доставчик зависи от тебе.Ако мислиш да се захващаш сериозно се регистрирай като фирма така ще имаш повече възможности.
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Ако трябва да бъда честен аз сега навлизам в продажбите с Ebay , но сам в UK
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Не това което купувам от ибей са лични вещи и на приятели и си слагам някаква малка надценка, а ще продавам в ибей неща които ги има в България само по магазините :)
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Аз използвам Български пощи за доставка до Англия - цена около 12 лв., което включва 9 лв. разход за самата доставка + 3 лв. за препоръката. Препоръката ти дава tracking number, което е добре да го имаш. Срок за доставка - 7-12 дни (максимално ми се е бавило 12 дни). До Германия стигат за 5-7 дни, като цената е с около 2-3 лв по-ниска.

Естествено цената зависи от теглото на пратките. Най-добре е да ги изпращаш като Писмова пратка (тегло до 1 кг), защото Колетната пратка е доста по-скъпа.

Ето ти един калкулатор, да видиш колко ще ти струва.

http://www.bgpost.bg/?cid=112&packet_type=1&packet_destination=1

До сега не съм имал изгубена пратка до UK, a съм пратил около 40.

Имам само една загубена до САЩ, но ми възстановиха сумата от 20 евро, тъй като това е максималната обявена стойност на Писмови пратки. Нямах нищи против, защото стоката, която ми загубиха струваше 5 лв + 17 лв доставка = 22 лв. Реално ми дадоха 40 лв, но си е разправия и се бави около месец.

Щом имаш акаунт с 600, не ти трябва да започваш от начало с друг. Има и още нещо - ebay като цяло не разрешава да имаш повече от 1 акаунт и ще трябва да използваш proxy.

За
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Брат ми също ди има ибей и купува дрехи от там за себе си само, че аз ги пускам до лондон а той то бг пощи :)
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Ако искаш да ти доставят стоката до BG,
1. мисля че имаше опция при плащането е PayPa да посочиш дали да ти идва на Billing address или на друг.
2. Освен това в пояснението при плащане с PayPal можеш да напишеш коментар, в който да си посочиш адреса, или
3. след като си купиш нещо - пишеш на продавача на кой адрес да ти го изпрати
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Да де ама аз купувам много стоки които шипват само до УК и като съм дал адрес в Бг и да искам не мога да ги платя :)
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Брат ми също ди има ибей и купува дрехи от там за себе си само, че аз ги пускам до лондон а той то бг пощи :)


Ей от това изречение нищо не разбрах. Използвай препинателни знаци и ги сложи на правилните места.:D
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

ако питаш мене , когато копуваш стока първо питай продавача дали е съгласен да шипва до бг ако това не е изрично вече упоменато в листинга. Иначе в настройките на ебая има място където се опоменава билинг addреса и адреса за доставка. просто трябва да направиш съответните промени.
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Съжалявам за писането, но съм от телефона, че пътувам :D
Значи именно, аз си харесвам стоки от UK, и ги пращам в лондон в офиса на фирма, а тя ми ги доставя до БГ. Това са моите лични покупки и на приятели.
НО, за да продавам стоки от БГ, трябва да съм дал БГ адрес, и реално когато дам БГ Адрес не мога да играя за тези стоки които са UK Only, и един вид не мога с този акаунт, да купувам стоки UK Only и да продавам стоки от БГ (като пише, че са от БГ) Надявам се ме разбрахте :)

Имам предвид как е по-добре, да продължа с този профил да купувам от англия и да си направя друг за да продавам, или да си сменя адреса на този на Български, и да продавам от него с вече готова репутация, и да си направя нов за да купувам от там :)


А иначе исках да кажа, че брат ми живее в същата къща в която и аз, но има друг акаунт в ибей и си пазарува, тоест IP-то си е същото и не сме имали проблеми до сега :)
 
От: От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Другото нещо което е-Ако има продавач които неще да ти прати стоката до бг може да се свържеш с една от мнoгoто фирми в UK дето пращат стоки на килограм до бг и да се разбереш с тях да ти поемат стоката на техен адрес и от там да ти я достават до бг. цената е 1£ на кило.
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Съжалявам за писането, но съм от телефона, че пътувам :D
Значи именно, аз си харесвам стоки от UK, и ги пращам в лондон в офиса на фирма, а тя ми ги доставя до БГ. Това са моите лични покупки и на приятели.
НО, за да продавам стоки от БГ, трябва да съм дал БГ адрес, и реално когато дам БГ Адрес не мога да играя за тези стоки които са UK Only, и един вид не мога с този акаунт, да купувам стоки UK Only и да продавам стоки от БГ (като пише, че са от БГ) Надявам се ме разбрахте :)

Имам предвид как е по-добре, да продължа с този профил да купувам от англия и да си направя друг за да продавам, или да си сменя адреса на този на Български, и да продавам от него с вече готова репутация, и да си направя нов за да купувам от там :)


А иначе исках да кажа, че брат ми живее в същата къща в която и аз, но има друг акаунт в ибей и си пазарува, тоест IP-то си е същото и не сме имали проблеми до сега :)
Лесно направи си още един акаунт
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Приятел това правя :D
Дал съм си адрес в Лондон който да пращат, и там ги приема фирма (Portokal.co.uk - не е реклама!) И те ми ги пращат до България :)

Ами знам, че трябва да си направя още един но въпроса ми е от този да продължа да купувам а от другия да продавам ли или от този да започна да продавам а от другият да купувам? Кое е по-удачно, защото този има вече рейтинг :)
 
От: От: Въпрос за акаунт от Ebay?

А тва с репа - той ти е за покупки така, че за продажби ако някои клиент го интересува, няма да те огрее.
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

НО, за да продавам стоки от БГ, трябва да съм дал БГ адрес, и реално когато дам БГ Адрес не мога да играя за тези стоки които са UK Only, и един вид не мога с

Ако продаваш нещо, не е проблем, че адреса ти в UK. Просто когато продадеш нещо и купувачът види, че твоя адрес е в UK, той ще очаква пратка от там. В такъв случай му прати съобщение, че стоката ще дойде от другия ти адрес.

Аз правя така, само че обратно. Моя адрес е БГ, но когато някой си купи нещо в САЩ му пращам съобщение, че ще му я изпратя от "офиса ни в САЩ" (използвам това когато продавам някои от стоките на дропшипинг). За UK не съм го правил, но мисля, че същото може да става и за БГ. Особено ако му сложиш free shipping той няма да има нищо против от къде му пращаш нещата.
 
От: От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Ако продаваш нещо, не е проблем, че адреса ти в UK. Просто когато продадеш нещо и купувачът види, че твоя адрес е в UK, той ще очаква пратка от там. В такъв случай му прати съобщение, че стоката ще дойде от другия ти адрес.

Аз правя така, само че обратно. Моя адрес е БГ, но когато някой си купи нещо в САЩ му пращам съобщение, че ще му я изпратя от "офиса ни в САЩ" (използвам това когато продавам някои от стоките на дропшипинг). За UK не съм го правил, но мисля, че същото може да става и за БГ. Особено ако му сложиш free shipping той няма да има нищо против от къде му пращаш нещата.

Офтопик - имаш ли фирма в САЩ че продаваш стоки на drop шипари
 
От: От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Попринцип със сигурност ако пише, че е от UK а после обясня, че ще го пратя от България ще има повече купувачи, но дали като им кажа, че ще е от България ще се притеснят, че ще дойде по-бавно или ще е боклук (Виждал съм не малко боклуци продавани там от Българи и гледат на нас малко с презрение)
 

Горе