Въпрос за акаунт от Ebay?

От: От: От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Попринцип със сигурност ако пише, че е от UK а после обясня, че ще го пратя от България ще има повече купувачи, но дали като им кажа, че ще е от България ще се притеснят, че ще дойде по-бавно или ще е боклук (Виждал съм не малко боклуци продавани там от Българи и гледат на нас малко с презрение)


Защо трябва тогава да казваш че е от БГ - само пиши че стоката ша им бъде доставена в рамките примерно на 14 дена и точка

Не изпадай в обяснения
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Дали няма да направят проблем като пише, че е от London, а я получат след 2 седмици и пише, че е от БГ?
 
От: От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Не, аз продавам в ebay и изпращам на търговците, които пък от своя страна шипват стоката до крайния клиент.

Ок съгласен сам с тебе, но при първоначалния контакт drop шипарите не искат ли от тебе да покажеш че имаш фирма за да ти позволят да търгуваш с тях. Щото тука в UK нямам случаи дето да не са искали да покажа че имам фирма за да ми позволят да си направя акаунт в сайта им да вида кво предлагат
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Дали няма да направят проблем като пише, че е от London, а я получат след 2 седмици и пише, че е от БГ?


Не мисля ! Друг ще е въпроса ако искат да те бъзикат и кажат стоката не ми харесва зимаи си я и те надушат че нямаш UK адрес на които да пратът стоката за да си земат парите обратно. Тогава хем пари ша връщаш хем стока няма да имаш ! А в ebay мушеници колкото искаш .
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Най-добре е да им кажеш. Защото може после да ти отвори case, че стоката не е както е описана. Естествено ти ще го спечелиш, но си е разправия. Не знам дали в общите условия на eBay пише нещо по темата за адреса на доставка. Хвърли едно око там
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Ще я върнат в лондон в офиса на портокал и после като пускам моите си пратки ще пусна и нея :)
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Ще я върнат в лондон в офиса на портокал и после като пускам моите си пратки ще пусна и нея :)

Ако ти излизат по тоя начин сметките и така става.
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Излизат но ме заинтересува това което dimitkoster каза, стоката си е тази. Тоест как да не отговаря? Това от къде е изпратена не мисля, че ще промени факта какво има вътре :)
Ако някой знае повече нека разясни :)
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Ми по принцип е прав - получава се неточност в описанието и ако някои клиент реши да дига кейс , ша има за какво а и е много вероятно да го загубиш /според мен /. Обикновено в ebay клиента е прав.
 
От: Въпрос за акаунт от Ebay?

Излизат но ме заинтересува това което dimitkoster каза, стоката си е тази. Тоест как да не отговаря? Това от къде е изпратена не мисля, че ще промени факта какво има вътре :)
Ако някой знае повече нека разясни :)


Има вероятност купувачът да каже "В описанието пише, че стоката се изпраща от Германия, а аз я получават от Китай". Не е казано, че всеки ще се усети за разликата, но има такива индивиди, които само гледат да се хванат аз нещо.

Вариант да се избегне това е в описанието да се напише, че стоката може да се шипне от "най-близкия офис или фабрика". Никой не знае къде са ти "офисите" или "фабриките". По този начин може да избегнеш повод за недоволство. Ти така или иначе когато листваш нещо пишеш страна на производство.
 

Горе