Въпрос за беклинкове към статии?

Stealth

Member
Здравейте, притежавам информационен сайт и след написването на всяка статия я пускам в социални мрежи, които предлагат директни връзки без nofollow. Та въпросът ми е гугъл ако индексира съдържанието първо в социалката, а след това в сайта ми, кое ще счете за оригинален източник на съдържанието, социалката или сайта ми?
 
добра идея е да ползваш различно заглавие от оригиналното на статията и нямаш проблеми... а ако имаш бингър веднага идва г бот и като сайта е малко тръстед съвсем си нп от социалки
 
От: Въпрос за беклинкове към статии?

и не забравяй, че не е чак толкова трудно да смениш и описанието вместо да го копи пействаш от някой твой параграф например първия :)
 
От: Въпрос за беклинкове към статии?

Ами зависи кой сайт ще посети пръв. Много е вероятно първо да срещне социалната мрежа и после теб, и тогава знаеш какво става ....
 
От: Re: Въпрос за беклинкове към статии?

добра идея е да ползваш различно заглавие от оригиналното на статията и нямаш проблеми... а ако имаш бингър веднага идва г бот и като сайта е малко тръстед съвсем си нп от социалки

Извинявай coolice, но какво е "бингър" и съкращението, което си направил "нп" не разбрах? Иначе благодаря на всички :)
 
От: Въпрос за беклинкове към статии?

Има ли смисъл от линкове, идващи от форуми, нямащи нищо общо с темата на линквания сайт?
 
От: Въпрос за беклинкове към статии?

Единозначен отговор едва ли ще получиш – принципно всякакви линкове имат значение, ама какво точно само G си знае.
 
От: Re: Въпрос за беклинкове към статии?

пингър и нямаш проблеми :) правопис :)

Значи, ако променям заглавията на статиите и част от текста съм ок със социалките, правилно ли съм разбрал? И да изчаквам ли гугъл да индексира новата статия и тогава да я пускам в социалната мрежа или няма проблем?
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за беклинкове към статии?

Принципно съдържание с 60% уникалност се брои за уникално.
 
От: Въпрос за беклинкове към статии?

Не публикувай цялата статия в социалките, а кратко резюме. По възможност навсякъде различно.
 
От: Въпрос за беклинкове към статии?

Всъшност, може да си направи едно уникално резюме (2-3 изречения) и тайтъл, със същите ключови думи (но в по-разбъркан ред) и така да го събмитва във всички. Поне така правя аз :)
 
От: Въпрос за беклинкове към статии?

Аз имам наблюдения, че големите сайтове събмитват своите статии в социалните мрежи copy/paste първият абзац, без да променят заглавията или текста в описанието?
 
От: Въпрос за беклинкове към статии?

То от мързел предимно.
За един абзац Гугъл няма да им направи проблем, пък и понеже са големи, домейните им са авторитетни и допълнително нема проблем с дупликейта :)

Пък и на още по-големите обикновено юзъри им ги събмитват, щото ги кефи някой мат'рял и така...
 
От: Въпрос за беклинкове към статии?

Направих си един експеримент вчера, като написах една статия в сайта си и изчаках няколко часа докато я индексира гугъл и след това направих заявка за ключовата дума в Г и сайта ми излизаше на първа страница 4-та позиция, след това събмитнах статията в 4 или 5 социалки (не си спомням) и след няколко часа направих отново заявка за същата ключова дума и сайта ми се беше изкачил една позиция на горе. Та това, което ми е интересно след много време, когато статиите станат повече и се увеличи дубликейта може ли да има някаква рязка промяна в класирането въпреки, че по-пътя на логиката не би трябвало да има проблем, защото така аз мога да правя мръсно на конкуренцията си, например!

Вие какво ще кажете?
 
От: От: Въпрос за беклинкове към статии?

Направих си един експеримент вчера, като написах една статия в сайта си и изчаках няколко часа докато я индексира гугъл и след това направих заявка за ключовата дума в Г и сайта ми излизаше на първа страница 4-та позиция, след това събмитнах статията в 4 или 5 социалки (не си спомням) и след няколко часа направих отново заявка за същата ключова дума и сайта ми се беше изкачил една позиция на горе. Та това, което ми е интересно след много време, когато статиите станат повече и се увеличи дубликейта може ли да има някаква рязка промяна в класирането въпреки, че по-пътя на логиката не би трябвало да има проблем, защото така аз мога да правя мръсно на конкуренцията си, например!

Вие какво ще кажете?

Много добро изпълнение! След 2 седмици ще има по-стабилен резултат. За повече подробности - ТУК (че е по-дългичко)
 

Горе