Въпрос за блог...

bad_boy

Member
Как се докарват посетители към блог? Блоговете трябва ли да се събмитват по директории?
 
Посетители можеш да докараш по следните начини:
  • Събмитване по Svejo.net / Digg.com;
  • Качествени статии, заради които други блогъри да линкнат към теб;
  • Размяна на банери/линкове;
  • Размяна на статии (пишеш статия за друг блог под условие, че статията съдържа линк към твоя);
  • Подписи по форумите, в които си активен;
  • Коментиране по други блогове като посочиш и твоя. Но гледай да споделиш нещо ценно.
  • И последно, но въобще не за пренебрегване - платена реклама. (Pay-per-click / Pay-per-post), или други.

А трябва ли да се добавят блоговете в директории? Ти решаваш. Има SEO ефект, но не очаквай голям трафик от тях.

Трябва ли ти трафик от директории - ползвай класации. Тоест BGTop.net и аналози.
 
Зависи от трафика който желаеш да имаш (интернационален или български) можеш да постваш отговори в Иахуу Ансърс, и след всеки 5-6ти пост да си слагаш линка за трафик. Помага но трябва да внимаваш да не пракаляваш, защото може Иахуу да те баннат.

Линквете които слагаш там са "ноу фоллоу" така че няма да ти помогнат да се индексираш в търсачките.

Можеш също така да си сложиш блога в blogexplosion.com само че трябва много да чакаш за аппувал.
 
Ами блога не е на български език, така че български трафик не ми върши работа.
 
Че защо български трафик да не ти върши работа? Преди имах блог на английски, а 45% от таргетираните и редовните ми посетители бяха българи :wink: Все пак повечето от нас знаем английски, и то добре.

А чуждестранен трафик още по-лесно се натрупва, стига да прилагаш съветите ми умело. Напиши три-четири възможно най-качествени постове и предложи един guest post на някой блог с повечко посетители. Освен това имаш шанс един от тези три-четири качествени поста да наберат някаква популярност в Digg, стига да са уникално съдържание и лесно четими.
 

Горе