Въпрос за данъчните. Ще ме потърсят ли ?

medi

Member
Здравейте,

Искам да ви попитам няколко въпроса, тъй като ми е много наложително и спешно.

Имам за миналата година приходи от httpool и etarget. Сумите ми бяха изплатени.

Какви данъци трябва да платя за тея две суми? Само по 10 % ли трябва да платя като физическо лице.

Може ли някой, който е по компетентен за тези данъци да ми разясни, като физическо лице какво трябва да плащам аз за комисиооните ?
 
От: Въпрос за данъчните. Ще ме потърсят ли ?

Да, някой да отговори, че и мен ме интересуват тези неща. Да не ни запукат тия пиявици.
 
От: Въпрос за данъчните. Ще ме потърсят ли ?

Фирмите са длъжни да дават справка на данъчниото за изплатените суми на физически лица , така че ако са го направили при обратна проверка веднага се вижда кой декларирал и кой не.
 
От: Въпрос за данъчните. Ще ме потърсят ли ?

Само 10 % ли като физическо лице трябва да платя в такъв случай на тази суми ?
 
От: Въпрос за данъчните. Ще ме потърсят ли ?

Те не удържат ли данъка като плащат? Мобио например си взима 10% ако си частно лице. Съответно не би трябвало да дължиш данъци.
 
От: Въпрос за данъчните. Ще ме потърсят ли ?

Поискайте си служебни бележки от фирмите за да се види какво е удържано и за какво .

Съответно не би трябвало да дължиш данъци....
Дължиш не дължиш си длъжен да подадеш данъчна декларация , ако имаш доход различен от на трудов договор .
Не знам за какви суми става въпрос но глобата е доста ...
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за данъчните. Ще ме потърсят ли ?

Добре. Като частно лице трябва само 10 % да платя в такъв случей на тея суми ?
Няма ли начин да разбера от самите данъчни какви задължения имам ?
 
От: Въпрос за данъчните. Ще ме потърсят ли ?

Дължиш не дължиш си длъжен да подадеш данъчна декларация , ако имаш доход различен от на трудов договор .
Не знам за какви суми става въпрос но глобата е доста ...

Това от една страна е така, от друга не точно :). Ако парите се превеждат от частно лице на частно лице и сумите са малки, данъчните няма да се захванат никога с това.
 
От: Въпрос за данъчните. Ще ме потърсят ли ?

Това от една страна е така, от друга не точно :). Ако парите се превеждат от частно лице на частно лице и сумите са малки, данъчните няма да се захванат никога с това.

httpool не е частно лице май , но ако не изпращат справки на данъчното ..
прав си до някъде .. в случай , че няма от къде да разберат ...
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за данъчните. Ще ме потърсят ли ?

Искам да попитам също.

Парите от GOOGLE, които съм ги получил през 2009 година, за тях ще трябва ли да се плаща данък ?
 
От: Въпрос за данъчните. Ще ме потърсят ли ?

Ако сте работили на граждански договор и са ви плащали данъците и осигуровките няма да дължите нищо, освен глоба за това, че не сте си подали декларацията.

Ако не подадете декларация в този случай със сигурност очаквайте глоба (мен ме бяха спипали един път и се наложи да платя глоба, която обаче беше по-малка от размера на данъците, които ми върнаха, защото доходът ми през тази година беше под прага, който беше в сила тогава (сега няма такъв праг и не връщат данъци)).

Питайте счетоводния отдел на компанията, която ви е пратила парите.

След като се изясни на какъв договор сте работили и фирмата какви данъци е плащала (ако е плащала изобщо нещо) ще можете да се консултирате със счетоводител (връзката е към форум за счетоводство). Преди да се изясни този въпрос нищо не можете да направите.
 

Горе