Въпрос за домейн /права и отнемане/

Atis

Active Member
Съществува домейнът име.бг, който следователно си държи правата за името(предполагам..), но аз регистрирам имебг.ком, то той има ли право по някакъв начин да ми отнеме домейна?
Мисля, че до някаква степен съм наясно с отговора, но е хубаво да чуя мнението и на по-запознати лица.
 
От: Въпрос за домейн /права и отнемане/

Съществува домейнът име.бг, който следователно си държи правата за името(предполагам..), но аз регистрирам имебг.ком, то той има ли право по някакъв начин да ми отнеме домейна?
Мисля, че до някаква степен съм наясно с отговора, но е хубаво да чуя мнението и на по-запознати лица.

Да кажем кокакола държи kokakola.bg. Ти регистрираш kokakola-bg.com според теб могат ли да ти отнемат домейна?
При условие, че те притежават търговска марка/име... което ти дублираш
 
От: Въпрос за домейн /права и отнемане/

А ако не е търговска марка, тоест не е фирма, не извършва търговска дейност?
 
От: Въпрос за домейн /права и отнемане/

А ако не е търговска марка, тоест не е фирма, не извършва търговска дейност?

Ами ако не е търговска марка, по принцип всеки може да си пише каквото си иска и да краде клиентите на другия :lol:
 
От: Въпрос за домейн /права и отнемане/

А ти същия продукт като съдържателя на търговската марка ли ще предлагаш? Много е важно това уточнение, защото ако ще продаваш продукт разчитайки на техния бранд ще ти плеснат една WIPO процедура и забрави за домейна.
 
От: Въпрос за домейн /права и отнемане/

Много зависи дали е търговска марка, регистрирана ли е фирма и тн.

Може аз да имам ключове.бг, а ти ключовебг.сом в този случай няма проблем, но както казаха хората по горе зависи от името.

Пльосни го тоя домейн тук да го видим, нищо няма да му стане - сега само си играем на догадки.
 
От: Въпрос за домейн /права и отнемане/

Не само, че могат да ти го отнемат, но могат и да те осъдят!
 

Горе