Въпрос за дублирано съдържание чрез експортни линкове

DonMakaveli

Well-Known Member
Здравейте,
имам един тънък за мен въпрос. Моите продукти са качени в shopmania.bg, и при търсене в google при резултати първо излизат в shopmania, а след това моите. Както и при търсене, чрез Advego показва, че това съдържание е качено само в shopmania, но не и при мен.

Описанията са ми уникални и първо са публикувани в моя магазин, след което са ''импортнати'' в shopmania.

По някакъв начин това дублирано описание влияе ли на оптимизацията на магазина ми?
 
От: Въпрос за дублирано съдържание чрез експортни линкове

Ами явно много зле.. щом гугъл показва резултатите от шопмания, а не от теб...
За гугъл имаш сайт с копирано съдържание, сигурно има и наказания.
Трябвало е още като си публикуваш продуктите на магазина, да ги пускаш в гугъл+ за да се индексират и едва на по-късен етап да ги пускаш и на друго място
 
От: Въпрос за дублирано съдържание чрез експортни линкове

Разбира се, че първо се появяват продуктите в магазина, едва след това се качват в шопмания. Наказания нямам от гугъл и се позиционирам отлично по много ключови думи. Нямам спад и в посещенията.

И да вметна, че и моите описания ми се показват, но не на първа позиция, а едва след резултатите на шопмания.

А що се касае до Advego, да не би да търси само в yandex?

Ами явно много зле.. щом гугъл показва резултатите от шопмания, а не от теб...
За гугъл имаш сайт с копирано съдържание, сигурно има и наказания.
Трябвало е още като си публикуваш продуктите на магазина, да ги пускаш в гугъл+ за да се индексират и едва на по-късен етап да ги пускаш и на друго място
 
От: Въпрос за дублирано съдържание чрез експортни линкове

DonMakaveli - направил си елементарна грешка! Допуснал си грешката която се допуска с бившия сайт Свежо! Спомняш ли си как качвахте там анонси от сайта си, а после си блъскахте главата що Свежо се класира преди вас и обира трафика с вашите анонси!
 
От: Въпрос за дублирано съдържание чрез експортни линкове

Като цяло пък сега мои резултатите по име на продукт излизат на първи позиции 1,2,3,4,5, та дори и 6, и след това вече на шопмания. Днес някакъв продукт, който не така и забравих кой беше беше излязъл първи от шопмания.

Редовно следя тези неща и не мога да допусна факта да излиза сайт преди мен, при положение, че всеки текст в магазина е авторски и първо се е появил при мен и едва тогава където и да било.

Просто не знам какво се случи днес с проверката на този продукт, но за сега сякаш е фалшива тревога. :)
 
От: Въпрос за дублирано съдържание чрез експортни линкове

Редовно следя тези неща и не мога да допусна факта да излиза сайт преди мен, при положение, че всеки текст в магазина е авторски и първо се е появил при мен и едва тогава където и да било.

Просто не знам какво се случи днес с проверката на този продукт, но за сега сякаш е фалшива тревога. :)

Не е фалшива тревога. Май не четеш какво ти пиша! Въпросният сайт - шопманиа е по-добър от твоя сайт и винаги или почти винаги той ще излиза пред теб, това, че било уникално съдържанието е все тая.

Трябва да се примириш, а и не само ти, но всички които се занимават с онлайн търговия - докато сте дребни, сте неизвестни, и когато не можете да си продадете стоката в собствените магазини, я предлагате по чуждите, но те са по-добри от вашите сайтове и за това винаги ще излизат преди вас!
 
От: Въпрос за дублирано съдържание чрез експортни линкове

Хах Странника е доста апокалиптичен, но е прав и обяснението е много просто, явно въпросната шопмания има по добри линкове. Които и каквото да ви обяснява, контента е важен, но линк профила поне два пъти повече ;)
 
От: Въпрос за дублирано съдържание чрез експортни линкове

В случая е най-добре да имаш различни описания и по възможност заглавия за твоя сайт и шопомания. Вече въпроса е дали имаш ползва от шопомания, за да пускаш там.
 

Горе