Въпрос за линкове от блог към сайт?

Stealth

Member
Здравейте, искам да попитам били навредило на сайт, ако се създаде блог, в блогър например, и се пускат теми в блога и във всяка тема се поставя линк към сайта? Може ли да стане някакво прелинкване или не знам как точно да го кажа и това да навреди на сео-то на сайта?
 
ако ставаше така сеото щеше да е много лесно правиш дори и да се ранкваш само в топ 100 правиш такива блогове за всички конкуренти и си готов ... По скоро въпроса е колко ще е полезно за сеото и ако блога е неразвит по скоро няма да има никакъв ефект... блогние а трябва да си има линкове към него и да бъде поразвит със униклано съдържание (дори и да е малко и ще се получи добър сателит
 
От: Re: Въпрос за линкове от блог към сайт?

ако ставаше така сеото щеше да е много лесно правиш дори и да се ранкваш само в топ 100 правиш такива блогове за всички конкуренти и си готов ... По скоро въпроса е колко ще е полезно за сеото и ако блога е неразвит по скоро няма да има никакъв ефект... блогние а трябва да си има линкове към него и да бъде поразвит със униклано съдържание (дори и да е малко и ще се получи добър сателит

Идеята е следната: Имам сайт, който има раздел за безплатно сваляне на музика, но заглавията на песните в сайта са писани на латиница и аз искам в блога същите песни, но заглавията да са им на български та като бъде направено търсене за песен в гугъл на латиница примерно да излиза сайта ми ако бъде търсена песен на кирилица да излиза блога и ако посетителят реши да изтегли песента ще има линк който да го пренасочи към сайта ми, да си я изтегли от там. Но мисълта ми е дали като има много линкове във блога сочещи към сайта, как ще повлияе това върху сео-то на сайта? Защото сайта се класира добре, но за песните написани на латиница, а за търсенията на кирилица по слабо.
 
незнам дали блогър няма да изтрит блога като линкваш към материали с авторски права ама иначе индеята не е лоша но гугъла си транслетерира автоматично между кирилица и латинйица
 
От: Re: Въпрос за линкове от блог към сайт?

гугъла си транслетерира автоматично между кирилица и латинйица

Да знам, но като правя тестове с едни и същи заглавия, на латиница и на български сайта ми се класира в първите позиции, но като потърся същото заглавие на кирилица и го класира в по-задните страници! За това искам да направя такъв блог и си мисля линковете пренасочващи към сайта дали да не бъдат с rel="nofollow" ?

Вие как ще ме посъветвате?
 
От: От: Re: Въпрос за линкове от блог към сайт?

Да знам, но като правя тестове с едни и същи заглавия, на латиница и на български сайта ми се класира в първите позиции, но като потърся същото заглавие на кирилица и го класира в по-задните страници! За това искам да направя такъв блог и си мисля линковете пренасочващи към сайта дали да не бъдат с rel="nofollow" ?

Вие как ще ме посъветвате?

Nofollow на линковете към файловете е добра идея. Махни и горната лента на Blogger, защото в нея се съдържа бърз линк за докладване на неподходящо съдържание, който всеки може да използва. Така Blogger имат по-малък шанс да попаднат на твоя блог. Въпреки това, както coolice каза, има риск да го затрият.
 
От: От: От: Re: Въпрос за линкове от блог към сайт?

Nofollow на линковете към файловете е добра идея. Махни и горната лента на Blogger, защото в нея се съдържа бърз линк за докладване на неподходящо съдържание, който всеки може да използва. Така Blogger имат по-малък шанс да попаднат на твоя блог. Въпреки това, както coolice каза, има риск да го затрият.

Добре, аз никъде не можах да видя опция за премахване на тази лента, би ли ме опътил малко?
 

Горе