Въпрос за микроинвест Склад

senik

Member
Здравейте, имам питане към съфорумците. Свалих си програмата на Микроинвест Склад ( безплатната версия ) и мисля , че ще ми свърши работа. Ние сме малък онлайн магазин с около 20-25 продукта. При нас всеки продукт е съставен от 10-12 подпродукта ( тоест ние продаваме комплект от продукти ). Интересувам се някои знае ли как да настроя така програмата , че когато вкарам наличностите на подпродуктите и част от тях продам като комплект, програмата автоматично да ми изчисли оставащите подпродукти. С други думи например : " Ако продавам плодова салата - тя е съставена от диня, пъпеш, грозде, праскова и др. Знаем , че всяка диня и пъпеш е съставена от 8 парчета, гроздето е 1кг. , прасковите ми са 15 и тн. За направата на плодовата салата са нужни две парчета диня , едно парче пъпеш , 150 гр. горзде , и 3 праскови. След като продам тази салата в моя склад ще останат 6 парчета диня, 7 пъпеш, 850гр. грозде и 12 праскови." Как да науча програмата да комплектова плодовата салата ? Не знам колко ясно става от примера ми надявам се да ме разберете :) . Досега сме следили всичко на ръка , но обемите ни се увеличават и от големите количества стока , все по често се забравя да се поръча навреме някои компонент от комплекта, което бърка цялата работа и налага по стриктното следене на наличностите.

Ще се радвам, ако някои запознат с програмата на микроинвест склад удари едно рамо.

ПС: Изваждането и добавянето на стока в склада ще се прави ръчно, а не с баркодчетец.

Благодаря :)
 
От: Въпрос за микроинвест Склад

Пиши в Гугъл "микроинвест рецептурник" и гледай, колко резултата ще излязат.

Можеш да видиш 32-ра и 33-та страница от ръководството https:// microinvest.net/Documents/1/WarehousePro.pdf
Смятам, че ще ти се изяснят нещата.
 

Горе