Въпрос за модул в Prestashop

kaic

New Member
Здравейте, днес открих този форум и виждам, че има знаещи по теми за Prestashop.
Наскоро открих тази платформа, хареса ми и ми се иска да се пробвам на нея .
Конкретния ми въпрос е как става показването на модул.
По точно, ще правя сайт за продажба на гуми. Нужен ми е модул който да показва размер, марка, цолаж, скоростен индекс, височина, зимни-летни.
Нещо подобно както е на сайта на мобиле.бг рекламата на медина мед или на ето този сайт/ системата тук не ми дава да поствам линкове, моля копирайте си го/ pneumatikator.cz
Потърсих из Google и на няколко места ми пише, че има вграден модул в преста "Layered Navigation module".
Открих го, но нито знам как да го конфигурирам, нито мога да го покажа да се вижда някъде в колоните покрай менюто. Нещо не се получава.
Моля ако, някой знае да сподели какво мога да направя.
Качил съм тестов магазин на един безплатен сървър ей така за проба, така, че ако някой му се занимава мога да дам парола и юзер на админоистратора и да тества и експериментира онлайн.
Благодаря на отговорилите по темата.
Приятна вечер.
 
От: Въпрос за модул в Prestashop

размер, марка, цолаж, скоростен индекс, височина, зимни-летни Всичко това го добавяш в подменю Свойства когато добавяш нов продуктparametri.jpg
 
От: Въпрос за модул в Prestashop

размер, марка, цолаж, скоростен индекс, височина, зимни-летни Всичко това го добавяш в подменю Свойства когато добавяш нов продуктВиж файлът 5710 ще се показват при всеки продукт
 
От: Въпрос за модул в Prestashop

размер, марка, цолаж, скоростен индекс, височина, зимни-летни Всичко това го добавяш в подменю Свойства когато добавяш нов продуктВиж файлът 5710 ще се показват при всеки продукт

Благодаря много за бързия отговор, още сега ще пробвам.
Нали няма да е неудобно, ако не се справя да питам отново :)
 
От: Въпрос за модул в Prestashop

Здравей пак, опитах да настроя свойствата и се получи, но на мен ми трябва нещо като търсачка по критерии.
С две думи, да е на началната страница и да може клиента да подбира гумите по марка, вид, размер, цолаж, скоростен индекс и др.
Може би неправилно съм си задал въпроса в началото, че ми трябва търсачка по предварително зададени критерии в сайта или незнам как да се изразя.
Немога да линкна че съм нов потребител, но на сайта на mobile.bg по средата банера на мединамед е подобно, такова чудо ми трябва да направя.

Ето как се получи за тест: webshop2.webatu.com/index.php?id_product=10&controller=product&id_lang=6
 
От: Въпрос за модул в Prestashop

За това коет искаш има модул. Мнго подорбно меню с чек боксове и ти показва продуктите само по избраните критерии. Трябва да потъррся само как се казваше
 
От: Въпрос за модул в Prestashop

За това коет искаш има модул. Мнго подорбно меню с чек боксове и ти показва продуктите само по избраните критерии. Трябва да потъррся само как се казваше
Ще бъда безкрайно благодарен, ако го откриеш.
Благодаря за труда!
 
От: Въпрос за модул в Prestashop

За начало използвай вградения layered navigation block.

Конфигурира се така:

Правиш му нова конфигурация в която избираш желаните от теб параметри - зимни, диаметър (цолаж - няма такова нещо, научете се... същото като волтаж...), марка, цена.

Всяко от полетата му задаваш да е човка, само за цена го правиш слайдер, за да търсят с "радиус" според исканата цена.
Можеш да пререждаш вертикалната подредба - примерно да направиш най-горе "сезон", после "цена", после "марка", после "квото-искаш-тука".

Конфигурираш модула според това как искаш да се показва (при мен е така, сайта не е конф, за ДДС: да, да, не, 1, не до долу...). Тургаш му един сейв.

След това се качваш нагоре в същата страница на модула и ребилдваш всички индекси. Както виждаш можеш да зададеш CRON job-ове. Направи, го, за да не се чудиш защо "добавям, артикули, а не ми се показват в менюто"...
-------------------------------------------------------------------------------------

Някои теми идваш с леко преработен такъв модул (чисто от към дизайна в темата, за да се вписва с останалия...), така че ще трябва да махнеш сегашния и да конфигурираш новия, ако темата която си избереш идва с такъв.

След това му избираш място на Positions: Transplant a module. Избираш Layered.... отдолу избираш hook into "Left column block" . Save

След това отиваш в менюто за Left Column block и "качваш" Layered navigation menu на позиция 1.

Ако темата ти ползва 2 колони и тясната се води "right column block" там го закачаш.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Информацията е за преста 1.5.х
Това е....
 
  • Like
Реакции: ops5
От: Въпрос за модул в Prestashop

the.rampage.rado, респект и благодарности за уникалното обяснение. Радвам се, че има хора като теб да помагат на незнаещите.
Успях в тестов вариант да настроя така както си ми обяснил. Получи се, но имам някой неясноти които ще си поблъскам главата сам и ако не успея ще попитам пак.
Например затруднява ме да изведа точно този блок в index страницата/началната/, там не се вижда. Имам го само в някой от категориите.
Как бих могъл да го изведа на началната страница?
Как бих могъл да му променя и името да изписва на кирилица защото сега е "Catalog"?
Как да го добавям в нова категория да се показва защото сега не ми излиза и там?
Отново благодарности и хубава вечер.
Ако някога се срещнем, задължително ще черпя, няма да забравя:beer:
 
От: Въпрос за модул в Prestashop

Излиза в категориите само защото така е направен.
Ако искаш да показваш подобен блок на началната страница това не е твоя модул.

При конфигурацията му задаваш в кои категории да се показва - затова не ти се показва в новите значи или си го конфигурирал да се показва в избрани категории или трябва да ги добавяш ръчно (по-вероятно да трябва да отбележиш Show in all cat.) (това обаче ще го показва и в категории майки, като ще включва продукти от различни подкатегории и мешавицата става страшна...)
Според мен активирането му на най-ниско ниво в дървото е най-удачно. Клиента ще открие нужната му категория чрез хоризонталното меню и там ще му се показва филтъра, чрез който да рови вече и да избира.

Преводите се правят от Localization-Translations-installed modules


Нали за това са форумите - да си помагаме...
 
От: Въпрос за модул в Prestashop

Още веднъж големи благодарности the.rampage.radо, получи се това да се показва :D
Не мога да го намеря в Localization-Translations-installed modules за да преведа името, но това не е болка за умиране, ще се ровя да го търся. По важното е, че се появи и работи.
Поздрави и хубав ден.
 
От: Въпрос за модул в Prestashop

За да ти се поЯви превода трябва да избереш от менюто Installed modules translation и после да кликнеш на БГ знамето. Ще ти излезат всички преводи за модулите FO и BO.

Натискаш ctrl+f и пишеш layered и ще ти излезне къде е точно...
 
От: Въпрос за модул в Prestashop

Човек няма да стане така-давай адрес на лични и да изпращам шише ракия. Златен си, успях.

P.S. Не се шегувам.:beer:
 
От: Въпрос за модул в Prestashop

Бутай там магазина да върви, да имаш парички, пък черпенето по-натам... (да се чете "с една бутилка нема да минеш") :)
 

Горе