Въпрос за онлайн продажби

bewolf

New Member
Здравейте, имам идея за онлайн магазин, като ще има възможност и за поръчка по телефона, без нужда от регистрация в сайта или нещо от сорта. Както и ще има обяви в разни сайтове за продаваните артикули. Всичко ще е с фирма и т.н.
Та въпроса ми е, макар да има онлайн магазин, когато продажбата минава по телефона и съответно куриер с ППП, трябва ли тази продажба да я отчитам някъде в магазина чисто статистически за да може да бъде направен адекватен отчет за нужен период? Или бих могъл в екселска таблица или складов софтуер да въвеждам тези продажби.
Малко объркващо го задавам защото и на мен не ми е изяснено като концепция какво би ми трябвало за осчетоводяването. Продажбите ще са само по банков път или с куриер / ППП/ за да се избегне нуждата от касови апарати и Н-18
 
Здравейте, имам идея за онлайн магазин, като ще има възможност и за поръчка по телефона, без нужда от регистрация в сайта или нещо от сорта. Както и ще има обяви в разни сайтове за продаваните артикули. Всичко ще е с фирма и т.н.
Та въпроса ми е, макар да има онлайн магазин, когато продажбата минава по телефона и съответно куриер с ППП, трябва ли тази продажба да я отчитам някъде в магазина чисто статистически за да може да бъде направен адекватен отчет за нужен период? Или бих могъл в екселска таблица или складов софтуер да въвеждам тези продажби.
Малко объркващо го задавам защото и на мен не ми е изяснено като концепция какво би ми трябвало за осчетоводяването. Продажбите ще са само по банков път или с куриер / ППП/ за да се избегне нуждата от касови апарати и Н-18

Никакво значение няма, както ти е удобно така. Тея поръчки така и така, трябва някъде да си ги записваш. Пускай си ги през служебен акаунт от сайта. Това с екселска таблица ми се вижда бая играчка. 2-3 поръчки дневно добре, ама като станат 20-30 и нагоре не го виждам. Също е важно да си уточниш от къде ще вземаш данни за пратката, когато я обработваш. Да влизаш един път в админ панел за едните поръчки, после в екселска таблица за другите ми се вижда малко размотаване и анархия. Хубаво е всички поръчки да се събират на едно място. Също да можеш да направиш някаква организация на обработени, за обработка, изпратени, проблемни, рекламации, върнати и тн. Това не го виждам в екселска таблица при много поръчки..... Строго индивидуални са нещата. На първо време почвай някак си, после ще го организираш. По важно е да имаш поръчки, как ще ги организираш не е от такова значение в началото.
 
Реално си прав, защото човек се учи от казусите с които се сблъска. Даде ми ценна информация по отношение какви биха могли да са част от тях. А ако дневно имам по 2-3 поръчки от началото ще съм адски доволен, но каквото дойде в крайна сметка.
То все още се чудя и на каква система за онлайн магазин да заложа, имам познания в Laravel, /PHP фреймуърк/ и там се чувствам най-свободен в работа, но пък woocommerce, open cart също не са за подценяване за нещо непрентециозно, тъй като в началото продуктите няма да са много.
 
Реално си прав, защото човек се учи от казусите с които се сблъска. Даде ми ценна информация по отношение какви биха могли да са част от тях. А ако дневно имам по 2-3 поръчки от началото ще съм адски доволен, но каквото дойде в крайна сметка.
То все още се чудя и на каква система за онлайн магазин да заложа, имам познания в Laravel, /PHP фреймуърк/ и там се чувствам най-свободен в работа, но пък woocommerce, open cart също не са за подценяване за нещо непрентециозно, тъй като в началото продуктите няма да са много.

Програмирането няма да ти помогне в това. Системата няма голямо значение, за неопитни опенкарт и woocommerce е добро начало, но няма голямо значение, с всичко се свиква. Хващаш някой от форума да ти нагласи нещата и си готов, да си губиш времето да откриваш топлата вода няма голям смисъл.

Типично за човек, който се занимава с Laravel, /PHP фреймуърк, подценяваш ЦМС-те. На всяка от популярните могат да се направят много претенциозни неща. Къстъм система в началото не ти трябва. Като стигнеш по 100 поръчки на ден и 10000 артикула можеш да мислиш за това, не по рано....
 
Е имам и опит с wordpress, но последно съм го пипал преди години. В такъв случай мога да хвърля око на woocommerce, защото като поразгледах open cart ми се видя доста дървено, но може да съм с тотално погрешно първоначално впечатление.
 

Горе