Въпрос за пари от интернет Paypal i Google

Имам 2 въпроса и се надявам някой да ми помогне защото търсих из форума намерих подобни теми но се обърквам като чета отговорите. Та така ето го и моите въпроси.

1. Трябва ли да плащам данъци като си преведа парите от PayPal акаунт към банковата сметка (Произхода на парите е комисионна от CodeCanyon които не се намира в ЕС)
2. Трябва ли да плащам данъци за приходи от Google Adsense
 
От: Въпрос за пари от интернет Paypal i Google

1. Да
2. Да

Защо трябва да ги плащаш - защото така пише в закона.
Как да заобиколиш данъчно облагане - това не мисля, че е информация за този форум.
Дали имаш желание да ги плащаш - това си лично твое решение, ако си над 18 години, носиш отговорност (наказателна, финансова) за линчните си решения.
 
От: Въпрос за пари от интернет Paypal i Google

Тогава как ще получа бележките за приходите от Paypal и Google за да попълня данъчните декларации? И имам ли сключен договор с Paypal защото иначе на какво основание да ги плащам данъците? За гоогле знам, че имам щом ползвам услугите им.
 
От: Въпрос за пари от интернет Paypal i Google

PayPal са платежна система, а не източник на доход. Бележките, за които говориш трябва да ти иги изпрати източника на доход.
 
От: Въпрос за пари от интернет Paypal i Google

1. Финансово-счетоводните ти познания са крайно недостатъчни за да използваш термини като "стандарт". Няма такава глупост като евростандарт, има нормативна уредба.
2. С Adsence имаш договор, защото имаш акаунт там. По пътя на елементарната логика трябва да имаш договор и с Codecanyon - очевидно имаш акаунт там.


P.S. Абе защо стана модерно да се пише на шльокавица във форума?!? Ползвате телефони за по 1000 лв., а не можете да ги кирилизирате ?!? :-/
 
От: Въпрос за пари от интернет Paypal i Google

Добре и последен въпрос въпреки, че не съм съгласен с твоите отговори тъй като където и да имам "акаунт" както и тук имам и договор но както и да е.

Колко процента данък трябва да платя върху сумата?
 
От: Въпрос за пари от интернет Paypal i Google

Най-малко 10% - ДОД (данък общ доход).
Колегата горе е прав, че трябва да платиш данъка въз основа на платежното нареждане от фирмата (платформата), с която работиш. С приемането им на общите условия един вид сключваш договор, че ще си изряден.
 
От: Въпрос за пари от интернет Paypal i Google

Добре и последен въпрос въпреки, че не съм съгласен с твоите отговори тъй като където и да имам "акаунт" както и тук имам и договор но както и да е.

Колко процента данък трябва да платя върху сумата?

Дават ти безплатен съвет за нещо, което не разбираш и ти не си съгласен с отговорите. :D
 
От: Въпрос за пари от интернет Paypal i Google

. Абе защо стана модерно да се пише на шльокавица във форума?!? Ползвате телефони за по 1000 лв., а не можете да ги кирилизирате ?!? :-/

Също много модерно стана, когато отговора не се хареса на питащия да заяви, че отговарящия нищо не разбира:) А ако е в добро настроение, културно да не се съгласи с човека дето се е хванал да му отговаря.
 
От: Въпрос за пари от интернет Paypal i Google

Добре и последен въпрос въпреки, че не съм съгласен с твоите отговори тъй като където и да имам "акаунт" както и тук имам и договор но както и да е.

Колко процента данък трябва да платя върху сумата?

Освен финансово-счетоводни познания ти липсват и правни. Нямам намерение да ти отварям очите на тема облигационно право, но ако си отвориш закона за задълженията и договорите ще разбереш, че навсякъде където си кликнал бутона ОК след като си отметнал опцията "Прочетох общите условия и съм съгласен с тях" имаш ДОГОВОР и си длъжен да го спазваш! Но от договор до договор има огромна разлика. Участието ти тук във форума не поражда финансови задължения.

Процента на данъка е един и същ 10%, но процента на осигуровките е различен и зависи от това какви осигуровки плащаш в момента.
 

Горе