Въпрос за ползване на търговска марка...

Force

Active Member
Може ли да се рекламират стоки на определена марка, без да има разрешение от праводържателя? Става въпрос за магазин, на който витрините ще бъдат покрити с рекламно фолио. На фолиото са представени изображения на най-красивите продукти в нишата, но самия магазин не ги предлага. Целта е да се привличат повече клиенти. Дали е правилно да се поставят снимките необработени с видимо лого или да се махнат логата? Благодаря
 
От: Въпрос за ползване на търговска марка...

Според мен нямаш право. Както нямаш право да принтираш рекламни материали без съгласието на марката, дори да рекламираш техни продукти, така и това.
 
От: Въпрос за ползване на търговска марка...

Ако не продаваш техни копия едва ли някой ще ти направи проблем - Но и аз мисля че нямаш право.

Наскоро едни познати взеха да продават стоки от известен бранд и трябваше да сключат договор по изискване на бранда в който е описано точно как трябва да рекламират какви лога да използват и тн.
 
От: Въпрос за ползване на търговска марка...

В този случай имам два варианта - или да сложа реклама на маркови продукти, но без техните отличаващи знаци(лога) или да публикувам не маркови, за които никой няма да претендира за права на ползване.
 
От: Въпрос за ползване на търговска марка...

Ако поне продаваше тези брандове можеше да го изкоментираш с вносителя. Но в твоя случай по-скоро не. И аз ако съм ще те гоня до дупка.
 
От: Въпрос за ползване на търговска марка...

Според мен си сложи китайските неща и да ти е мирна главата... Хубаво е и те да не са реплики де...

Никой няма да ти разреши да му ползваш бранда, за да продаваш други продукти. А набарат ли те ще ти скъсат гъза, ако си некой малък, а щом питаш тук не си голям...
 

Горе