Въпрос за популяризиране

seykush

New Member
Имам един странен въпрос. Да кажем, че искам да трупам линкове с анчор текст Score Games, а в момента в гоогъл като напиша Score Games ми излиза един друг сайт който е трупал линкове с анчор High Score Games. Въпроса ми е като трупам линкове за score games, ще се състезавам ли със High score games или моя ще излезни бързо на 1 място щото е точния израз ?
 
От: Въпрос за популяризиране

Точното съвпадение е с предимство, обаче в зависимост от редица фактори той може да бъде над теб. Факторите са - количество беклинкове и оптимизация на страницата.
Например - ти си натрупал 100 линка със Score Games, а той - 100 със score games и още 100 със high score games. Накрая той има 200 линка, и във всичките има score games, а ти - 100. Също зависи и от качеството на линковете.
На теб ти препоръчвам да не пренебрегваш high score games, защото конкуренцията там е по-низка

*анКор
 
От: Въпрос за популяризиране

Благодаря ти за отговора, радвам се че някой ме е разбрал и ми отговори. :)
Точното съвпадение е с предимство, обаче в зависимост от редица фактори той може да бъде над теб. Факторите са - количество беклинкове и оптимизация на страницата.
Например - ти си натрупал 100 линка със Score Games, а той - 100 със score games и още 100 със high score games. Накрая той има 200 линка, и във всичките има score games, а ти - 100. Също зависи и от качеството на линковете.
На теб ти препоръчвам да не пренебрегваш high score games, защото конкуренцията там е по-низка

*анКор
 
От: Въпрос за популяризиране

Точната фраза е по-добре, но зависи от много неща. Например едно от най-важните неща е броя на домейни, които линкват към теб.
 
От: Въпрос за популяризиране

А още едно нещо да попитам. Sitewide линковете не трябва ли да са с по-голяма тежест отколкото да речем само линк от началната страница? Защото един миналия ден искаше да купи линк и изрично каза, че не иска Sitewide а само от началната страница.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за популяризиране

Да бе и аз това се чудя. Защо някои хора купуват само на началната страница? Със сигурност ако е сайтуайд се пренася повече PR. Не виждам логиката. Да не би сайтуайд линковете да се смятат за спам а аз да не знам :D
 
От: Въпрос за популяризиране

Най-голямо значение в сеото има натуралност.
Гугъл иска да знае, че линковете в сайта не са манипулирани.
Сайтуайд линкове във footer или sidebar означават, че админа ги е сложил ръчно, за пари или с някаква друга изгода.

Линковете вътре в статиите, или в отделните страници подразбират, че сте създали страницата с някаква информация, и сте сложили линк вътре - той е тематичен и служи за да допълни информацията в страницата. Един вид линка е сложен за да допълни информацията в страницата.
А линка в сайдбара обикновено е сложен за пари.
Помнете - никога линкове във футъри и сайдбаровете не се взимат под наем, а само завинаги. Сайта, на който линковете в сайдбара и футъра "мигат" бива наказван
 
От: Въпрос за популяризиране

Глупости :). Точно в сайдбара е най-нормално да си сложиш блогрол на сайтовете, които харесваш. Не виждам как този на началната страница е по-малко подозрителен от този в сайдбара.
 
От: Въпрос за популяризиране

Не подозрителен, а манипулиран.
Линк от единица информация (статия) означава че е свързан с информацията, допълва я по някакъв начин. По този начин линка се категоризира и по него на сайта, към който сочи линка се предава тегло, според което се ранжират сайтовете в результатите на търсенето.
Линк от сайдбара означава че админа е харесал този сайт, но това не е повод да му се предаде тегло.
Сега разбра ли?
 
От: Въпрос за популяризиране

wtf-monkey.jpg
 
От: Въпрос за популяризиране

yurix е прав тук за линковете в сайд бара и футъра - не бива да се дублират с anchor линковете в съдържанието, google ги игнорира в този случай
 
От: Въпрос за популяризиране

Не съм изостанал, просто ми е готино да гледам как някои хора мислят, че seo е някаква форма на висша математика и пълно с алгоритми. Гугъл не иска от вас да учите всичките им алгоритми, за да си качвате сайта нагоре.
 
От: Въпрос за популяризиране

Колега едва ли конкуренцията в high score games е по-низка. Ако обичаш поправи си го.

Точното съвпадение е с предимство, обаче в зависимост от редица фактори той може да бъде над теб. Факторите са - количество беклинкове и оптимизация на страницата.
Например - ти си натрупал 100 линка със Score Games, а той - 100 със score games и още 100 със high score games. Накрая той има 200 линка, и във всичките има score games, а ти - 100. Също зависи и от качеството на линковете.
На теб ти препоръчвам да не пренебрегваш high score games, защото конкуренцията там е по-низка

*анКор
 
От: Въпрос за популяризиране

Не знам как си стигнал до тези изводи, които ги пишеш, но аз съм си правил супер много експерименти с линкове и с линкбилдинг тактики, 90 процента на EN и въобще няам нужда от такива сложни теории и висши форми на сео оптимизация, повярвай ми, гугъл въобще не иска някой сео да мисли по този начин.

А за линковете в сайдбара лошо не мога да кажа, защото, пример : имаме сайт за вода, линква ни блог със статии за вода в сайдбара> линка отива във всички страници, да кажем 100 страници > 100 релативни линка от 1 домейн, което е по-добре от 1 статия с анкор вода и статията да е свързана с вода. Но, трябва да има каша така да се каже, не може само 1 вид линкове.
 
От: Въпрос за популяризиране

AlanFort - стигнал съм до тях работейки в голяма СЕО фирма за co.uk, .com.au иi .us.
Та да, гугъл реално погледнато не иска да има сео, а иска да правим хубави сайтове и да слагаме хубави линкове към хубави айтове и бла бла бла. И всички промени по алгоритмите са в тази насока.

alexer :wink:
highscore.jpg
core1.jpg

score2.jpg
PS - може и да греша, все пак е бегъл поглед върху нишата
 
От: Въпрос за популяризиране

Имам предвид, че думата низка е с друго значение /произлиза от нисш, низък/ и може да се тълкува, като обидна. По-скоро ниска е правилната дума.

Иначе добре дошъл и приятен престой във форума, а и щом си удържал на тежкото посрещане, традиционно тук - означава, че ще се задържиш дълго. :)
 
От: Въпрос за популяризиране

@yurix – броят на индексираните резултати не е добър критерий за анализ на конкуренцията.
Иначе някой беше питал – в една страница ако има два линка към един и същи сайт, се взима предвид първият anchor текст.

А цялостно по темата няма да говоря, прекалено общи неща могат да се кажат само и нищо, което да не го има във важните теми.
 

Горе