Въпрос за пренасочване на url адреси

StefanIvanov

New Member
Здравейте, можете ли да ми помогнете с едно .htaccess пренасочване, че нещо не се справям?

Става въпрос за създаване на нов сайт (joomla), старият е на wordpress. Новият го правя на същия домейн и адресите на категориите ще са коренно различни. Смятам да ги пренасоча с 301, но нещо не схванах как става.

За пример мога да дам стария и новия адрес, към който трябва да сочи:

Стар: http://site.com/p=18
Нов: http://site.com/категория/нова-категория.html

Ако може да помогнете, ще съм ви благодарен.
 
От: Въпрос за пренасочване на url адреси

Код:
Redirect 301 /p=18 /категория/нова-категория.html

Поздрави :)
 
От: Въпрос за пренасочване на url адреси

Ако редиректите са малко ползвай кода на nab4o.

Ако са доста или използвай на CMS-a плъгин за редиректи ИЛИ си направи redirect map file.
 
От: От: Въпрос за пренасочване на url адреси

Код:
Redirect 301 /p=18 /категория/нова-категория.html

Поздрави :)

Пробвах го това, но нищо не се получава, като отворя стария адрес и не пренасочва. Трябва ли да се добави нещо друго в htaccess, защото в момента е напълно празен и няма нищо в него.
 
От: Въпрос за пренасочване на url адреси

Ако редиректите са малко ползвай кода на nab4o.

Ако са доста или използвай на CMS-a плъгин за редиректи ИЛИ си направи redirect map file.

Не са много, става въпрос за 5-6 категории, затова сметнах че няма нужда от инсталиране на плъгини.
 
От: Въпрос за пренасочване на url адреси

Всъщност, сега като видях, категорията на стария сайт е site.com/?p=18 - видях че има някакво пренасочване и в cpanel, но не работи с въпросителен знак - като го добавя, не ми го приема.
 
От: Въпрос за пренасочване на url адреси

Всъщност, сега като видях, категорията на стария сайт е site.com/?p=18 - видях че има някакво пренасочване и в cpanel, но не работи с въпросителен знак - като го добавя, не ми го приема.
Това по-скоро е пост а не категория.
Кода на @наб4о го сложи w .htaccess
 
От: Въпрос за пренасочване на url адреси

Това по-скоро е пост а не категория.
Кода на @наб4о го сложи w .htaccess

Да, сайта е разделен на категории и са направени по този начин, не съм го правил аз. Иначе, като сложа кода - нищо не става. Отваря си старата страница, явно нещо друго пропускам.
 
От: Въпрос за пренасочване на url адреси

Ще се омажеш сериозно с тея редиректи. Трий си сайта и после си направи wp и чакай гуугъл да индексира
 
От: Въпрос за пренасочване на url адреси

Ще се омажеш сериозно с тея редиректи. Трий си сайта и после си направи wp и чакай гуугъл да индексира

Има много линкове към старите категории и всичко ще се загуби. Иначе, благодаря за помощта - оправих го и стана.
 
От: Въпрос за пренасочване на url адреси

Има много линкове към старите категории и всичко ще се загуби. Иначе, благодаря за помощта - оправих го и стана.

Ти добре си го оправил, но и го напиши нали това е целта на форума.
 
От: Въпрос за пренасочване на url адреси

Ще омажеш seo-to с тея редиректи, но твоя си работа
 
От: Въпрос за пренасочване на url адреси

Преди redirect 301 сложи това:
RewriteEngine on
 
От: Въпрос за пренасочване на url адреси

Ти добре си го оправил, но и го напиши нали това е целта на форума.

Ами всъщност този htaccess въобще не иска да работи, каквото и да му добавям, затова го зарязах и си го направих на PHP. Може да е нещо от настройките на сървъра, не знам, но така в момента работи, като проверявам с if за всяка категория и пренасочвам към новата.

header( "HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );
header( "Location: xxx" );
 
От: Въпрос за пренасочване на url адреси

За да работи .htaccess трябва apache сървърът да има активиран mod_rewrite. Това, което си направил с хедърите, не е много добра идея, но щом те устройва...
 

Горе