Въпрос за пренасяне на багаж от Испания до България

mvmrik

Well-Known Member
Искам да ви попитам, дали някой знае по какъв начин е най-изгодно да се докара сравнително голямо количество багаж от Валенсия до Варна? Става въпрос за цял апартамент, който трябва да се изпразни и всичко да се докара в България - стандартно оборудване - хладилник, печка, шкафове и т.н. Мислех си за контейнер и прекарване по вода, но разгледах няколко сайта и никъде не видях цени. Има и разни бусове, които взимат по около 2 евро на килограм. Ако знаете по какъв начин е най-добре да стане цялата работа, ще се радвам да споделите.
 
От: Въпрос за пренасяне на багаж от Испания до България

Начина е елементарен - като със спестените пари от транспорт се купят мебелите тук, а дребните и ценни джиджавки се пратят по шефьора на рейса (при положение, че човека остава там, което всъчност е и правилното решение) :)
 
От: Въпрос за пренасяне на багаж от Испания до България

Начина е елементарен - като със спестените пари от транспорт се купят мебелите тук, а дребните и ценни джиджавки се пратят по шефьора на рейса (при положение, че човека остава там, което всъчност е и правилното решение) :)

Апартаментът е ипотекиран и ще бъде взет. Там няма да остава никой, за това ако нещата не се докарат си остават в него и се губят.
 
От: Въпрос за пренасяне на багаж от Испания до България

Току-що написах в Гошо - "транспорт испания българия товарен бус" и излязоха поне 200 обяви.

Лошото е, че покъщнината е "обемна" и не е изгодно да се пазари на кило. Примерно бюро - не е много тежко, но е обемно. Затова в куриерските фирми е измислен термина "обемно тегло". Направо питай целия бус колко ще ти струва до БГ. Проблема е, че аз като знам какво имаме и не съм сигурен че един бус ще ти стигне (говоря от личен опит). ОСВЕН това измери всичко за да си сигурен че ще се хване. Моя хладилник например не се събира в бусовете въпреки че са високи и се слага под наклон - ама нали се сещаш как от Испания до тук ще стане на г*з. Мерцедесите имат диференциял отзад и са малко по-ниски, Джъмперите нямат този проблем. ВАЖНО (!!!) бусовете са къси и дълги бази - попитай изрично за това и направо им вземи размерите. ВСИЧКИ бусове (товарните) са с по 3 места - шофьор и 2ма пътници. Може да се възползваш от това.

Цените - видях 2 евро на килограм-1.8 Предполагам, че ако пазариш цял бус може да паднеш. Товароносимоста им е около 2.5тона+, дългите скачат на 3.5 тона.

PS: Видях цена 1.5 Евро на килограм! http://obiavi . grad . bg/ o-193320-Превоз_на_багаж_от_Испания_до_България_и_от_България_до_Испания и човека си казва - цената е по договаряне. ПРЕДПОЛАГАМ, че можеш да смъкнеш още.

PS2: Вземи си верни хора ако ще пътуваш. Ако ще си с един бус вярвам, че ще си в него. Но ако ще са 2 по-добре да имаш верни хора и в него...
 
От: Въпрос за пренасяне на багаж от Испания до България

Не става въпрос за мен, а за моя приятелка - опитвам се да помогна. Май се оказва, че е по-изгодно да се зареже всичко там, отколкото да се докара до БГ, с изключение на някои по-ценни и дребни вещи.
 
От: Въпрос за пренасяне на багаж от Испания до България

Докато писах горното и на мен ми хрумна това.
 
От: Въпрос за пренасяне на багаж от Испания до България

Малко късно може да отговарям на темата, ходих до Испания, харесах си обзавеждане за апартамента и трябваше да използвам услугите на транспортна фирма, за да го транспортирам до България, мога да я препоръчам с две ръце, много съм доволен от услугите на тази форма Иа Транс оод, превозиха ми обзавеждането за без пари, кажи речи,ако все пак на някой се наложи транспорт или групажни малки или големи пратки до Испания или обратно към България нека да се свърже с хората : http://www.iatrans.com/page/transport-logistika-ispania
 

Горе