Въпрос за приходи от портал на малък град?

adriana

New Member
Здравейте, искам да направя портал на малък град, има забележителности, но просто не мога да се досетя от къде могат да дойдат приходи , какво бихте ме посъветвали. Мисля платформата да е на Joomla. Бихте ли ми споделили какво е нужно за начало.Благодаря Ви за Вниманието.
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

Забрави за рекламни мрежи:
Тясно таргетирана ниша + бг трафик = epic fail
Тук можеш да процедираш като намериш офлайн рекламодалите, тоест да рекламираш някоя фирма от града или местността.
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

Ако нямаш свой бизнес който целиш да рекламираш... или някакви други лични изгоди които да извадиш от този сайт... то забрави за добри приходи. Подобен сайт се прави за кеф не за приходи, ако е курортно селце ... да може да се надяваш макар че трудно вземаш пари от закостенели селски мозъци :)
Но да чакаш приход и реклодатели от местни бакали си е ебати оптимизма:)
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

има един начин, който може да пробваш но лично аз не го мисля за добър и доходоносен като цяло още по малко, че говориш за малък град. Това е смс плащане за новините, има един такъв сайт мисля че беше BOURGASNEWS. Иначе офлайн рекламодателите са другият най-добър вариант!
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

Мой приятел има такъв сайт за град с около 30к жители, както каза и Амун поддържа го за удоволствие от Адсенс прави около 200 долара на година от реклами на местни фирми по около 100лв на месец.
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

И аз имам информация за сайт на град в България 25-30К жители - приходи $1000 за 2 години от адсенс и 30-40лв./месец от реклами на фирми. Сайта е поддържан с 400 уникални на ден ...
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

оууу 30 хиляди не е много малък град бре :)
свищов примерно!
кое му е малкото има толкова много студенти кръчми... квартири нощувки...
има защо да влизат и да го търсят..
Ама на град левски примерно ? каквъ чеп да търсят :)

1000 за две години.. 500 за 1 - 45$ на месец? 60-70 лева на месец?
ебах тия приходи :)
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

Здравейте, искам да направя портал на малък град, има забележителности, но просто не мога да се досетя от къде могат да дойдат приходи , какво бихте ме посъветвали. Мисля платформата да е на Joomla. Бихте ли ми споделили какво е нужно за начало.Благодаря Ви за Вниманието.

Кажи кой е градът.Забележителностите,ако стават за чуждестранни туристи може и да се издои нещо от портала.Примерно да пращаш някой и друг турист на местните хотелиери срещу процент.
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

Здравейте. Искам първо да Ви благодаря за отделеното време за да ми отогворите на въпроса. Града е Априлци , мисля , че има не повече от 5-6хил. човека, Има изградени няколко сайта , но не са така развити. Априлци започва да се развива като Банско , има доста къщи за гости ,хотели. фирми и, идеята ми е да ползвам joomla, хареса ми сайта на bansko.netАз съм наясно, че не мога да очаквам някаква печалба , но си мисля че без да се опита няма как да стане. Аз просто не ми е ясно от какво и от къде дапочна. Благодаря Ви за вниманието.адриана
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

Я остави новините тогава и направи един портал за обяви и пускай вътре къщи и хотели и сложи вип абонаменти, етк.
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

Благодаря Ви за отговора и аз така си мисля като начало, макар само да ме претеснява как да привлека при мен собствениците при вече съществуващ такъв сайт за къщи и хотели, освен с по ниска цена, но и скакво друго?
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

Благодаря Ви за отговора и аз така си мисля като начало, макар само да ме претеснява как да привлека при мен собствениците при вече съществуващ такъв сайт за къщи и хотели, освен с по ниска цена, но и скакво друго?

По-добри условия, промоции и предложи нещо, което другите го нямат.
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

Село Жеравна има много хубав портал, в който си има и новини и обяви и още много неща. Преди година като търсихме вила около 8 декември, много доволен останах от сайта защото почти всички къщи за гости бяха на едно място и лесно ги преглеждаш, а не да търсиш на всяка къща личния им сайт. Нещо подобно може би трябва да се стремиш да направиш и за Априлци. Въпреки че е малък град е един от известните дестинации.
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

Току-що видях, че има доста приличен сайт за Априлци - apriltsi(org). Доста бавно зарежда, и на два пъти направо спря за минута/две да зарежда, но си е доста добър сайта като информационен. Не че не можеш да направиш нещо по-добро, но ще трябва да хвърлиш доста усилия. Въпроса е дори да направиш сайта, как ще докараш някаква печалба. От Адсенс и други подобни пари няма да видиш, поне в близките години. Местните фирми и хотели също едва ли ще те затрупат с пари да им сложиш линк в сайта. Можеш да ги привлечеш само с разни екстри, като например да има направиш сайтове и да ги хостваш при теб (за тези които нямат сайтове), да им поемеш някаква рекламна дейност или обработка на поръчки, помисли и за нещо друго. Използвай често думата БЕЗПЛАТНО, хората много я обичат. поне докато успееш да ги привлечеш. УСПЕХ!
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

Благодаря Ви за отговора и аз така си мисля като начало, макар само да ме претеснява как да привлека при мен собствениците при вече съществуващ такъв сайт за къщи и хотели, освен с по ниска цена, но и скакво друго?

Направи го по добре изглеждаш, привлекателен и с повече екстри от съществуващият, след което ползваш добрият стар метод с флаерите. :wink: Тука в пазара може да платиш на някой да ти направи готин флаер, гледаш да има зарибяваща информация, отиваш в печатница да ти направят колкото мислиш, че бройки ти трябват (не хвърчащи глупости разпечатани на принтер), мяташ се в колата и ги напускваш в пощенските кутии на фирми, къщурки, хотели и т.н. :)

И недей да искаш пари в началото, гледай всичко да е фри докато се понапълни после може да писнеш ВИП обяви и тем подобни. :)

Току-що видях, че има доста приличен сайт за Априлци - apriltsi(org). Доста бавно зарежда, и на два пъти направо спря за минута/две да зарежда, но си е доста добър сайта като информационен.

Само дето дизайнът му е от балканската война. :wink:
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

Имаше една мъдрост, която гласеше, че за да успееш ти е необходимо да подобриш вече съществуващо нещо даже и с 10%. Тоя сайт който го показа не е крайно лош, но както ти каза и gangster дизайна му много куца, а дизайна е една много важда част, когато се опитваш да спечелиш някой. Повечето хора обичат по цветно и свежо да изглеждат нещата(макар че някои прекаляват и отиват в другата крайност) Може да им предложиш за всяка къща за гости или хотел, да направиш персонализирана страничка, с малко по различен дизайн по тяхно желание.
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

Правиш по един под домейн за всеки хотел или къща за гости, като слагаш всякаква полезна информация вътре, като вземаш някакви парички естествено от собствениците за тази услуга. Така може да стане приличен информационен сайт ;)
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

СКЪПИ ПРИЯТЕЛИ (надявам се да не се обиждате, но така ви чувствам) току що се пррибрах и не могада не Ви покажа един цитат:
Здравейте,

apriltsi.net е регистриран.е

Имайте предвид, че DNS сървърите се осъвременяват веднъж на 24 часа и домейнът Ви ще стане видим в Интернет след този период (.com и .net домейните стават видими веднага)............
Регистрирах го, и веднага исках да ви го покажа.... Благодаря Ви , за съветите и куража който ми давате!
 
От: Въпрос за приходи от портал на малък град?

Браво, качвай Joomla-та, избери някаква по-семпла тема и започвай да пълниш информация.
На първо време можеш да качиш някаква историческа информация, забележителности, туристически маршрути, после си направи няколко примерни страници на хотел и фирма примерно, и започвай да търсиш клиенти. Показвай, обяснявай, дано да тръгне. УСПЕХ!!!
 

Горе