Въпрос за проблем с google index

borisov87

Member
Привет имам следния въпрос(проблем)
имам нов блог, преди малко добавих нова новина в блога, като веднага след това я пуснах и в svejo и забелязах следното нещо.
Новината се появи веднага в търсачката на гугъл в индекса на svejo, пробвах със
site:домейн на сайта ми
и гледам че я има индексирана и от моя сайт. обача проблема е следния пиша в гугъл "Името на статията" и излиза само резултата от svejo ,но не и от моята страница. Защо така се получава?
Явно я има в индекса щом я виждам като напиша
site:домейн сайта ми
я виждам в индексираните страници, обаче при търсене се показва резултатът от sveo но не и моят?
 
От: Въпрос за проблем с google index

Доколкото разбирам страницата ми е влязла ввъ вторичния индекс явно. Да речем нека някой пробва да потърси това в гугъл
"Как да отключим скритите бутони в wordpress редактора"
на първо място излиза сайта на svejo, а моят сайт въобще го няма в резултатите. От тук си мисля и следното нещо ако спра да публикувам линк в svejo или да изчаквам да минат няколко часа след като публикувам статията в моят сайт(понеже сега веднага след публикуването давам линк в svejo) дали моят сайт ще се показва при търсенето.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за проблем с google index

Гугъл харесва свежо и при тях се индексира почти мигновено. По-добре чакай първо да те индексира теб и след това добавяй там. По тази тема има много писано :)
 
От: Въпрос за проблем с google index

Да току що прочетох подобна тема, а проблем ли е след публикуване на статия, веднага след това да я споделям в google+ акаунта ми и в една моя фейсбук страница направена специално за блога?
 
От: Въпрос за проблем с google index

Не е проблем, даже помага за по-бързото индексиране, тъй като караш Гошко да ти обърне внимание. Можеш и тук да пробваш, за да те индексира по-бързо https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?pli=1
 
От: Въпрос за проблем с google index

Домейнът на svejo е с по-голям авторитет, и ако споделяш статията 1:1 е твърде възможно да вади резултата от шера, а не оригиналния източник. Това е един от недъзите на алгоритъма - не може да разбере кой е първоизточника, и по подразбиране приема, че по-авторитетния сайт трябва да излиза по-напред. С две думи - като споделяш в която и да е социалка, не използвай същия текст, който е в статията. Напиши някакво интересно описание, което ще ти донесе трафик, линк, а освен това няма да пречи на статията ти да си излиза нормално в индекса.
 
От: Въпрос за проблем с google index

Няколко въпроса на кратко
1.Защо гугъл ми даваше грешен тайтъл смисъл вместо този от title тага на една публикация даваше няаква смесица от името на домейна и тайтъла на началната страница?
2. Реших че домейна който ползвах не е уместен и го смених, сложих редирект 301 през админ панела на goddady и в webmasters също зададох новия домейн, но не знам след като гугъл индексира напълно новия домейн , трябва ли за стария ръчно да трия индекса и кеша през "премайхване на адреси" в webmaster tools?
3. Защо гугъл дава тези резултати.

"blackberry - IvanBorisov.com - Ivan Borisov
ivanborisov.com/tag/blackberry/‎
За този резултат няма налично описание поради robots.txt на сайта – научете повече."
След като съм блокирал таговете през robots.txt и отделно през един плъгин съм задал noindex на таговете, категории и архиви?
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за проблем с google index

Според мен изобщо не се занимавай със свежо-то. Пускай си статиите в Г+ и фейсбук. Направи си страница и привлечи хора, които се интересуват от това.

Не ти трябва свежо защото:
- Ще излизат пред теб в резултатите
- Рядко има други потребители вътре освен уебмастерите (или някой заблуден влязал през търсачката)
- Има събрани групички от хора, които си коментират и харесват публикациите. Твоята никога няма да стане свежа дори да е супер интересна. Имал съм случай да пусна новина, която е доста интересна и тя получава 1-3 гласа. На другият ден същата новина получава десетки гладове и нечленоразделни коментари от по 1 дума ... и става свежа.
- Защото е вредно и безполезно за твоя сайт. Нито кой знае какъв трафик ще получиш, нито пък е полезно за сайта с тия хиляди изходящи връзки.
- По-вероятно някой от уебмастерите дето киснат там, да си набележат сайта ти и да си крадат "свеж контент"... и освен свежо и те ще излизат пред теб. (говоря от опит)
- Защото конверсията поне при мен беше доста слаба.

Понякога когато пуснеш линк с текст в някой авторитетен сайт, той излиза пред теб за няколко дена. След това се забелязва покачване на твоя сайт в серп-а. Просто провери стари статии как се индексират по търсене на заглавието. Не се притеснявай, че за 2-5 дена излиза преди теб.
 
От: Въпрос за проблем с google index

Не е точно така, аз съм правил и 500 посещения от свежо, въпроса е самата статия да е интересна и да знаеш кога да я пуснеш ;)

Другото което е, в момента има бъг в програмата им и доста често се добавят по 13 лайка автоматично, което ти бута статията на първа страница и от там я виждат повече хора. Ако ти ударят още 5-10 лайка и статията ти може цял ден да стои на 1-а страница и да спечелиш поне 100-200 посещения.

Както при всяко нещо и в свежо си има тънкости, но трябва да ги набараш ;)
 
От: Въпрос за проблем с google index

Виж сега, аз говоря по принцип, а не ако системата реши да ми добави 13 лайка и ако някой реши да ми гласува 5-10 пъти.
Отвори свежото и виж какво е станало популярно:

- Пържени яйца на очи (Невероятен интерес има към статия с пържени яйца на очи)
- Успешна киноложка изложба в Бърдарски геран (всички кинолози в свежото събрани)
- Спечели книгата ''Едикаква си'' на д-р Едикой си (без коментар)

И да не изреждам още, че ще ми се обидят колеги от форума.


Не е точно така, аз съм правил и 500 посещения от свежо, въпроса е самата статия да е интересна и да знаеш кога да я пуснеш ;)

Другото което е, в момента има бъг в програмата им и доста често се добавят по 13 лайка автоматично, което ти бута статията на първа страница и от там я виждат повече хора. Ако ти ударят още 5-10 лайка и статията ти може цял ден да стои на 1-а страница и да спечелиш поне 100-200 посещения.

Както при всяко нещо и в свежо си има тънкости, но трябва да ги набараш ;)
 
От: Въпрос за проблем с google index

Няколко въпроса на кратко
3. Защо гугъл дава тези резултати.

"blackberry - IvanBorisov.com - Ivan Borisov
ivanborisov.com/tag/blackberry/‎
За този резултат няма налично описание поради robots.txt на сайта – научете повече."
След като съм блокирал таговете през robots.txt и отделно през един плъгин съм задал noindex на таговете, категории и архиви?
На този въпрос сам си отговорих след ровене в нета, оказва се че забраняването на таговете през robots не означава непременно че няма да се индексират, за целта било по подходящо през роботса да оставя връзка до тагове категории и архиви и вече на самите тях през даден плъгин да речем да им задам noindex robots tag, тала гугъл ще може да си ги обхожда но ще знае че не трябва да ги има в индекса.
От тук излиза друг въпрос - гледам че чрез htacess файла може да се забраняват файлове с подаване на
Header set X-Robots-Tag: "noindex"
в такъв случай уместно л ие да забраня wp-admin, wp-content и wp-include папките като сложа вътре в тях по един htacess файл със съдържание
Header set X-Robots-Tag: "noindex"
и този хедър познават ли си го всички търсачки или е измислица на гугъл. Понеже ще е доста удобно така за разлика от robots.txt защото робота ще може да обхожда всичко(нали било уж ванжно поне за google robot да има достъп поне до css и js файловете) и всъщото време няма да индексира каквото и да било от тези директории.
И защо се получава така
site:ivanborisov.com вижте на някой резултати вместо title от мета тага пише Личен блог на Иван Борисов - IvanBorisov.com - Ivan Borisov - някаква смесица от името на домейна и title на homepage
 
Последно редактирано:

Горе