Въпрос за резултати

WinKam

Active Member
Гледам Гугъл Аналитикс и съм забелязъл следната тенденция в началото на всеки месец спада рязко резултатие от търсене. На всичките ми сайтове.
От 1-во число се получава рязък спад. Примерно от 500 на 200. И после след 15-то число се покачва постепенно.

Исках да попитам и при вас ли се забелязват такива тенденции?
И ако може някой компетяга :) да обясни защо така се получава!
 
От: Въпрос за резултати

Не сме забелязвали такова нещо.
"на всичките ми сайтове" - колко сайта са и по колко посещения имат средно, понеже ако си правиш анализ на 20-30 посещения ще те подведат, ако са 200-300 дневно повече може да се разчита на справката.
 
От: Въпрос за резултати

Около 10 сайта са. Някой са с ниска посещаемост други около 500. Интересното е че пада и при българските и при международните. Аз немога да си го обесня като явление. Но и не съм запознат много с търсещите машини. Само го констатирам като факт при мен от поне 6 мес.
 
От: Въпрос за резултати

в неделя винаги спада трафика,
мамите обикновено не могат да спят и пазаруват нощем или четат сайтове за мами

Друга закономерност не съм забелязал
Зависи какъв ти е таргета, какви са навиците на потребителите
едва ли има нещо общо с Гугъл

Ако имаш платен трафик - обикновено когато на конкуренцията свърши парите за реклама или дневния лимит , може да се увеличи трафика ти
 
От: Въпрос за резултати

Най-добре да ви снимам едни две три снимки и да ви ги покажа, отколкото да обеснявам. От първо число на всеки месец рязък спад при всички. И после от 15-то постепенно покачване. Всеки месец така. Отивам до Аналитикс да щракна една две снимки. След малко се връщам! :)
 
От: Въпрос за резултати

Да, никакви фокуси не съм му правил последните месеци, нито реклама нито социал за да има изменения.
Забравих да кажа че ползвам Атракта на 2 седмици. Доволен съм от тоя тул. Дали от него нещо зависи?
 
От: Въпрос за резултати

Значи въпроса ми се трансформира по друг начин: Как се отразява Attracta на резултатите от търсене?
При тях пише че е препоръчително да се събмитва на 7 дни, аз правя събмит на 14 дни.
Неща да си правя експерименти да спра да събмитвам!
 

Горе