Въпрос за удължаване на WIFI сигнал.

bgmilen

Member
Здравейте, пускам тази тема защото тук има всякакви специалисти надявам се някой да може да помогне. В нашия вход решихме да сложим камера за видеонаблюдение долу на входната врата. Захранване за камерата има оставено при строежа на блока проблема ни е как да докараме интернета до там от най-близката възможна точка третия етаж до входната врата първия етаж. С кабели строителя ни ЗАБРАНЯВА така, че трябва да е единствено с WIFI. Разстоянието ако се сложи рутера на земята на третия етаж а камерата се монтира на тавана на първия етаж не е чак толкова голямо 10 или 15 метра по въздух но явно бетона и арматурата ни пречат. Моля дайте някакви предложения.
 
космично мощен рутер ще му трябва, това са три плочи разлика.... IP камерите е добра да са на твърда връзка за да има полза от нея. Това със "строителя не разрешава" не го разбирам, освен ако сградата не е със смесена собственост. Отделно от това камера в общите части води до една допълнителна административна тежест и куп бумащини заради GDPR, а не вярвам етажната собственост да имат регистрация по Закона за частната охранителна дейност. Като цяло техническата част по видеонаблюдението е една нищожна част от целия процес. Съвета ми е да намерите начин камерата да мине на кабелна връзка.
 
космично мощен рутер ще му трябва, това са три плочи разлика.... IP камерите е добра да са на твърда връзка за да има полза от нея. Това със "строителя не разрешава" не го разбирам, освен ако сградата не е със смесена собственост. Отделно от това камера в общите части води до една допълнителна административна тежест и куп бумащини заради GDPR, а не вярвам етажната собственост да имат регистрация по Закона за частната охранителна дейност. Като цяло техническата част по видеонаблюдението е една нищожна част от целия процес. Съвета ми е да намерите начин камерата да мине на кабелна връзка.
Строителя си е пуснал трасета за кабелните оператори и интернет но не е пуснал за камера на входа. Идваха от една кабелна и искаха да пробият в мазата за да вземат кабел от другия вход но строителя на блока не им разреши тъпо е ама това е. Купих си този повторител на сигнала TP-LINK TL-WA854RE V4 включен до входната врата докарва сигнал почти до мястото където ще е камерата но на нула черти. Гледам има други модели с антени но не мога да изкупя всички за да пробвам на принципа става не става. А и сигнала предполагам трябва да е стабилен и силен ако гледат много комшии едновременно да може да издържи.
 
репитър даже малък без антени дето се включва в контакта може да е достатъчен

Или може да пробвате по мощен рутер с по големи антени
Пробвах с TP-LINK TL-WA854RE V4 стига сигнал почти до мястото където искаме да е камерата но на нула черти. Имаш ли идея за някой доста по добър модел?
 
Монтирайте камерата отвънка и спуснете жицата през джама.
 
Монтирайте камерата отвънка и спуснете жицата през джама.
Мислено е и това но не става понеже вратата на входа е от едната страна а апартамента гледа на другата страна и за да се изведе кабел до прозореца кабела трябва пак да мине през етажа вътрешно. Не знам дали го обясних правилно.
 
космично мощен рутер ще му трябва, това са три плочи разлика.... IP камерите е добра да са на твърда връзка за да има полза от нея. Това със "строителя не разрешава" не го разбирам, освен ако сградата не е със смесена собственост. Отделно от това камера в общите части води до една допълнителна административна тежест и куп бумащини заради GDPR, а не вярвам етажната собственост да имат регистрация по Закона за частната охранителна дейност. Като цяло техническата част по видеонаблюдението е една нищожна част от целия процес. Съвета ми е да намерите начин камерата да мине на кабелна връзка.

Аз преди ползвах такъв 9dbi за range extender бях го сложил да хваща през 1 плоча и дупчеше още две на къща като през втората не беше идеално 2/3 от 5 ама нямаше как да е точно по средата между основния рутер и най отдалечената точка ... и ми покриваше и двора и на около 50 м от къщата

Един че Не пребройх правилно плочите значи основния рутер е вграден в доксис модем и е на тавански етаж на втория беше този репитър като нет се ползва на първия и в механа която е мазе
 

Прикачени файлове

  • router-edimax-br-6428nc-wifi-n300-ap-repeater-anteny-9dbi.jpg
    router-edimax-br-6428nc-wifi-n300-ap-repeater-anteny-9dbi.jpg
    56.4 KB · Преглеждания: 12
Последно редактирано:
Аз преди ползвах такъв 9dbi за range extender бях го сложил да хваща през 1 плоча и дупчеше още две на къща като през втората не беше идеално 2/3 от 5 ама нямаше как да е точно по средата между основния рутер и най отдалечената точка ... и ми покриваше и двора и на около 50 м от къщата

Един че Не пребройх правилно плочите значи основния рутер е вграден в доксис модем и е на тавански етаж на втория беше този репитър като нет се ползва на първия и в механа която е мазе
Супер сега ще чета в нета за него
 
Марката ми е непозната !!! не мога да изкажа мнение за нея

Пише че поддъжа режим на Rage Extender Ако си отговаря на характеристиките и може да сложи някъде между камерата и рутера да усилва и към двете би трябвало да стане
 
Мисля утре да го поръчам понеже не откривам нищо друго с такива параметри за тази или близка до нея цена. Притесняваме единствено марката не съм я чувал. Преди малко чатих с онлайн магазин в Перник момчето ми сподели, че с два такива рутера в едно училище са успели да дадат добър сигнал навсякъде.
 
Сагата приключи пробваха се няколко удължители на сигнала докарват сигнал но не е никак стабилен така, че тази опция отпадна. В крайна сметка проблема беше решен с кабел. Досега кабела не е срязан ако все пак някой реши да го среже ще видим кой е. Или изтрийте темата или да я продължим за марки камери за видеонаблюдение плюсове и минуси.
 
И да видиш кой е все тази. Просто подготви още един, за всеки случай, да влезе бързо в употреба. Въпросът не е дали ще стане, а кога. :) Носили сме записи в полицията, и нищо. Тези записи, които правите да знаете, че са предимно за фейса и тубата. Кофти, че ти го пиша тук, но друг няма да свърши по-добра работа. Избирай ги с добро качество. ;)
 
И да видиш кой е все тази. Просто подготви още един, за всеки случай, да влезе бързо в употреба. Въпросът не е дали ще стане, а кога. :) Носили сме записи в полицията, и нищо. Тези записи, които правите да знаете, че са предимно за фейса и тубата. Кофти, че ти го пиша тук, но друг няма да свърши по-добра работа. Избирай ги с добро качество. ;)
Ами след четене около месец за камери мисля, че се справих взехме dahua мобилното и приложение също е добро не забива. Записите знаем, че не са доказателство но все пак ще видим кой е.
 
Ами след четене около месец за камери мисля, че се справих взехме dahua мобилното и приложение също е добро не забива. Записите знаем, че не са доказателство но все пак ще видим кой е.
Да. Както писах, това е за да се знае и да се предпазят останалите. И в случай, че не знаеш къде живеем, трябва ти камера, която да наблюдава по-скъпата камера. :)

Иначе супер, че го управляваш с телефон. По-добре е така. Виж дали записите не може да презаписваш на месец макс.
 
Да. Както писах, това е за да се знае и да се предпазят останалите. И в случай, че не знаеш къде живеем, трябва ти камера, която да наблюдава по-скъпата камера. :)

Иначе супер, че го управляваш с телефон. По-добре е така. Виж дали записите не може да презаписваш на месец макс.
Не съм много на ясно още с NVR
 
Там, където ще монтираш камера, как ще я захранваш с електричество и случайно да е на същата ел. мрежа (т.е. да е зад същия електромер)?
 

Горе