Въпрос за фактура...

От: Re: Въпрос за фактура...

Добра идея ми даде. Обаче те предлагат 100 броя с мое лого само от един модел. А аз 100 броя и то на измислена марка, едва ли ще продам някога. Аз по натура съм търговец и обичам да продавам. Сега почвам да се свързвам подред с официалните дистрибутори на скъпи часовници и ще измислим нещо. Пък може и да не са часовници...
 
От: Въпрос за фактура...

е и каква е разликата между частно магазинче при тео и собствен сайт. не ти фащам логиката нещо. начи от някакъв производител ако решат да те гонят и съдят ще ти спукат гьона независимо дали имаш свой магазин или си при тео

кви разрешителни? ти лекарства ли внасяш или имаш квота за гориво? тва са някакви часовници, какво разрешително им търсиш?

начи имаш бая въпроси трябва ти счетоводител, щото гледам напираш ама кой къв акъл и на ква глава в десет и половина вечерта ти го дава никой не знай

за новите конкуренти- ми просто или не знаят или се надяват да минат между капките. тоя дето го посочваш не са го фанали не е изгорял. То данъчни, то кзп то разни булгарита, желита и нам още кви марки там - койт са сети всеки ще го оплющи. Начи кат те е страх от мечки не ходиш в гората.

Принципно за силикона трябва да има сертификат, че не е вреден за кожата и няма да предизвика някакви реакции при носенето му. Но много малко хора го знаят това. А и не всички часовници са силнотокови, но уж тези са модерните сега. (Но аз не мога да съм надежден източник за това тъй като не съм носил часовник от 2ри клас и не съм в час с модните тенденции :) )
 
От: Въпрос за фактура...

Ами защото досега нито съм срещал, нито съм чувал да има глобен потребител, който ползва продавалник. От 4 години съм там и редовно следя форума. А по едно време имаше доста конфискувани реплики на обувки, но тях ги хванаха на митницата, а не чрез сигнал, че продават в Продавалник.
 
От: Въпрос за фактура...

Да ползвам темата, че и бе това "уйде".

Подарих няколко часовника (Curren), закупени от китайски сайтове, на близки и познати в България. Харесаха много часовниците, но всички се оплакват, че каишките им са проектирани за сумо-борци. Бихте ли ме посъветвали за часовникар в София, който да намали диаметрите и да е на удобно място (широк център)?

P.S. От този модел каишки са:
Stylish-CURREN-8009-Round-Dial-Chronograph-Men-39-s-Wrist-Watch-with-Date-Black-6349963546130562.JPG
 
От: Въпрос за фактура...

Ами защото досега нито съм срещал, нито съм чувал да има глобен потребител, който ползва продавалник. От 4 години съм там и редовно следя форума. А по едно време имаше доста конфискувани реплики на обувки, но тях ги хванаха на митницата, а не чрез сигнал, че продават в Продавалник.

нали усещаш че е само въпрос на време или на няква кампания и бизнес модела щи излезе през най тесните отвърстия

ся нали не очакваш някой да ти обяснява как и откъде да си вземеш фактура за квото ти душа иска и да си продаваш кат пич
 
От: Въпрос за фактура...

Продавалник най-много печелят от промо обявите. А най-много се промотират именно репликите. Едва ли ще го направят някога. Там рискувам!
 
От: Въпрос за фактура...

Продавалник най-много печелят от промо обявите. А най-много се промотират именно репликите. Едва ли ще го направят някога. Там рискувам!

ни мужах ти фана мисълта?

Продавалник печелят от промо обявите - ОК
Най много промотират репликите - Пак ок

обаче ква е връзката с проверка на нап, кзп, нсбоп или там квото дойде с печалбите на продавалника?
 
От: Въпрос за фактура...

Здравей,
дори и да имаш фактури за произход на стоката пак могат да те боднат инспекторите при евентуална проверка. По-добре си продавай часовници, закупени от Илиенци, щом си решил да продаваш реплики.
 
От: Въпрос за фактура...

Що, с тези от Илиенци не могат ли те бодна? Освен, че могат, е почти сигурно, че ще те боднат. От Илиенци не повече от 10% от фактурите са истински, че и толкова не знам дали има.
 
От: Въпрос за фактура...

Чааааааааааааааааакай малко! Дур!
Нека пак преговорим!
Ти искаш да внасяш нелегално, но да си продаваш легално??!
Ако се наложи си склонен ДОРИ мито да платиш??!
Ония си напрайл магазин, ама бил нелегален - директно за жалба плачел?! Ми ти ?
Ако платиш всичко, де излиза сапа на схемата като гадовете контрабандисти ти бутат цената? И ОТНОВО - ми ти до сега де беше??!

И накрая +1 от мен за кретена, ама верно: Кво ХЕИ, по дяволите, с тия реплики на часовници?!

Ебати, верно тоя форум трябва след 22ч да му бият катанеца!
 
От: Въпрос за фактура...

Да се включа аз понеже преди малко четах за емаг че са румънска фирма, а работят на БГ пазар и не могат да ги закачат. Няма ли подобен начин ?!? Откриваш фирма в чужбина, някъде където има по малко такси и бюрокрации, след това изнасяш всичко на вънка, хостинги, домейни и правиш една допълнителна езикова версия на сайта примерно.
 

Горе