Въпрос за фирма нерегистрирана по ДДС, внос и издаване на фактура

Pirosog

New Member
Здравейте,
внасям стока от европейска съюз. Съответно я купувам без ДДС, като дойде тук, я продавам с 20% ДДС на крайни клиенти, или съответно без ДДС на други търговци. Проблемът е, че другия съдружник ще писне, и ще задава много въпроси.

Имам друга фирма, НЕрегистрирана по ДДС. Тоест мога пак да купувам стоката, но директно с платено ДДС - 19%, от Германия.

Как стои въпроса с издаването на фактури. Какво пише на документа за крайния потребител, и какви документи мога да издам за търговеца, който ще препродаде стоката?

Поздрави
 
От: Въпрос за фирма нерегистрирана по ДДС, внос и издаване на фактура

Прочети за опростена и данъчна фактура.
Поне преди така ги наричаха.

Фирма без ДДС е глупост, по принцип.
Единствено за производител с висока принадена стойност на продукта е смислено да не е по ДДС.
 
От: Въпрос за фирма нерегистрирана по ДДС, внос и издаване на фактура

без ДДС на други търговци.

Това пък какво чудо е?
 
От: Въпрос за фирма нерегистрирана по ДДС, внос и издаване на фактура

Търговците сами си набавят ДДСто, или се бъркам?
 
От: Въпрос за фирма нерегистрирана по ДДС, внос и издаване на фактура

ужас, или си наеми счетоводител (ама такъв дето да отбира поне малко, щото текущия ти е за трепане с камъни) или се моли да не те погнат данъчните, щото ще ти свалят и осраните гащи от гъза.
 
От: Въпрос за фирма нерегистрирана по ДДС, внос и издаване на фактура

Счетоводителят си е читав, от 15 години сме с него. Аз до сега съм бил пасивен участник в цялото това нещо, и плащания и ДДС са ми мътни работи. Едва декември месец ще съм в България, че да ми се обясни подобващо.
 
От: Въпрос за фирма нерегистрирана по ДДС, внос и издаване на фактура

Ако счетито ти е читаво, а явно е така, щото инак отдавна да си фалирал от глоби, си прочети за обща култура Закона за ДДС.
Отдавна не съм го отварял, но си бе написан добре и ясно, без да има нужда от подзаконови актове, като наредби и правилници.
 

Горе