Въпрос за Affiliate системата на open cart

Maverick

Well-Known Member
Интересува ме % който се задава от коя стойност е, стойността обявена за продукта или крайната стойност на самата количка. Например ако се поръча 1 продукт на стойност 10 лв., но той се нуждае от доставка да кажем 5 лв., то % за Affiliate е Х% от 10 лв. или Х% от 15 лв?
 
От: Въпрос за Affiliate системата на open cart

Комисионната на Affiliate се изчислява на база стойността само на продуктите.

Използва се метода getSubTotal() във файла /controller/checkout/confirm.php, който дава стойността само на продуктите в количката.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за Affiliate системата на open cart

Имам огромно желание да стартирам aff програма и на моят сайт /на практика тя е стартирана де, но не е лансирана/ идеята ми е ако има други варианти освен да води към конкретен продукт. Тъй като в моята ниша повечето случай се купуват много неща, а и трудно можеш да предположиш кой точно продукт ще заинтригува клиента. Имам доста въпросителни. Но се надявам скоро да ги изчистя и да го пусна и тук в Predpriemach разбирасе с по-високи проценти :)
 
От: Въпрос за Affiliate системата на open cart

Може би наистина в предишният пост не е станало ясно. Въпросът ми е:
Знаете ли да има и други варианти освен афф линка да води към конкретен продукт???

Благодаря предварително на отзовалите се!
 
От: Въпрос за Affiliate системата на open cart

Аз лично не съм ползвал affiliate системата, но тук има писано по въпроса. Не е много ново, но може да ти е полезно все пак.
 
От: Въпрос за Affiliate системата на open cart

Точно нещо такова ми трябваше като решение!!! Благодаря колега имате репутация от мен :)
Сега остава да намеря само някой да го изпълни защото не съм до там вещ в програмирането и можем да засилим нещата.

Отново много благодаря!
 
От: Въпрос за Affiliate системата на open cart

Най-лесно може да се направи като в темплейта tracking.tpl се добави още една textarea в която да се постави:

<?php echo $this->url->link('common/home', 'tracking=' . $this->affiliate->getCode()); ?>

Можеш вечер и да сложиш някакво заглавие - "Your Global Tracking Code" примерно и си готов.

Ако не ти се бърника по файловете може да бъде организирано и със vqmod.

Имай предвид че Opencart не прибавя комисионната автоматично. Добавянето и се прави от Sales/Order/View -> Tab "Order details" -> Link "Add commission" за всеки ордер по отделно.
 
От: Въпрос за Affiliate системата на open cart

Да това последното го знам. И е ок защото ако някой не си вземе поръчката мисля, че е редно и този който ми е докарал некоректният клиент да не получи комисионна...
 
От: Въпрос за Affiliate системата на open cart

Именно, но реших да го напиша за всеки случай, понеже гледам много хора се чудят защо не се начислява комисионна след продажба през affiliate link :)

Ако не си успял да се справиш с поставянето на код за целия сайт, както бях писал по-горе, драсни едно съобщение, ще ти помогна.
 

Горе