Въпрос за Backup

MihailMihov

Well-Known Member
Хоста ми имаха някакъв проблем тези дни и разпращаха мейли всеки да си направи бекъп на сайтовете, след това да изтрият всичко и после да си ги качим пак. Направих бекъп (WP) от cPanel-> Backups-> Download or Generate a Full Website Backup->Backup Destination: Home Directory. После изтеглих готовия бекъп на компютъра ми. Сега пуснаха сърварите и както си казаха всичко е изтрито. Въпросът ми е как да го кача сега този бекъп и да си върна сайта ?
 
От: Въпрос за Backup

Първо инстаслирай WP както е било преди, а след това ползвай бекъп, който си направил.
И следващият път прави истниски бекъп :)
 
От: Въпрос за Backup

А не разби ме. Какво значи WP, ако не wordpress, че си го използвал в първия пост?

След като си направил бекъп през cPanel просто от там го въстанови от Backup но ако не може да се ориентираш ползвай Backup Wizard
 
От: Въпрос за Backup

Wordpress значи, но просто информативно го сложих, не че има някакво значение май. Бекъпа е от cPanelа, но как да го сложа не ми е ясно. Като цъкна на бекъп уизард - Restore - Home Directory и като тръгна да качвам това, което свалих се появява 1 бяла зареждаша страница без абсолютно нищо и вече 1 час си стои тази бяла страница.
 
От: Въпрос за Backup

Защо home directory?
не си ли направил пълен бекъп - база от данни, мейли?
Ако си направил само на Home Directory - гориш.
 
От: Въпрос за Backup

Честито. Имаш файловете, но нямаш базата :)

Все пак попитай хостинга дали случайно нямат някакви стари бекъпи, може пък да извадиш късмет.
 
От: Въпрос за Backup

Направих бекъп (WP) от cPanel-> Backups-> Download or Generate a Full Website Backup->Backup Destination: Home Directory. После изтеглих готовия бекъп на компютъра ми. Сега пуснаха сърварите и както си казаха всичко е изтрито. Въпросът ми е как да го кача сега този бекъп и да си върна сайта ?

От това разбирам, че си генерирал Full cPanel backup и че *.tar.gz архива си го задал да се направи в 'home' директорията на акаунта ти, от където в последствие си го свалил. Този full cPanel backup е пълно копие на целия ти акаунт на сървъра, включително всички файлове, бази данни, мейли, настройки и т.н. Ако искаш да си върнеш акаунта на този хостинг, кажи на съпорта да ти го възстановят от този архив. Те ще го направят и си получаваш акаунта отново, заедно с цялата информация в него (бази, сайт и т.н.). Ако решиш да местиш хостинга с друг, на новото място пак може да предоставиш този full cPanel backup (ако новия хостинг работи със cPanel) и пак може да ти възстановят целия акаунт.
 

Горе