Въпрос за getafreelancer.com

От: Въпрос за getafreelancer.com

Поздрави от Индия.
Стига сте се притеснявали за индийците, повечето от тях нямат идея какво правят и ще ви вземат само проекти от купувачи, които така или иначе не искате да имате. Тези от тях, които знаят какво правят пък, не работят на такива цени.
 
От: Въпрос за getafreelancer.com

До преди година, се занимавах именно с изпълняването на проекти от getafreelancer .По някога падаха добри пари, но се отказах просто защото много идиоти се навъдиха, които почнаха да подбиват цените...
 
От: Въпрос за getafreelancer.com

Абе само да попитам, бях пуснал един проект и един индиец си избрах да ми свърши работата, обаче е доста и човека ми се извини че не може да продължи - един вид я свърши малко повече от половината. Аз съм доволен от това което е свършил дотук и се разбрахме да му платя само половината. Как мога да му платя само половината пари ?

Ще има ли проблем (с GFC) ако с PM ми даде мейла си и пейпал акаунт на който да му изпратя парите а проекта го дам Failed ?
 
От: От: Въпрос за getafreelancer.com

Абе само да попитам, бях пуснал един проект и един индиец си избрах да ми свърши работата, обаче е доста и човека ми се извини че не може да продължи - един вид я свърши малко повече от половината. Аз съм доволен от това което е свършил дотук и се разбрахме да му платя само половината. Как мога да му платя само половината пари ?

Ще има ли проблем (с GFC) ако с PM ми даде мейла си и пейпал акаунт на който да му изпратя парите а проекта го дам Failed ?
Можеш просто да затвориш проекта.
Можеш и да преведеш там пари колкото и на когото си искаш, без дори да имате проект заедно.
Можете да се оправите на PayPal.
(вече ако са на escrow не знам)

Ще му се отрази негативно ако приключиш (не затвориш) проекта и го рейтинговаш лошо.
Предполагам човека сега ще е съгласен на всичко и се поти от притеснение да не направиш точно това (все пак от друга гледна точка те е издънил - bid-вал е, избрал си го а не е доставил работата свършена), много хора така биха реагирали, за да спестят някое доларче.

Ориентирай се там в GAF-а, пусни билетче на съпорта (в крайна сметка те за това си ги вземат тия проценти и такси).
За съжаление нямам особен опит като клиент, ама може и да може да намалиш цената в движение и да се рейтинговате високо. Предупреди индиеца че ще го оцениш добре, да не реши че си ядосан и ще го плюеш и да те закопае той (често се случват подобни недоразумения).

Иначе "оценяването" там рядко има нещо общо с честността, ама ако звездичките ти са под 10, шанса да хванеш добра оферта рязко пада, а много трудно се избива един нисък рейт.
 
От: Въпрос за getafreelancer.com

Абе оправих се - има си го там като опция за частично плащане, но на него му спират $5. Няма да го рейтвам човека кофти, но няма и да му дам никакъв feedback - все пак беше достатъчно добър да си признае, че няма да може да завърши проекта, поради някакви си негови причини вместо да ме мотае. Както казах - доволен съм от това което е свършил и останалото мога да си го довърша и сам - пуснах проекта за Freelancer точно защото нямах достатъчно време да си направя всичко аз.

Намерих един друг индиец да направи няколко допълнителни неща и човека направо се престара че му дадох и бонус 10% отгоре. Ама като си има човек feedback е друго - старае се да не си наруши репутацията - първия нямаше...

Благодаря за отговора :)
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за getafreelancer.com

Не знам при вас как е ама на мен тия индийци ми дойдоха до гуша.Първо повечето от тях за нищо не стават,надават по 30$ при проекти който са за минимум 100$ - инсталиране на софтуер,customization и 3-4 плъгина.После бавят работодателите по 100 дена като накрая ос*рат тотално проекта и ти трябва да им оправяш бакиите,да ама то вече станало леле мале.Набират ревюта и почват с техните тарикатски истории да препродават.Много ме е яд да му се невиди :)
 
От: Въпрос за getafreelancer.com

Регистриран съм и в GAF и във rentacoder(.)com Имам приятел, който беше изкарвал пари от Rentacoder. Споменавам и него, защото виждам, че хората говорят предимно за ГАФ. А той ми каза, че си е взимал парите с Western Union, не знам как е при GAF. Аз все още не съм работил с такива сайтове.
 

Горе