Въпрос за Google Adsense

proweb

Active Member
Здравейте,

имам няколко въпроса отностно адсенсе и нап, много теми, но никъде не пише точно как се процедира.
Ще помоля по запознатите да отговорят стъпка по стъпка какво се прави, ще съм ви много благодарен.

самоосигуряващо лице съм, също така ако намеря фирма на приятел примерно по изгодно ли е?

Има ли също така някаква възможност да видя колко се печели без да съм замесен с ддс-та, нап и т.н. ако не ме устройва изтривам си акаунта от адсенсе?

Ако задържа плащанията два месеца примерно и преди да се пусне превода, какво се прави, какво се плаща?

Мерси предварително на отговорилите в темата. :)
 
От: Въпрос за Google Adsense

Доколкото знам е задължително да си регистриран по ДДС.
 
От: Въпрос за Google Adsense

За да видиш колко би печелел и дали си струва просто накарай някой човек който е вече регистриран да ти даде неговите реклами за известно време.
А като се регистрираш по ддс и имаш фирма да знаеш че трябва да плащаш данък за дохода, социално осигуряване и за счетоводител (или да се научиш да правиш сам). Така че за да си струва трябва да правиш няколко стотака най-малко на месец.
 
От: От: Въпрос за Google Adsense

За да видиш колко би печелел и дали си струва просто накарай някой човек който е вече регистриран да ти даде неговите реклами за известно време.
А като се регистрираш по ддс и имаш фирма да знаеш че трябва да плащаш данък за дохода, социално осигуряване и за счетоводител (или да се научиш да правиш сам). Така че за да си струва трябва да правиш няколко стотака най-малко на месец.

Това е най-разумното предложение. Повечето сайтове печелят стотинки, ако имат доста трафик - левчета.

Adsense остана само за напреднали... Една ДДС регистрация освен главоболия ти носи и поне 150-200лв на месец разход за счетоводство, тоест приходите ти трябва да са доста сериозни, за да покриват такъв разход.
 
От: Въпрос за Google Adsense

Какво става, ако задържа плащанията за месец, два и ако не ми харесат парите си трия акаунта така ще ме погнат ли?
Друго ако си заслужава, парите са добри и реша да ги дръпна, като преди това съм се регистрирал зддс и т.н. ще имам ли проблеми?
 
От: Въпрос за Google Adsense

Как да процедираш:
Слагаш си рекламите и да не ти дреме, за дребни суми никой няма да те закача.
 
От: Въпрос за Google Adsense

Какво става, ако задържа плащанията за месец, два и ако не ми харесат парите си трия акаунта така ще ме погнат ли?
Друго ако си заслужава, парите са добри и реша да ги дръпна, като преди това съм се регистрирал зддс и т.н. ще имам ли проблеми?

Не съм счетоводител, но ако реално не си взел кинти не би трябвало да има проблем. А второто, което казваш не мисля, че е законно, защото трябва да се регистрираш в много малък срок от започване на дейност (мисля че 7 дни), а не чак след като си натрупал кинти. Общо взето закона е така направен, че каквото и да правиш не можеш да си законен без моментално да фалираш след стартиране на фирма :D. Но това няма да ни спира. Първо малко в сивата икономика, пък после като станем малко по-големи ще влезем в бялата.
 
От: Въпрос за Google Adsense

много малък срок от започване на дейност (мисля че 7 дни), а не чак след като си натрупал кинти.

7 дни преди получаването на парите, не след започване на дейността. Може да си трупа и милиарди евра, ако иска в сметката на гугъл няма кой да му каже две докато не ги източи.

А и мисля, че @irgy.net е прав няма кой да се занимава по за дребни суми и риби те окрадаха цялата държава и никой ги не закача остава и да подпукат уебмастър де то си взема там по някви 300-400 лева от сайта на месец.
 

Горе