Въпрос за HTML

creeds

New Member
Как да накарам HTML да направи това "XML съдържание чрез използването на XSLT трансформация до HTML5/CSS3" ?
 
От: Въпрос за HTML


Направих един XML файл със съдържанието от примера и един XSLT със другото съдържание от дясната част след това какво трябва да направя.
Пробвах да сменя на html 2рия файл XSLT но съдържанието от XML не ми го показва само началните надписи от XSLT.
 
От: Въпрос за HTML

Направих един XML файл със съдържанието от примера и един XSLT със другото съдържание от дясната част след това какво трябва да направя.
Пробвах да сменя на html 2рия файл XSLT но съдържанието от XML не ми го показва само началните надписи от XSLT.
Няма да коментирам релевантността на заглавието, ама я малко поясни нещата. Къде искаш да правиш трансформацията?
Примерно на PHP се прави така
PHP:
   $xslDoc = new DOMDocument();
   $xslDoc->load("tralala.xsl");

   $xmlDoc = new DOMDocument();
   $xmlDoc->load("tralala.xml");

   $proc = new XSLTProcessor();
   $proc->importStylesheet($xslDoc);
   echo $proc->transformToXML($xmlDoc);
 
От: От: Въпрос за HTML

Няма да коментирам релевантността на заглавието, ама я малко поясни нещата. Къде искаш да правиш трансформацията?
Примерно на PHP се прави така
PHP:
   $xslDoc = new DOMDocument();
   $xslDoc->load("tralala.xsl");

   $xmlDoc = new DOMDocument();
   $xmlDoc->load("tralala.xml");

   $proc = new XSLTProcessor();
   $proc->importStylesheet($xslDoc);
   echo $proc->transformToXML($xmlDoc);

да малко неясно е заглавието, но искам xml съдържанието, което е трансформирано от xslt да се показва в html5/css3.
 
От: От: Въпрос за HTML

да малко неясно е заглавието, но искам до html5/css3.
А бе пич ти да не пишеш курсова работа или домашно по информантика? :D

Това ми звучи като написано задание от някой даскал ...
Как да накарам HTML да направи това "XML съдържание чрез използването на XSLT трансформация до HTML5/CSS3" ?
Какво общо има XSLT с HTML5 и CSS3?

Ако не искаш тъпи отговори не задавай тъп въпроси. Като искаш помощ поне си направи труда да формулираш въпроса точно.

PS няма как да накараш HTML да направи каквото и да е :)
 
Последно редактирано:
От: От: Въпрос за HTML

А бе пич ти да не пишеш курсова работа или домашно по информантика? :D

Това ми звучи като написано задание от някой даскал ...
да прав си курсова работа е усети го
Какво общо има XSLT с HTML5 и CSS3?

Ако не искаш тъпи отговори не задавай тъп въпроси. Като искаш помощ поне си направи труда да формулираш точно.

PS няма как да накараш HTML да направи каквото и да е :)

Извинявай ама немога да го фомулирам както трябва.
Нали HTML трябва да визуализира файловете xml и xslt в някаква страница т.е. да прихване съдържанието от xml и да го изкара в табличен вид, пък xslt да оформи табличния вид.
Добре всъщност не съм много наясно за да разбера за какво ми е xml и xslt и къде да ги добавя тези файлове.
 
От: От: Въпрос за HTML

да прав си курсова работа е усети го


Извинявай ама немога да го фомулирам както трябва.
Нали HTML трябва да визуализира файловете xml и xslt в някаква страница т.е. да прихване съдържанието от xml и да го изкара в табличен вид, пък xslt да оформи табличния вид.
Добре всъщност не съм много наясно за да разбера за какво ми е xml и xslt и къде да ги добавя тези файлове.

PS няма как да накараш HTML да направи каквото и да е :)
HTML е markup език и не може да прави нищо, освен да обясни на браузъра как визуализира някакъв контент.

Реализацията на XSLT процесора зависи от конкретния език който използваш. Дал съм ти пример с php.
Идеята е следната взема се някакъв XML и чрез правилата зададени в съответния XSL се трансформира на каквото ти е кеф. В твоя случай до HTML
 
От: От: Въпрос за HTML

HTML е markup език и не може да прави нищо, освен да обясни на браузъра как визуализира някакъв контент.

Реализацията на XSLT процесора зависи от конкретния език който използваш. Дал съм ти пример с php.
Идеята е следната взема се някакъв XML и чрез правилата зададени в съответния XSL се трансформира на каквото ти е кеф. В твоя случай до HTML

Именно това искам да кажа искам какъв код да напиша за да се визуализира в html страница ?
 
От: От: Въпрос за HTML

Именно това искам да кажа искам какъв код да напиша за да се визуализира в html страница ?
Опитвам се да изчопля от самото начало на какъв език трябва да го напишеш.

Вземи почети малко по темата, аз съм пас. Не ми се дъвчат елементарни неща.
 
От: От: Въпрос за HTML

Опитвам се да изчопля от самото начало на какъв език трябва да го напишеш.

Вземи почети малко по темата, аз съм пас. Не ми се дъвчат елементарни неща.

аз си имам двата файла xml и xsl как да ги свържа и да се визуализират в html кода ?
 
От: От: Въпрос за HTML

аз си имам двата файла xml и xsl как да ги свържа и да се визуализират в html кода ?
Край отписвам се от темата. Ти не искаш някой да ти помогне, а ако може направо да ти напише курсовата работа. Има няколко линка в темата ти, които явно не си направил труда да отвориш щом продължаваш да задаваш такива въпроси.

Много пъти са ме питали колеги тука "колко ти дължа" и тем подобни и не съм взел една стотинка. Ама ти явно си от типа хора към, които е насочено посланието в подписа ми.
 
От: Въпрос за HTML

Айде, аз съм по услужлив, че ми стана интересно :).

В .xml файла слагаш:

PHP:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<?xml-stylesheet type="text/xsl" href="пътя_до_xsl_файла.xsl"?>

И изпълняваш .xml файла в браузър.
Имай в предвид, че това (поне при мен) не работи, когато в урл-а пише:

file:///F:/Javascript/xsl/1.xml

Работи на сървър. Например:

http://localhost/xsl/1.xml
 
От: От: Въпрос за HTML

В .xml файла слагаш:

PHP:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<?xml-stylesheet type="text/xsl" href="пътя_до_xsl_файла.xsl"?>

Това е отговора, който търсиш.

ПС: Работи и без съврър.
 
От: Въпрос за HTML

да при firefox работи
Аз немога да разбера нещо:
примерно имам една страница новини е като се натисне бутона новини как да извикам този xml да се покаже
 
От: Въпрос за HTML

да при firefox работи
Аз немога да разбера нещо:
примерно имам една страница новини е като се натисне бутона новини как да извикам този xml да се покаже

Ама ти сериозно ли?

HTML:
<a href="1.xml">Супер яките новини</a>

И малко бонус:

Научи малко HTML преди да се излагаш
 

Горе