Въпрос за Legal agreements / Terms & conditions

Дискусията в 'Пари от Интернет - Make Money Online' стартирана от somename33, Ян 25, 2019.

1. somename33

somename33 New Member

Рег.:
    Ян 4, 2019
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Здравейте, знам, че е задължително за всеки сайт продаващ онлайн дигитални продукти, трябва да има общи условия и legal agreements.

Трябва да напиша всичко което се изисква от закона но нямам на идея какво е то, някой има ли представа какво да пиша вътре и да даде пример ?

2. Svetliooo

Svetliooo Active Member

Рег.:
    Окт 30, 2017
    Съобщения:
    259
    Харесвания:
    159
    Точки:
    43
    Tiho Vlahovski харесва това.
  3. somename33

somename33 New Member

Рег.:
    Ян 4, 2019
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Пишат ли на английски ? Трябват ми общи условия за продаване на онлайн курсове! Сигурен ли си, че разбират всичко ?

4. Yurnero99

Yurnero99 Active Member

Рег.:
    Дек 8, 2015
    Съобщения:
    253
    Харесвания:
    82
    Точки:
    28
    Професия:
    Universal Soldier
    Място:
    Bulgaria
    Копирай от конкуренцията, докато не усетиш, че е време да си направиш свои.

Няма лошо.

5. Svetliooo

Svetliooo Active Member

Рег.:
    Окт 30, 2017
    Съобщения:
    259
    Харесвания:
    159
    Точки:
    43
    Не, не разбират от всичко. На мен ми трябваха много специфични общи условия и в край на сметка изгорях със 180 кинта, защото адвоката, който ми назначиха ги претрупа.

Но ти спомена онлайн магазин, а за такива по-лесни неща имат готови шаблони. За продажба на онлайн курсове не мога да ти кажа дали ще имат.
    Говорих с една друга адвокатка и ме офертира 400 лв за изготвянето на общите условия, което ми се струва добра цена, защото са изцяло custom made.

6. somename33

somename33 New Member

Рег.:
    Ян 4, 2019
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1

Добре де, доколкото знам ми трябва само privacy и refund policy! Terms & conditions не са задължителни, чак толкова много текст ли е, за да искат такива пари ?

7. Svetliooo

Svetliooo Active Member

Рег.:
    Окт 30, 2017
    Съобщения:
    259
    Харесвания:
    159
    Точки:
    43
    Всичко изброено ти трябва. terms & conditions де факто е договора, който сключваш с потребителя за ползване на услугите. В твоят случай трябва да има и специално внимание на авторските права. Естествено като за начало можеш да минеш и с нещо семпло, но ако искаш да правиш сериозен бизнес, от личен опит ти казвам говори с истински адвокат. Аз ходих по мъките 9 месеца, защото говорих с някакви псевдо адвокати, които ми обясняваха глупости.

А за английския - превода идваше към 15 лв / страница. Тъй като има много специфични термини, които трябва да се преведат, а и важи пред институции.

А 400 дали са много пари ... ами зависи от гледната точка. Моя случай е много завъртян и искам да си вържа гащите, за това търсих адвокат, който да може да види повечето проблеми. Все пак говоря за къстъм решение - адвоката трябва да седне и да проучи казуса ти, а това отнема време, а времето струва пари.

Иначе и колега е прав с копирането, и аз бих ти го препоръчал - докато не дойде време, използвай нещо готово. Не пиши името на фирмата в документите, шанса да те подгонят е малък.
    Но пак казвам - продаваш курсове, т.е. някой води някакви уроци ( видео ? ), ще имаш проблем с авторските права, така че си вържи гащите.

8. somename33

somename33 New Member

Рег.:
    Ян 4, 2019
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1

В какъв смисъл, ще имам проблем с авторските права понеже на видеотата съм аз! ? И какво общо имат те с Terms & conditions ?

9. tuger

tuger Well-Known Member

Рег.:
    Ян 30, 2010
    Съобщения:
    1,593
    Харесвания:
    159
    Точки:
    63
    Място:
    Навсякъде и никъде конкретно
    Много зависи към кого е насочен сайта като държава и какви точно са спецификите на твоя сайт. Можеш ли да обясниш по-подробно?

10. somename33

somename33 New Member

Рег.:
    Ян 4, 2019
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Ще продаваме онлайн спортни курсове в Америка и Европа. Всички права на видеотата са наши, даже сме закупили лиценз на програмата с която сме зглобили курса!

11. Mat

Mat Active Member

Рег.:
    Март 15, 2014
    Съобщения:
    170
    Харесвания:
    83
    Точки:
    28
    ToS, Refund Policy и тем подобни също са с авторски права - за това хората плащат на адвокатите да им оформят индивидуални такива. Можеш да копираш от някой конкурентен сайт и да караш така за първо време, но ако онези си направят проверка дали някой не им е изкопирал текстовете по сайта, ще им излезеш ти и тъй като си им конкурент може да решат, че искат да се заяждат вместо само да ти кажат "Махни ги и всичко е точно."

Използвай шаблони. Много онлайн платформи като Shopify имат шаблони за тези неща, където само си вкарваш фирмената/контактна информация и ти генерира автоматично ToS/Refund/Return Policy и т.н. там каквото се сетиш. Потърси за платформа която предлага сайтове за създатели на курсове, със сигурност все някоя ще има готов шаблон който ползва за клиентие си - копи пействаш и няма да имаш грижи.

12. somename33

somename33 New Member

Рег.:
    Ян 4, 2019
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
  13. tuger

tuger Well-Known Member

Рег.:
    Ян 30, 2010
    Съобщения:
    1,593
    Харесвания:
    159
    Точки:
    63
    Място:
    Навсякъде и никъде конкретно
    Хванете някой адвокат, защото не става дума само за писането, а и за последствията след това, ако се появят спорове/проблеми.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice