Въпрос за Merchant Account

somename33

New Member
Здравейте, искаме да продаваме курсове онлайн в сайта ни и ни трябва Merchant Account за да можем да приемаме плащания онлайн от всички държави.

Пробвахме да работим с PayPal но те не приемат фирмени сметки от България за бизнес акаунтите им и няма как да си изтеглим парите които ще получим.

Въпроса ми е кой Merchant Account препоръчвате, който работи с България и може от него да пращаме парите изкарани от онлайн курсовете, директно във фирмената ни сметка ?
 
Последно редактирано:
Чувал ли си за Skrill?
Скрил не работят с бизнеса.
Препоръчвам PaySera. Имат офис в София.
Иначе си връзвате дебитната карта на фирмата към PayPal и си правите превода към БГ без проблем. Друг е момента, че моя акаунт в PP до ден днешен не дадоха обяснение защо го заключиха и то заедно с фирмени пари от продажби !
 
Не е вярно, че Paypal не приемат български сметки за бизнес акаунти. Вчера регистрирах банкова сметка в ДСК на клиент в нов бизнес акаунт. Преди това карта към същата сметка. Правил съм го и преди за други клиентии със сметки в други банки. Важно е първо да се регистрира карта.Същото важи и за не български акаунти, напр. датски.
Сайтовете са на Moodle и са точно за плащане на курсове.
 
Личен опит имаш ли ( не е заяждане )? Имах бизнес акаунт там и малко след анонса за Брекзит вдигнаха месечните такси значително и пуснах предизвестие за закриване на акаунта. Няколко месеца по-късно си изтеглих гаранционните средства от всяка транзакция и добре че погледнах, че наглеците са ми удържали месечна такса дори след закриване на акаунта та и за тях писах апел ( в интерес на истината видяха грешката и ги възстановиха за 2 работни дни ). По-късно получих мейл, че SKRILL не работи вече с бизнес акаунти. Някъде из архива сигурно пазя комуникацията в случай че проявиш интерес.
Последният ми допир с тях беше на 20.12.2017. Не следя какво се случва след това с тях.
 
Имам отпреди няколко години и този развой и мен ме изненадва.

Навремето си търсих payment gateway и те бяха много отзивчиви. Та създадох акаунт и го ползвах. Но после бизнеса се промени и нуждите отпаднаха.
 
Препоръчвам ти да използваш 2Checkout сигурност, поддръжка, качество са малка част от нещата които ще ти предложат.
 
PayPal приемат всичко, 100% от плащанията ни минават през там и няма никакъв проблем с БГ сметката. На Skrill, Payza (докато ги имаше) или OKpay (вече са нещо друго) никой не вярва и оборотите веднага падат. 2Checkout преди бяха скъпи и събираха онея клиенти, които PayPal изхвърля, сега не знам как са. Аз лично ако видя търговец да ползва Skrill го подминавам по бързата процедура, тъй като няма никаква защита за клиента.

@somename33 ползвайте Braintree. Позволяват плащане с всякакви карти и пращат парите директно по сметката в банката.
 
[QUOTE Аз лично ако видя търговец да ползва Skrill го подминавам по бързата процедура, тъй като няма никаква защита за клиента.[/QUOTE]
Грешиш за защитата. 30% ти стоят блокирани за 6 месеца именно заради защита на клиента в SKRILL
 
Може, но в 2 от 2 случая не съм успял да си взема парите, а услугите въобще никога не ги получих.
 
Не е вярно, че Paypal не приемат български сметки за бизнес акаунти. Вчера регистрирах банкова сметка в ДСК на клиент в нов бизнес акаунт. Преди това карта към същата сметка. Правил съм го и преди за други клиентии със сметки в други банки. Важно е първо да се регистрира карта.Същото важи и за не български акаунти, напр. датски.
Сайтовете са на Moodle и са точно за плащане на курсове.

Здравейте, как потвърждавате фирмената сметка като пише, че държавите с който paypal работи не включват България ?
 
PayPal приемат всичко, 100% от плащанията ни минават през там и няма никакъв проблем с БГ сметката. На Skrill, Payza (докато ги имаше) или OKpay (вече са нещо друго) никой не вярва и оборотите веднага падат. 2Checkout преди бяха скъпи и събираха онея клиенти, които PayPal изхвърля, сега не знам как са. Аз лично ако видя търговец да ползва Skrill го подминавам по бързата процедура, тъй като няма никаква защита за клиента.

@somename33 ползвайте Braintree. Позволяват плащане с всякакви карти и пращат парите директно по сметката в банката.

Не ми поверяват фирмената сметка като я сложа и ми изписва, че не може да я използвам, може би нещо грешно правя ?
 
Последно редактирано:
Не ми поверчват фирмената сметка като я сложа и ми изписва, че не може да я използвам, може би нещо грешно правя ?
Аз използвах дебитна карта вързана към банковата ми сметка и така прехвърлях продажбите през PP към сметката на фирмата.
 
Аз използвах дебитна карта вързана към банковата ми сметка и така прехвърлях продажбите през PP към сметката на фирмата.

Ясно, сигурен ли си, че е легално по този начин, понеже ми казаха, че ако не влизат парите директно във фирмената ми сметна, не е легално понеже може да крия данъци ?
 
Ясно, сигурен ли си, че е легално по този начин, понеже ми казаха, че ако не влизат парите директно във фирмената ми сметна, не е легално понеже може да крия данъци ?

Преди 3 години си беше легално. Невиждам сега защо да не бъде. Картата е вързана към банковата сметка на фирмата и на практика пак влизат в сметка. Консултирай се с надеждни хора ( счетоводител, юрист ) за да не те подведа неволно.
 
Ясно, сигурен ли си, че е легално по този начин, понеже ми казаха, че ако не влизат парите директно във фирмената ми сметна, не е легално понеже може да крия данъци ?

Парите ти не е нужно да влизат в банковата сметка, просто се осчетоводяват пеипал транзакциите и при евентуална проверка данъчните си искат извадка от пеипал акаунта за да сверят това, което е декларирано.
 
Парите ти не е нужно да влизат в банковата сметка, просто се осчетоводяват пеипал транзакциите и при евентуална проверка данъчните си искат извадка от пеипал акаунта за да сверят това, което е декларирано.

Ясно, значи ще мога да получавам плащания по paypal и да си ги извличам с дебитната карта ?
 

Горе