Въпрос за PayPal

d3velop

New Member
Здравейте понеже не разбирам много много анлиския и от няколко дни разглеждам но неможах да разбера реших да попитам вас...
Значи имам Акаунт в PayPal

Account Type: Premier
Status: Unverified

Искам да получавам плащания без ограничения и да изпращам...
1.Какво трябва да направя за да стане това?
2.И колко са ми ограниченията при този тип Акакунт(както е в момента)

Благодаря Ви предварително ;-)
 
От: Въпрос за PayPal

Защо имаш акаунт "Premier", а не Business или Personal?

Най-напред трябва да добавиш дебитна карта. Като направиш това акаунта ти става Verified. После от време на време ще ти го ограничават или блокират и ще искат още документи - извлечение от банката, сметка за ток, сканирано копие на дебитната карта, сканирано копие на паспорта/личната карта и т.н.

Повече информация за PayPal може да научиш в сайтовете:
http://www.paypalsucks.com/
http://encyclopediadramatica.com/PayPal
 
От: Въпрос за PayPal

Здравейте понеже не разбирам много много анлиския и от няколко дни разглеждам но неможах да разбера реших да попитам вас...
Значи имам Акаунт в PayPal

Account Type: Premier
Status: Unverified

Искам да получавам плащания без ограничения и да изпращам...
1.Какво трябва да направя за да стане това?
2.И колко са ми ограниченията при този тип Акакунт(както е в момента)

Благодаря Ви предварително ;-)
1во Регистрирваш си карта като в нея трябва да има поне 5 лв
2ро След като я регистрираш Pay-pal,ще ти одаржат такса от 2.5 долара
3то След това чакаш от Pay-pal да ти пратят банково извлечение към банката издател на картата където има 4 цифрен код.(Обикновенно се чака от 2-3 дена до макс 1 седмица)
4то въвежадаш кода в Pay-pal и си готов. (И ти връщат таксата като Бонус)
 
От: Въпрос за PayPal

След като добавиш дебитната карта PayPal ще ти дръпне от картата малка сума и трябва да отидеш в банката да питаш какъв е четирицифрения код, който PayPal е изпратил заедно с транзакцията. Дърпането на парите става веднага, а не след няколко дена (може да има и изключения специално за българските банки, не съм сигурен) и затова ако бързаш трябва веднага да си видиш кода през Интернет банкирането (ако транзакцията се вижда през Интернет банкирането, но кода не се вижда - трябва да ходиш в банката и да питаш; имало е такива случаи!).
 
От: Въпрос за PayPal

Ползвам ги (че даже имам цели два акаунта, за което се срамувам), но без да забравям, че трябва да съм си подсигурил алтернативни начини на плащане :)

Да се разчита само на PayPal като единствен начин за плащане не е добра идея.

А и като имаш два акаунта може да ползваш втория, ако с първия има проблем ;)

PayPal не ми е основния доставчик на платежни услуги, ползвам го само за да плащам за хостинг/домейни и когато трябва да пратя на някого малка сума за друга услуга. Сметките в PayPal се захранват от лица, които имат малки задължения (за да има пари в акаунт да си платя разходите за хостинг/домейни и др.).

За малки суми е по-изгодно да се ползва PayPal вместо банков превод (OKPAY) - в някои случи сумите, които се прехвърлят са по-малки от банковите такси.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за PayPal

Не знам, но аз не можах да се верифицирам. Искат карта ок, добавям припейд карта на ДСК, значи процесват ми дебитната пък не искат припейд, нямам й доверие и не съм се верифицирала. Единственото, което мога да кажа е без да пропагандирам е, че Мънибукърс за Европа е по-добре, а и предлагат повече верификации без документи и карта- верификация чрез код по пощата и банкова верификация на сметка :)
 
От: Въпрос за PayPal

Мънибукърс са си Мънибукърс, а за PayPal имам чувството че вече не могат да бъдат прескочени и за Европа, дори и само заради това че са вързани с еBay. Колкото и да не ни харесват, много са популярни.

Въпреки всичко до 2007 г. май че не ни беше по добре без PayPal, когато ползвахме останалите алтернативи, вкл. Мънибукърс и други .... Просто на нас не може да ни се угоди :)
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за PayPal

Само искам да добавя, че не е задължително да ти искат разписки от сметката за ток,вода или сканирана лична карта. Поне при мен нямаше такива проблеми. Честно казано, аз го дължа на това, че преди да поискам да ми добавят дебитната карта вече имах пари в сметката.
 

Горе