Въпрос за SEDO и Namecheap.

kpetrov

Well-Known Member
Не искам да оплескам нещо.
СЕДО искат верификация в сайта където са домейните, поне това разбрах.

Тук, като в това видео ли, ще да е където трябва да се въведе ID - то от СЕДО?
 
Общо взето е това. Добяваш домейна в sedo, който искаш да продадеш. Отиваш на Domain Ownership Verification, взимаш си Your personal ID, после влизаш в регистранта ( в твоя случай namecheap) и добавяш един
TXT запис, който съдържа personal ID. Ако си въвел всичко правилно, ще се потвърди в седо. Успех с продажбата.
 
запознай се и с таксите за да няма после изненади, при някои сайтове има такси - продал, не продал си ги дължиш
 
Общо взето е това. Добяваш домейна в sedo, който искаш да продадеш. Отиваш на Domain Ownership Verification, взимаш си Your personal ID, после влизаш в регистранта ( в твоя случай namecheap) и добавяш един
TXT запис, който съдържа personal ID. Ако си въвел всичко правилно, ще се потвърди в седо. Успех с продажбата.
Интересува ме, какво трябва да напиша в тази лента в меню host, иначе не ми дава сейв.
 
При мен са с "localhost" записите, но домейните "закачени" като addon домейни към хостинг акаунт....и там са добавените тези TXT записи.
 
При мен са с "localhost" записите, но домейните "закачени" като addon домейни към хостинг акаунт....и там са добавените тези TXT записи.
То аз и затова питам, всеки сайт си има различна структура и засега не съм сигурен какво точно да напиша там... Какво да е ДНС-а на хоста ли, не знам.
Не ща да оплескам нещо, че като ги знам как процедират, отникъде може да изникне някаква причина да ти блокират съспоенднат или нещо подобно.

Това ми поставя и въпрос, как може да си защитим така, че домейна ни да си остане наш, независимо къде е регистриран, и дали може...

Тука има нещо обяснено но е е обяснено като за тъпанари като мен.
https://www.namecheap.com/support/k...an-i-set-up-an-a-address-record-for-my-domain
 

Горе