Въпрос за SEO FRIENDLY URLs

galinstefanov

Well-Known Member
Здравейте, приятели,познати,съфорумци и прочие... :]

Ще се опитам да задам въпроса си в няколко точки :

1.Каква е препоръчителната дължина на един url
2.Лошо ли е да се дублира ключовата дума в url-a
3.Ако е възможно да дадете примери за лош и добър seo url

Като цяло говоря за seo urls на кирилица,а не на латиница, но разлика не би трябвало да има.Все пак ако има такава ще ви бъда благодарен ако разбера каква е.

Поздрави,Г.Стефанов!
 
От: Въпрос за SEO FRIENDLY URLs

Значи относно с това колко трябва да е дълго URl незнам, но задължително е да нямаш дубликат на няколко страници които да водят към едно и също съдържание.Мисля че ако използваш ключовата дума веднъж или два пътя в едно URL е най добре.
 
От: Въпрос за SEO FRIENDLY URLs

1. Кратко. Само с ключовата дума, без излишен пълнеж
2. Не съм го правил никога. Ако ти е мерак, тествай.
3. сайт.ком/ключова-дума или ключова.ком/дума са двете най-добри опции според мен

Поздрави,
ArticlesBG
 
разликата е че на кирилица работят по малко спам филтри демек може да попрекалиш без да те накажат но това е доста относително и е до време

не мисля че урлтата са толкова важни че да компенсират дори малка бройка линкове спецялно за бг пазара в доста ниши съм на мнение че бих сменил сео уртла за 5 броя силни линкове (даже да не кажа 3) без да се усети даже линковете ще са по резултатни
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Въпрос за SEO FRIENDLY URLs

разликата е че на кирилица работят по малко спам филтри демек може да попрекалиш без да те накажат но това е доста относително и е до време

не мисля че урлтата са толкова важни че да компенсират дори малка бройка линкове спецялно за бг пазара в доста ниши съм на мнение че бих сменил сео уртла за 5 броя силни линкове (даже да не кажа 3) без да се усети даже линковете ще са по резултатни
БГ пазара = Exact Match IDN + малко уникален контент и 10 линка и си в топ 10 за повечето неща.
 

Горе