Въпрос за Uesterm union и превалутиране

Здравейте,

Имам следния проблем...
Трябва да изпратя пари до Швейцария през Western Union. Казусът е следния:

Аз тук в България ги имам във франкове, но не могат да бъдат пуснати така от тук. Необходимо е да са в евро или лива. Ще ги сменя, за мен не е чак толкова голям проблем. Въпроса е че като ги изпратя в евро, за да ги получи лицето отсреща Western Union със сигурност ще ги прекарат през куц обменен курс.
На сума от 3000 лв или около 1600 евро колко ще се загубят? Имате ли идея?

Другото което ми хрумна е да ги пусна в евро, а лицето там да ги получи също в евро. В този случай плащам само таксата за превода нали?
 
що да не може във франкове, в банка с уестърн не може да не може да пуснеш франкове
 
Чета на сайта им че от тук можело в лева и евро. Ако е възможно и във франкове ще е много добре. Освен да ида да проверя. Мисля, че Пощенска банка работеха с WU?
 
почти всички бачкат, обб, цкб, сосиете, дск
 
Даже си мисля, че умишлено е направено само в лева и евро, за да могат да печелят именно от превалутиране.
добър ден :D
Иначе има калкулатори колко ще полъчат и колко ще ти струва. Но пращането през WU е скъпо ,мисли други начини.http://moneygram.bg/ са малко по-евтини ,но има и други доста по добри алтернативи, зависи от сумата и други неща
 

Горе