Въпрос към Фейсбук гуротата!

Kogo

Member
Здравейте,
и аз като много други развивам една фенстраница. Развивам я често и съответно - бавно. Понякога влизам в чужди фенстраници и виждам умопомрачителни стойности за харесвания и споделяния на отделни теми. Когато се рекламирам на такива страници винаги се получава, че всички останали освен рекламираните от мен и други връзки имат десетки и стотици повече споделяния от рекламираните. И това при условие, че темите са почти неразличими с тези които пуска собственика на "голямата" фенстраница. Отдавна си мислех, че това с харесванията и споделянията не е съвсем чиста работа и днес се убедих напълно. Ето пример:

vpccvb.jpg


Как може фенстраница създадена на 02.08.2013 да има:

1. Още на първата си тема (от 02.08.2013) 90 лайка и 196 споделяния?
2. Почти 3000 харесвания на страницата (което да приемем, че е реално за почти 3 месеца), но 22 000 говорят за това????????!!!!!!!!!!!!!

Та въпроса ми е, пичове някой знае ли как се прави именно тоя номер със споделянията??? Само не ми казвайте че въпросната страница просто е много популярна в България още от създаването си и затова е така...
Мерси предварително.
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

Феновете може да са събрани с лайкджакинг, иначе тва за публикацията, става с юзъри. Като имаш 20 юзъра с по 5к приятеля и го шернеш с всичките, ще направиш голям рийч ;)

ПП - Има си тема за въпроси за Фейсбук
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

Рийч и споделяния не са ли различни неща. В случая имаме "рийч" 22 056. Но как се правят 196 споделяния на първа тема в чисто нова фенстраница? Даже и да имаш 20 юзъра по 5К приятели, постигането на 196 натискания на бутона "сподели" според мен по честен начин е нереално....
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

Абсолютно реално си е.. при положение, че има около 10 000 приятеля.. да приемем, че споделената публикация стигне само до 10 процента от тях, то не виждам никаква причина да не споделят...
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

Отделно, че юзърите имат по-голям рийч от страниците. Затова си правя и по един юзър към страниците, с които споделям качените снимки и така си вдигам рийча на страницата. При мен Фейсбук някак си ми хвана единия юзър и ми написа, че това не е човек и трябва да го конвертирам в страница. За щастие после ми даде да ги слея с главната страница и поне си увеличих феновете :)
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

Kogo

Как може фенстраница създадена на 02.08.2013 да има:

1. Още на първата си тема (от 02.08.2013) 90 лайка и 196 споделяния?
2. Почти 3000 харесвания на страницата (което да приемем, че е реално за почти 3 месеца), но 22 000 говорят за това????????!!!!!!!!!!!!!

Та въпроса ми е, пичове някой знае ли как се прави именно тоя номер със споделянията??? Само не ми казвайте че въпросната страница просто е много популярна в България още от създаването си и затова е така...

Ще започна с второто. Правиш профил събираш 3000 приятели след което го преобръщаш в страница, след което тази страница започва от 2 август с 3000 фена на страницата (дори и на 2август да си я намерил тази страница тя пак щеше да е толко харесвания още толкова да се чудиш, което е напълно възможно) .
И първото мисля че можеш да си го обясниш вече сам ;)
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

Отделно, че юзърите имат по-голям рийч от страниците. Затова си правя и по един юзър към страниците, с които споделям качените снимки и така си вдигам рийча на страницата. При мен Фейсбук някак си ми хвана единия юзър и ми написа, че това не е човек и трябва да го конвертирам в страница. За щастие после ми даде да ги слея с главната страница и поне си увеличих феновете :)

А как се конвертира в страница и след това слива с друга фен страница?
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

https://www.facebook.com/help/175644189234902/ - тук може да видиш как да конвертираш профила. За сливането на страниците, влизаш в настройките и търсиш копчето Merge (беше някъде в настройките на страницата). Имаше изискване страниците да са с подобни имена или еднакви. При мен стана веднага, но при един приятел опитахме същото и макар че двете страници бяха с еднакви имена, копчето Merge липсваше.
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

Тенкю :) Но загадката със споделянията за мен си остава, мисля че не е реално това да стане със 10-ина фалшиви профила даже и с по 5К приятели. Но това си е лично мнение, не споря!
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

Kogo

Ще ти обясня малко.
Един човек с 5000 приятели споделя което се равнява на 1 споделяне нали така, от тези 5000 да речем виждат 800 човека самото споделяне от човека, от тези 800 човека да речем го споделят 3-ма човека от които единия с 350 приятели втория с 1000 приятели и третия с 4000 приятели станаха общо 5350 човека , след което още 900 човека го виждат да речем и така споделят пак го виждат споделят и така става вирал може и 1000000 споделяния да направиш не е гаранция. Дано ти е станало ясно :)
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

Ами често пъти тия споделяния идват, като снимката се сподели в няколко други големи страници, които въпросния админ има. От там харесванията, споделянията и коментарите стават много за въпросната снимка, съответно и Talking about this расте нереално много, спрямо феновете на страницата, тъй като е сбор от тези и още няколко неща за последната седмица. Често пъти това точно се случва, понякога и в комбинация с лайкджакинг набиране на фенове, което взривява страницата по всички показатели в статистиките. Не виждам никаква мистерия в тия неща, те хората си развиват страницата, никой не ти гарантира на теб тия споделяния като си платиш за реклама.
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

А я кажете що некои от картинките във фейс бокса са неактивни. Гледам неква кака и я да цъкна да я добавя и хоп нема нищо... е бива ли такава дискриминация деба :)
 
От: От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

А я кажете що некои от картинките във фейс бокса са неактивни. Гледам неква кака и я да цъкна да я добавя и хоп нема нищо... е бива ли такава дискриминация деба :)

Сигурно такива настройки си е направила, ако е възможно до толкова да се настрои :D
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

Пускат голи каки за зарибявка и след няколко минути я трият за да избегнат репортите.
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

Ааа начи смисъл нема такъв профил, а пика във фейсбокса просто е тумб-кешовица?
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

Ааа начи смисъл нема такъв профил, а пика във фейсбокса просто е тумб-кешовица?


Възможно е и да има такъв профил според мен, но да е силно ограничен по настройки кой може да го разглежда. На практика да се вижда само картинката.
Другия вариант според мен е профила да е спрян от самия човек, но кеша да показва снимката все още.
Трети вариант - бъгнат Фейсбук :D
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

Значи ако ти покажа страница с 220к фена от преди 3 седмици .... Какво ще стане? :lol:
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

Значи ако ти покажа страница с 220к фена от преди 3 седмици .... Какво ще стане? :lol:
Аз мога да покажа 4месечна страница с 15 милиона последователи :)
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

Значи ако ти покажа страница с 220к фена от преди 3 седмици .... Какво ще стане? :lol:

Въпроса ми не беше за броя фенове, това е ясно как става. А за броя споделяния на отделна публикация...
 
От: Въпрос към Фейсбук гуротата!

Kogo

Ще ти обясня малко.
Един човек с 5000 приятели споделя което се равнява на 1 споделяне нали така, от тези 5000 да речем виждат 800 човека самото споделяне от човека, от тези 800 човека да речем го споделят 3-ма човека от които единия с 350 приятели втория с 1000 приятели и третия с 4000 приятели станаха общо 5350 човека , след което още 900 човека го виждат да речем и така споделят пак го виждат споделят и така става вирал може и 1000000 споделяния да направиш не е гаранция. Дано ти е станало ясно.

Това са ти споделянията
 

Горе