Въпрос към уеб дизайнерите

gangster

New Member
Каква е разликата между Photoshop CS2, CS3 и CS4? Става дума за качеството на изображенията и графиките, не като функции. Имали някаква разлика?

Питам защото досега бях бях с CS2 понеже не е орязан и работи перфектно и мисля да мина CS4. Бях сложил и CS3 ама се оказа бъгав.

Търсих CS4-ка да си дръпна от някъде. Намерих първо един с подарък от Троян, после дръпнах друг уж неорязан от Z-то. Бъгна ми бозта - простих му, на сутринта ставам и ми вади съобщение "Kiss my ass nigga" в превод: "Лиценза е изтекъл".:)

Та се чудя дали да се трепя да търся CS4 или да си сложа пак CS2-ката ако качеството на графиката е същото, не можах да тествам CS4 как е.:)
 
От: Въпрос към уеб дизайнерите

От март месец съм с този CS4 ot zamunda:
Като качество на изображения - не би трябвало да има, но цс4-ката е много по-бърза и ми работи на мен перфектно.

Имаше няколко френда, които се оплакаха от тая версия, че не им работела, кодовете не ставали, бла-бла-бла, ама като ги питах "прочетохте ли внимателно как да го инсталнете" и те ми отговорят "не" и е ясно защо е "бъгава" програмата(аман от разбирачи). Та досега всичко му е ток и жица на тоя релийз поне при мен. :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Въпрос към уеб дизайнерите

От март месец съм с този CS4: Като качество на изображения - не би трябвало да има, но цс4-ката е много по-бърза и ми работи на мен перфектно.

Имаше няколко френда, които се оплакаха от тая версия, че не им работела, кодовете не ставали, бла-бла-бла, ама като ги питах "прочетохте ли внимателно как да го инсталнете" и те ми отговорят "не" и е ясно защо е "бъгава" програмата(аман от разбирачи). Та досега всичко му е ток и жица на тоя релийз поне при мен. :)

Аз този го гледах преди малко и се чудих дали да го дръпна. Сега ще го смъкна ама преди да го инстална ще изчакам още някое друго мнение.

Питам защото при по-старите от CS2 графиката беше по-гадна, поне според мен де.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Въпрос към уеб дизайнерите

Ми да ти кажа на мен графиката не ми се е струвала "гадна" при CS4, то зависи и на кви настройки сейваш картинките, някои в битмап и пиенджи формат могат да станат много гадни заради цветове и т.н., но като цяло не съм имал проблеми (освен разбира се когато от тъпотия задавам скапани настройки за качеството). Както и да е, основните предимства (поне според мен) на ЦС4 са, че зарежда много по-бързо от всички предишни версии и има повечко глезотийки, инструменти и т.н. джаджи. :)

Успех!

п.п. - на тоя торент, инструкците за инстал в замунда не са достатъчно подробни, ако искаш мога да ти пратя едни (англ.), в които всичко е много добре обяснено, благодарение на тях се оправих, а и има серийни номера в случай че кейгена тръгне да се ебава :)
 
От: Въпрос към уеб дизайнерите

Ми да ти кажа на мен графиката не ми се е струвала "гадна" при CS4, то зависи и на кви настройки сейваш картинките, някои в битмап и пиенджи формат могат да станат много гадни заради цветове и т.н., но като цяло не съм имал проблеми (освен разбира се когато от тъпотия задавам скапани настройки за качеството). Както и да е, основните предимства (поне според мен) на ЦС4 са, че зарежда много по-бързо от всички предишни версии и има повечко глезотийки, инструменти и т.н. джаджи. :)

Успех!

п.п. - на тоя торент, инструкците за инстал в замунда не са достатъчно подробни, ако искаш мога да ти пратя едни (англ.), в които всичко е много добре обяснено, благодарение на тях се оправих, а и има серийни номера в случай че кейгена тръгне да се ебава :)

Имах предвид дали е по-добра графиката от тази на CS2 при еднакви настройки или е същата? Понеже на CS2-та ми графиката е доста добра ама викам да мина на по-нова версия на Photoshop-а, че тази е от балканската война. :)

За инсталирането няма проблем, ключове съм си набавил 20-30 някъдя все един трябва да стане. Ако има нещо ще пиша. :)
 
От: Въпрос към уеб дизайнерите

Здравейте, извинявам се за офтопика. Може ли дадете линк за уроци (ниво начинаещ) - ще я ползвам само за предварително рисуване на сайтове и рязане на картинки. Благодаря предварително!
 
От: Въпрос към уеб дизайнерите

слагай този :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Въпрос към уеб дизайнерите

Мисля, че единствената разлика е от към функции ;)
 
От: Въпрос към уеб дизайнерите

delta_force, баце мерси за Photoshop-a! :)

Сега го инсталнах и върви перфектно, пак ми направи номера с лиценза ама намерих един фикс и го оправих.

Направих си и малък тест, един бутон който бях правил на CS2 го направих на ново с този със същите настройки и цветове - няма никаква разлика в качеството. Както каза @BRAIN_PAIN май единствената разлика е в функциите. :)
 
От: Въпрос към уеб дизайнерите

слагай този :)

Този ми сбози Windows-a, параметри имам бол и лаптопа ми е чисто нов пък ми стана много тромав компа. След като го тривнах се оправи. :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: Въпрос към уеб дизайнерите

Този ми сбози Windows-a, параметри имам бол и лаптопа ми е чисто нов пък ми стана много тромав компа. След като го тривнах се оправи. :)
Хмм.. на мен ми върви перфектно. :)
 
От: Въпрос към уеб дизайнерите

Здравейте, извинявам се за офтопика. Може ли дадете линк за уроци (ниво начинаещ) - ще я ползвам само за предварително рисуване на сайтове и рязане на картинки. Благодаря предварително!

Видео уроци:
videotutorials-bg.com

Ако разбираш английски сайт за дизайни:
webdesign.org

Как се нарязва дизайн виж тук мнението ми: [url]http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=11677&page=4[/URL]
 
От: Въпрос към уеб дизайнерите

Тъкмо търся из тракерите 64 битовата версия на CS4, ако някой може да помогне...
Аз съм май бая назад с фотошоп версиите, още си карам с фотошоп 7 :mrgreen:
Даже в момента се чудя защо са ми е по голяма и тежка версия...
Ама ако намеря 64 битовата ще я пробвам.
 
От: Въпрос към уеб дизайнерите

Тоя дето е линкат по-горе - , си инсталира 64-битовата версия ако имаш съответната машина, даже не пита.

А иначе фотошопчето си иска определени условия и настройки за да работи без да се мъчи излишно. Дълга тема.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Въпрос към уеб дизайнерите

Тоя фотошоп е ебаси простотията. Сложих си CS4 x64, то ми сложи и 32 битовата версия де.
Тествам си го, не е по бързо от фотошоп 7, ама не е и по бавно.
Та отварям 20 картинки и кво да гледам 1.5ГБ рам заети !!!?!?
Със седмицата ми заема 500мб само.

Направо се чудя какво да го правя!
Май ще трия :evil:
 
От: Въпрос към уеб дизайнерите

На мен пък си ми върви идеално. :)

Сложи си CS2 значително по-добър е от 7-та(колко РАМ харчи не съм го гледал). На 90% съм сигурен, че качеството на изображенията е по-добро от това на 7. :)
 
От: От: Въпрос към уеб дизайнерите

Тоя фотошоп е ебаси простотията. Сложих си CS4 x64, то ми сложи и 32 битовата версия де.
Тествам си го, не е по бързо от фотошоп 7, ама не е и по бавно.
Та отварям 20 картинки и кво да гледам 1.5ГБ рам заети !!!?!?
Със седмицата ми заема 500мб само.

Направо се чудя какво да го правя!
Май ще трия :evil:
Тури си Windows 3.11, че хаби по-малко рам. Ма недей 3.1, че няма networking.
 
От: От: От: Въпрос към уеб дизайнерите

Тури си Windows 3.11, че хаби по-малко рам. Ма недей 3.1, че няма networking.
Ако ми намериш 64 битовата версия ще си го сложа!:lol:
 
От: Въпрос към уеб дизайнерите

Не са счели за нужно да направят, би хабила повече място.
 

Горе