Въпрос на начинаещ относно популяризиране на уебсайт

george18

New Member
Здравейте,

досега никога не съм се занимавал със СЕО и популяризация.Страницата за която става въпрос е първия ми по-сериозен проект и целта и е да предоставя смешни и забавни неща като снимки,вицове и т.н.Отскоро е онлайн и почти привършен.Имам още много нови неща които мога да добавя и ми е приятно да се занимавам с това.Но проблемът е че за пръв път се срещам с проблема как да го популяризирам и съм доста неопитен в тази област.Студент съм и нямам средства за реклами.Та въпроса ми е как да го направя по популярен?Поне на ден да имам 1000 уникални посетители, което според мен е достижима цел.И дали само със СЕО (което все още не съм направил) ще успея да стигна тази цифра?Също така направих и фейсбук страница и вече имам над 150 харесвания но не помага особено.Така че много бих се радвал ако ми дадете някакви съвети и насоки, и дали всичкия труд за направата на СЕО си заслужава? :)
 
От: Въпрос на начинаещ относно популяризиране на уебсайт

1000 уникални посещения на ден - добра цел имаш
Трябва да слезеш на земята първо и да огледаш конкуренцията - колко сайта такива като твоя има и какъв е смисъла и ти да предлагаш такова съдържание
 
От: Въпрос на начинаещ относно популяризиране на уебсайт

По-сериозен проект - смешни и забавни неща като снимки,вицове.
Тези неща в едно изречение не звучат добре.

По-добре започни нещо сериозно наистина. Наистина от което разбираш. С тези вицове и картинки, освен ако нямаш сериозен фейсбук ресурс - просто забрави.
Всеки втори тийн е с новинарски сайт и сайт за вицове и картинки. Разгледай.
 
От: Въпрос на начинаещ относно популяризиране на уебсайт

Разглеждал съм за конкуренцията и не е кой знае какво но все пак мисля че ще започна друг сайт.Имам идея за информативен сайт.А този ще се опитам да продам но не знам дали ще успея.
 
От: Въпрос на начинаещ относно популяризиране на уебсайт

Разглеждал съм за конкуренцията и не е кой знае какво но все пак мисля че ще започна друг сайт.Имам идея за информативен сайт.А този ще се опитам да продам но не знам дали ще успея.

Верно ли че не кой знае какво конкуренцията ?
 
От: Въпрос на начинаещ относно популяризиране на уебсайт

Ами поне аз не съм намерил някой по-голям и с хубав дизайн
 
От: Въпрос на начинаещ относно популяризиране на уебсайт

Сложи линк към сайта или го прати на лично. :)

Хората цъкат на нещо забавно, което да им развесели настроението. Обикновено страниците на обща тематика имат голяма активност. Във фейсбук може да достигне много хора, обаче ти трябват доста фенове, както каза sunstorm. Вариант е да поканиш всичките си приятели да харесат страницата и да ги помолиш тях да поканят техните. Като публикуваш нещо да поставяш линк към сайта.
 
От: Въпрос на начинаещ относно популяризиране на уебсайт

Заеби го т'ва СЕО за такива неща няма смисъл според мене, но ти си знаеш де. Давай яко спам по групите във фейса е все пак гледай да не прекаляваш, за да не ти изгърмят профилите. Направи си няколко профила от които да спамиш по тоя начин ще си популяризираш и страницата., което ще стане малко бавничко особено ако не си занимавал до сега, но все пак имай мъничко търпение.
 
От: Въпрос на начинаещ относно популяризиране на уебсайт

Освен снимки започнах и да правя забавни приложения от типа name test.И като започнат да се споделят ще събера още повече посетители.И аз мисля че няма нужда от СЕО за този сайт и направих фейк профил на едно хубаво момиче и така събирам лайкове.И може би ако успея да намеря някой който да ми помага ще продължа да го развивам.
 
От: Въпрос на начинаещ относно популяризиране на уебсайт

@george18 нямаш свободно място в кутията. По скайп, ще е по-лесно общуването, ако разполагаш с акаунт.
 
От: Въпрос на начинаещ относно популяризиране на уебсайт

е баце тук - мисля че няма нужда от СЕО за този сайт и направих фейк профил на едно хубаво момиче ме загуби... фейк, представи си сега че аз си направя фейк профил с твоя снимка?!?

ПП: извинявам се за спама , но това ме подразни :)
 
От: Въпрос на начинаещ относно популяризиране на уебсайт

е баце тук - мисля че няма нужда от СЕО за този сайт и направих фейк профил на едно хубаво момиче ме загуби... фейк, представи си сега че аз си направя фейк профил с твоя снимка?!?

ПП: извинявам се за спама , но това ме подразни :)
Добре дошъл в бизнеса.

Иначе, поздравления, че влизаш в уеб пространстовото и добре дошъл във форума. Както казват колегите по-горе, такъв тип сайтове се касират най-добре в социалните мрежи. Иначе ако се направиш SEO по дума "смешни картинки" може и направиш някакъв reach. В прочем така ще видиш и конкуренцията, която не се изразява само в "дизайн".

Поздрави
 
От: Въпрос на начинаещ относно популяризиране на уебсайт

Моя съвет за сео е да прегледаш основните правила, като например заглавията на отделните картинки и вицове (въпреки че това за гугъл не е много добра храна) вариант е да подканваш хората да харестват страницата и да споделят/споделяш картинките от твоя сайт в твоя профил пред приятели тн. При картинките осовната публика би трябвало да фейсбук, както и при вицовете разбира се. Но като цяло нишата която си избрал е малко трудна за СЕО. Може да намери някой интересен сайт (уеб директория) или подобни, в които да си рекламираш сайта, но не спамно а по-реалистично.
 
От: Въпрос на начинаещ относно популяризиране на уебсайт

Едно време с помощта на определени елементарни правила имах над 800 уникални на ден (говоря за БГ сайт). Сега следвайки същите правила не мога да направя и 50 уникални. Правилата на играта вече са много динамични...
 
От: Въпрос на начинаещ относно популяризиране на уебсайт

За търсене на български е почти невъзможно
 

Горе