Въпрос....относно Дизел

От: Въпрос....относно Дизел

Интересно, но от кога купуването на нещо от страна в ЕС и продаването му в друга страна от ЕС се счита за внос?
 
От: Въпрос....относно Дизел

Интересно, но от кога купуването на нещо от страна в ЕС и продаването му в друга страна от ЕС се счита за внос?

Горивата са акцизна стока и при тях важат други правила(не съм много запознат как стоят нещата с акцизни стоки и евро пазара затова не мога да кажа).

Но пак си се води внос мисля, но се плаща само ДДС без мита заради свободният пазар. Що да не се счита за внос?:)
 
От: Въпрос....относно Дизел

Ами щото е вътре в единната икономическа общност. То на всичко се плаща ДДС, но не се води внос. Ако фирмата ти не е регната по ддс, начисляват ддс-то там (има си лимити).
 
Последно редактирано:
От: Въпрос....относно Дизел

Мита и косвени данъци се начислявят в страната където се продава стоката на краен потребител.
 
От: Въпрос....относно Дизел

Гледам и не вярвам на ушите си - дизела станал по-евтин от бензина? :shock:
 
От: От: Въпрос....относно Дизел

Гледам и не вярвам на ушите си - дизела станал по-евтин от бензина? :shock:
Аз така и не ги гледам тия цени :rolleyes: Сипвам до горе в служебната и си карам. Ама ще погледна скоро като ходя да зареждам, от кога е това?
 
От: От: Въпрос....относно Дизел

Аз така и не ги гледам тия цени :rolleyes: Сипвам до горе в служебната и си карам. Ама ще погледна скоро като ходя да зареждам, от кога е това?

Явно от няколко дена, вчера ми казаха и затова погледнах дизел 2.22 - А95 2.29. В белите държави дизела е по-евтин от бензина, но ние не сме бяла държава и при нас е обратното. Видя ми се доста странно явление - Лукойла се объркаха нещо. :mrgreen:
 

Горе